• Święto Niepodległości

          • Święto  Niepodległości w naszej szkole to rozmowy z nauczycielami historii wychowawcami klas.Pamiętamy-przychodzimy w tym dniu w barwach narodowych.Drzwi klas w kolorach biało-czerwonych.W klasach 1-3 odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych.Dodatkowo konkurs na przebranie marszałka Józefa Piłsudskiego.Mamy zwycięzcę! Mamy też sobowtóra.Podobieństwo uderzające.Gratulacje za kreatywność i odwagę.

            Kataryna Nowak - Zawadzka

             

          • „Edukacja profilaktyczna w szkole”

          • Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań profilaktycznych, wychowawczych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub używania innych substancji psychoaktywnych, w naszej szkole zostało podjętych szereg działań. Jednym z nich był konkurs „Palenie jest szkodliwe i niemodne”. Uczniowie klas 1-3 mieli wykonać zakładkę do książki, zaś uczniowie klas 4-8 plakat lub komiks związany z tematyką szkodliwości palenia papierosów. Otrzymałam dużo pomysłowych i estetycznych prac. Oto wyniki:- klasy 1-3:I miejsce - Anna Pol 3a, Jeremi Zawadzki 3bII miejsce - Fabian Veit-Stańczuk 1aIII miejsce - Maria Pietrucha 3b, Karmen Rumniak 3b, Dominika Ostrowska 2b- klasy 4-8:I miejsce - Karolina Rumniak 6aII miejsce - Maria Zych 4bIII miejsce - Witek Hejduk 7a, Franciszek Zawadzki 8a

            Kolejnym działaniem było przedstawienie profilaktyczne „Planety nadzei”, w którym poprzez połączenie muzyki oraz gry aktorskiej ukazane zostały problemy współczesnego młodego człowieka. Odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, poznaje on tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia zdobywając wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia. Uczniowie klasy 5a wcielili się w trudne role i przekazali pożądany system wartości zarówno uczniom młodszym jak i młodzieży naszej szkoły. Motywy i charakter przedstawienia bazowały na lekturze „Mały książę”.

             

            Beata Duda

             

             

          • Jesteśmy tolerancyjni – tradycje innych państw HALLOWEEN

          • 29 października uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mogli poznać tradycje i zabawy związane ze świętem Halloween obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani inaczej niż zwykle. Nie zabrakło wiedźm, duchów, wampirów i różnych straszydeł. Przebrania stały się okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci. Podczas imprezy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dzieciaki zmierzyli się z quizem w języku angielskim na temat Halloween. Zabawę urozmaiciły konkursy: wyścig pająków, magiczne jabłka, mumia, malowanie na balonie oraz muzyczne krzesła. Na koniec odbyła się moda halloweenowa i konkurs na najlepsze przebranie. Nie zabrakło dobrego humoru i fantastycznej zabawy.

            Justyna Nowak - Maciejczyk

          • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

          • Dzisiaj byłam z klasą w Centrum Nauki Kopernik.Widzieliśmy wahadło, patrzyliśmy na latające chusty i leżeliśmy na łożu fakira.Bawiliśmy się wodą i patrzyliśmy na bakterie.Jeździliśmy na latającym dywanie.Patrzyliśmy na dziwne rowery, bawiliśmy się też magnesami.Dzięki dziwnemu urządzeniu mogliśmy formułować kształt sznurówki.Na koniec poszliśmy do Planetarium.Tam oglądaliśmy konstelacje gwiazd. Widzieliśmy mały i wielki wóz, który przypominał Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę.Dowiedzieliśmy się też jak w prosty sposób znaleźć Gwiazdę Polarną.Na końcu oglądaliśmy śmieszny film o kosmosie. Było bardzo fajnie!

