• FINAŁ Warszawskiego Międzyszkolnego Konkursu Fizyczno-Chemiczno-Geograficznego „3XE” Energia. Edukacja. Ekologia. Pokłosie obchodów Ignacego Łukasiewicza

     • W obecnych czasach Polska, Europa i świat zmagają się z wieloma wyzwaniami dotyczącymi celów zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, zmian klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego. 

      Geozagrożenia, problemy społeczno—gospodarcze oraz niestabilna sytuacja polityczna w wielu regionach świata wymagają od nas zdecydowanych działań opartych na wiedzy. Tak powstała idea konkursu łączącego wiele przedmiotów i dziedzin życia.

      Celem Konkursu było upamiętnienie Ignacego Łukasiewicza – jego życia i działa – jako pokłosie roku 2022 – obchodzonego jako Rok Ignacego Łukasiewicza, rozwijanie zainteresowania naukami przyrodniczymi: fizyką, chemią i geografią oraz poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu energetyki, konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii, ekologii i ekoenergetyki.

      Warszawscy uczniowie zmagali się z zagadnieniami konkursowymi dotyczącymi węglowodorów, energetyki w Polsce i Europie, występowaniem i wydobyciem surowców energetycznych, wykorzystaniem energii i jej przemianami. Ponadto musieli wykazać się wiedzą z zakresu prądu elektrycznego oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań z zakresu fizyki i chemii. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i warszawskiego.