            Aniela Stryjakiewicz klasa 2a

             

            W dniu 26.10.21 byliśmy na wycieczce z klasą w Centrum Nauki Kopernik. Po przybyciu na miejsce nasze panie zorganizowały nam czas na drugie śniadanie.Po śniadaniu zaczęliśmy zwiedzanie.Najpierw zobaczyliśmy wielka maszynę do robienia baniek i robota, który czytał. Potem panie zaprowadziły nas do stoiska z wodą, w której znajdowały się rożne zabawki.Następnie udaliśmy się do pomieszczenia gdzie bawiliśmy się świetnie kolorami. Bardzo mi się podobała ta zabawa. Po wejściu na drugie piętro zobaczyliśmy łóżko fakira.Potem zauważyliśmy cztery stanowiska z przyciskami, ekranami i szklanymi pojemnikami.W pojemnikach było coś podobnego do piasku. Gdy naciskałam przycisk piasek się poruszał.Na końcu zwiedzania byliśmy na seansie w Planetarium.Tam najbardziej mi się podobało.Potem wszyscy wróciliśmy bardzo zmęczeni do szkoły.

            Marysia Modrzejewska klasa 2a

             

          • WYNIKI WYBORÓW

          • 25 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8. Wszyscy uczniowie mogli się zapoznać z programem wyborczym poszczególnych kandydatów po przez plakaty, filmy oraz uczestnicząc w debacie.

            Po podliczeniu głosów Komisja Wyborcza stwierdziła, że w tym roku w wyborach wzięło udział 171 uczniów. Na kartach do głosowania zaznaczaliście krzyżykiem nazwisko jednego kandydata. A oto wyniki:

            Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8: Franciszek Zawadzki

            Zastępca: Wiktor Górski

            Zastępca: Wojciech Stasiulewicz

            Wszystkim kandydatom dziękujemy i życzymy owocnej pracy.

            Justyna Nowak Maciejczyk

             

             

        • Jadłospis
          • Jadłospis

          • PONIEDZIAŁEK

            25.10.2021

            Pomidorowa z ryżem

            Schab pieczony w sosie własnym , kasza gryczana, surówka

            WTOREK

            26.10.2021

            Kapuśniak

            Strogonow drobiowy, kasza bulgur, surówka

             

            ŚRODA

            27.10.2021

            Ryżanka

            Kotlet schabowy , ziemniaki, surówka

             

            CZWARTEK

            28.10.2021

            Jarzynowa z soczewicą

            Kurczak w sosie słodko kwaśnym, ryż, surówka

            PIĄTEK

            29.10.2021

            Barszcz biały

            Makaron z serem , polewa jogurtowa

          • Wybory tuż, tuż – debata wyborcza

          •  

            Dnia 22.10.2021r. w naszej szkole odbyła się debata wyborcza. W tym roku prowadzącymi byli uczniowie z klasy 4a - Marysia D. i Bartek J. W pierwszej części spotkania kandydaci na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 przedstawili siebie, swoje zainteresowania oraz programy wyborcze. Potem odpowiadali na pytania dotyczące społeczności szkolnej. Między innymi zebrani mogli poznać pomysły kandydatów dotyczących zmniejszenia hałasu podczas przerw oraz pomocy koleżeńskiej wobec młodszych rówieśników. Przedstawianym pomysłom przysłuchiwała się cała społeczność szkolna, a po zakończonej prezentacji, wyborcy mieli okazję zadać kandydatom pytania.

            Kto przez najbliższy rok szkolny pokieruje naszym samorządem?

            Wybory, które odbędą się już w poniedziałek 25 października dadzą nam odpowiedź na to pytanie.

            Justyna Nowak -Maciejczyk

             

          • Ślubowanie klas pierwszych

          • W dniu 14 października odbyło się długo wyczekiwane zarówno przez uczniów, jak i rodziców Ślubowanie oraz w Pasowanie na Ucznia.

            Dzieci z klas pierwszych wytrwale przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyły się tekstów, piosenek, hymnu szkoły i wytrwale ćwiczyły podczas prób, by wypaść jak najlepiej. Uroczystość uświetnili swą obecnością rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Włochy – J. Korcz, Przewodniczący Komisji Oświaty Dzielnicy Włochy – A. Krupiński, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu – S. Sosnowski oraz Kierownik Wydziału Szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego – S. Bakalarski. W podniosłej atmosferze pierwszacy złożyli uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły. Wiele emocji wzbudziło wśród dzieci Pasowanie na Ucznia ogromnym ołówkiem przez Panie Dyrektor G. Karbowiak i M. Wierzbicką. Ten symboliczny akt na dobre włączył pierwszaków do grona społeczności Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87.

            W trosce o bezpieczeństwo dzieci w codziennej drodze do szkoły każdy z uczniów obdarowany został zastawem odblasków.

            Zwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach.

            Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

            Dorota Bąkała

            Karolina Trojga

            Paulina Turbiarz

        • Jadłospis
          • Jadłospis

          • PONIEDZIAŁEK

            18.10.2021

            Pomidorowa z ryżem

            Spaghetti

            WTOREK

            19.10.2021

            Pieczarkowa z makaronem

            Polędwiczki z piersi kurczaka , ziemniaki ,surówka

            ŚRODA

            20.10.2021

            Zupa ogórkowa

            Klops w sosie pomidorowym, ryż, surówka

             

            CZWARTEK

            21.10.2021

            Zupa zacierkowa

            Gulasz , kasza gryczana, surówka

            PIĄTEK

            22.10.2021

            Rosołek

            Paluszki rybne, ziemniaki, surówka

          • Zielona Szkoła w Poraju „Na Szlaku Orlich Gniazd”

          • W dniach 6-8 października wybraliśmy się na wycieczkę do Poraja Szlakiem Orlich Gniazd. Wraz z nami pojechały klasy: 6a ,7a oraz 8c. Naszym Pilotem był Pan Rafał, który bardzo ciekawie nam opowiadał o wszystkich rzeczach związanych z miejscami naszego pobytu. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym Poraj – położonym w Jastrzębiu k. Poraja przy zalewie wodnym Poraj. Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy zabytkową Sztolnię Czarnego Pstrąga, po której mieliśmy okazję płynąć łódkami (jest ona na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Następnego dnia wybraliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego (jest to najmniejszy Park Narodowy w Polsce). Zobaczyliśmy Maczugę Herkulesa oraz zamek na Pieskowej Skale. Na koniec dnia mieliśmy ognisko. Później zwiedziliśmy jaskinię Łokietka. Ostatniego dnia zobaczyliśmy zamek Bobolice oraz ruiny zamku w Mirowie. Niestety ten drugi był podawany pracom renowacyjnym więc mogliśmy go oglądać tylko z zewnątrz. Po ostatniej atrakcji wróciliśmy autokarem do Warszawy.

            Uważam, że ten wspólnie spędzony czas wszyscy będą dobrze wspominać. Ja osobiście uważam, że wycieczka była bardzo interesująca oraz pełna przeżyć. Najlepiej wspominam pływanie łódkami po zalanej Sztolni Czarnego Pstrąga, podczas którego bardzo dobrze się bawiłem.

            Antoni Glanz wraz z uczniami klasy 8a

        • Dzień Nauczyciela
          • Dzień Nauczyciela

          • Dzień Nauczyciela w 87

            14 października w szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W naszej szkole już tradycyjnie Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował plebiscyt na najlepszego nauczyciela w różnych kategoriach . Oto wyniki:

            Kategoria 1 – „POMOCNA DŁOŃ” – czyli nauczyciel – przyjaciel wszystkich uczniów.

            Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Tomasz Maziarczyk.

            Kategoria 2 – „ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ” – czyli nauczyciel najbardziej opanowany.

            I miejsce w tej kategorii otrzymał Pan Damian Marciniak.

            Kategoria 3 – „TOP MODEL” – nauczyciel elegancki i modny.

            I miejsce otrzymała Pani Justyna Hołdaś.

            Kategoria 4 – „ZŁOTA PIŁA” – nauczyciel wymagający.

            W tej kategorii toczyła się zacięta walka i mamy trzy zwyciężczynie: Pani Iwona Bojanowicz, Pani Elżbieta Rzepecka oraz Pani Dorota Dajos.

            Kategoria 5 – „SOKOLE OKO” – nauczyciel, który kocha ład i porządek.

            Zwycięzcą w tej kategorii została Pani Dorota Dajos.

            Samorząd Uczniowski przyznał honorowe wyróżnienia – „ORGANIZATOR ŻYCIA SZKOLNEGO” dla Pani Dyrektor Grażyny Karbowiak i Pani Dyrektor Małgorzaty Wierzbickiej. Za opiekę na uczniami i troskę oraz dobre planowanie życia w szkole.

             

            Dopełnieniem dzisiejszego dnia była wycieczka do kina dla wszystkich uczniów klas 4-8 wraz z nauczycielami.

            Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, jeszcze raz życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

             

             

        • Jadłospis
          • Jadłospis

          • PONIEDZIAŁEK

            11.10.2021

            Rosół

            Gołąbek bez zawijania w sosie pomidorowym,ziemniaki

            WTOREK

            12.10.2021

            Zupa zacierkowa

            Pierś z kurczaka w sosie serowym,ryż

             

            ŚRODA

            13.10.2021

            Krupnik

            Kotlet mielony, buraki zasmażane , ziemniaki

            CZWARTEK

            14.10.2021

            Zupa szczawiowa

            Bitka wieprzowa, kasza gryczana

            PIĄTEK

            15.10.2021

            Zupa jarzynowa

            Naleśniki z serem ,polewa jogurtowa

        • Uwaga konkurs!!!
          • Uwaga konkurs!!!

          • Regulamin konkursu pt. : „Palenie jest niemodne i szkodliwe”

            dla uczniów klas I-VIII

            Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie.

             

            1. Cele konkursu:

            -uświadomienie szkodliwości palenia papierosów

            -zwiększanie wiedzy na temat negatywnych skutków palenia papierosów

            -kształtowanie postaw zdrowotnych

            -rozwijanie zdolności manualnych

            -propagowanie działań profilaktycznych

             

            2. Przebieg konkursu:

            - Konkurs skierowany do dzieci najmłodszych klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII.

            - Konkurs jest organizowany w ramach programu profilaktyki palenia tytoniu .

            - Prace uczniowie wykonują samodzielnie.

            -Konkurs rozpoczyna się w dniu 5.10.2021r. , kończy 22.10.2021r.

             

            3. Regulamin udziału w konkursie:

            1.Konkurs plastyczny jest skierowany do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie.

            2. Prace plastyczne powinny być wykonane indywidualnie, dowolną techniką, z wykorzystaniem różnych materiałów, format arkuszu A4:

            -plakat lub komiks dla uczniów klas IV-VIII

            -zakładka do książki dla uczniów klas I-III

            3.Prace powinny być estetyczne i posiadać metryczkę zawierającą imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

            4. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

            5.Termin oddawania prac: od 5 października do 22 października 2021 roku.

            Prace złożone po podanym terminie nie będą brały udziału w konkursie.

            6.Prace należy składać do: nauczyciela Beaty Dudy, sala 108

            7. Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

            8. Prace będzie oceniać komisja konkursowa .

            8. Przewidywane są nagrody i dyplomy dla zwycięzcy miejsc I, II, III. Jury ma prawo do wyróżnień. Decyzja jury jest ostateczna.

            9.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29.10.2021r.

            4. Kryteria oceny :

            Komisja dokona oceny wykonanych prac konkursowych biorąc pod uwagę: zgodność z tematyka konkursu, oryginalność i jasność przekazu, walory edukacyjne, wartość edukacyjna, oryginalność pomysłów, samodzielność wykonania.

             

            Beata Duda

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Nauka poprzez zabawę jest najlepsza! Celem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. I chociaż...

            Dla każdego, jak marzenie,

            jest przez zero (0) liczb mnożenie!

            Zawsze wynik masz gotowy –

            zero – no i kłopot z głowy!

            ... wszyscy wiemy, że to nie jest takie proste

            Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

             

            Akcja ma ciekawy przebieg. Młodsi uczniowie, pod opieką dorosłej osoby, wcielają się w role egzaminatorów i przepytują starszych z tabliczki mnożenia. „Patrolują” oni nie tylko szkolne korytarze, ale i wybierają się na ulice, do galerii handlowych czy parków i przepytują przypadkowych przechodniów.

            My "sprawdziliśmy" najbliższą okolicę naszej szkoły i wybraliśmy się do Urzędu Dzielnicy Włochy.

            Jak wypadli nasi egzaminowani?Pewnie w większości znakomicie! Na pewno było miło wrócić do szkolnych lat ‍‍.

             

            Dorota Dajos

        • Jadłospis
          • Jadłospis

          • PONIEDZIAŁEK

            04.10.2021

            Rosół z makaronem

            Klops w sosie pomidorowym, kasza pęczak surówka sezonowa

            WTOREK

            05.10.2021

            Kapuśniak

            Gulasz wieprzowy, kasza gryczana, surówka sezonowa

             

            ŚRODA

            06.10.2021

            Zupa z soczewicy czerwonej

            Schabowy z ziemniakami, surówka sezonowa

             

            CZWARTEK

            07.10.2021

            Zupa ogórkowa

            Udzik pieczony z ryżem , surówka sezonowa

            PIĄTEK

            08.10.2021

            Pomidorowa z makaronem

            Ryba , ziemniaki , surówka sezonowa

          • Wyjście do Rezerwatu Przyrody w ramach projektu Zielnik Prababci.

          • W ostatni wtorek, 21 września dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Rezerwatu Przyrody „Stawy Raszyńskie” . Wyjście odbyło się w ramach całorocznego projektu „Zielnik prababci”. Ostatni dzień lata uraczył nas pogodą typowo jesienną – było trochę słońca, trochę chmur i wiatr ale na szczęście deszcz nas nie zmoczył. W trakcie wycieczki dokonaliśmy mnóstwa odkryć i obserwacji przyrodniczych. Jak wygląda czarny bez, orzech włoski, leszczyna, chmiel, czym się równi dzika róża od jarzębiny, do czego te wszystkie rośliny mogą służyć człowiekowi. Czy każdy spotkany grzyb możemy zrywać i jak rozpoznawać te jadalne? Tego oraz mnóstwa innych rzeczy dowiedziały się dzieci i co więcej prawie wszystko zapamiętały ;)

            Dodatkowo przywieźliśmy ze sobą cała torbę kasztanów oraz innych jesiennych darów natury, które posłużą nam do nauki, zabawy i dekoracji.

             

            Emilia Stanisławska

          • Wycieczka klasy 2a

          • Gdzie można szlifować, wbijać, wiercić, heblować i tworzyć piękne rzeczy z drewna ? W stolarni. Wydawałoby się, że ta praca może  zbyt trudna dla uczniów klasy drugiej. A jednak nie. Dzieci świetnie poradziły sobie z wbijaniem gwoździ, wierceniem otworów w drewnie, wkręcaniem i szlifowaniem. Powstały wspaniałe samoloty z drewna, które teraz mogą odbijać przestworza. Wycieczka do stolarni bardzo podobała się uczniom klasy 2a, tym bardziej że pogoda dopisywała, słońce mocno świeciło, a pobliski plac zabaw był bardzo atrakcyjny.Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po Starym Mieście i lody.

            Aleksandra Jóżwiak

            Agnieszka Osińska-Jarmul

        • Jadłospis
          • Jadłospis

          • PONIEDZIAŁEK

            27.09.2021

            Pomidorowa z ryżem

            Chilli con carne z fasolą i ryżem

             

            WTOREK

            28.09.2021

            Zupa ogórkowa

            Pleskownica drobiowa , ziemniaki

             

            ŚRODA

            29.09.2021

            Barszcz czerwony zabielany

            Spaghetti

             

            CZWARTEK

            30.09.2021

            Żurek

            Roladki schabowe z serem żółtym

             

            Piątek

            01.10.2021

            Rosół z makaronem

            Makaron z serem i polewą jogurtową

        • Wycieczka do Wilanowa
          • Wycieczka do Wilanowa

          • Dnia 20 września 2021  klasa 2a odwiedziła pałac w Wilanowie.Uczestniczyliśmy w lekcji pt:,,Z wizytą u króla". Poznaliśmy historię pałacu oraz jego rozbudowy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Jana III Sobieskiego, jego żony Marysieńki oraz reszty rodziny. Zobaczyliśmy, a nawet przymierzyliśmy strój szlachecki.

            Była to tez cenna lekcja sztuki barokowej.Z zachwytem podziwialiśmy kunszt malarski i rzeźbiarski tamtego okresu.Podziwialiśmy piękno architektoniczne pałacu i ogrodu go okalającego.Na zakończenie wycieczki poszliśmy na ucztę integracyjną do pobliskiej restauracji.Zadowoleni, choć trochę zmarznięci wróciliśmy do szkoły.

            Aleksandra Józwiak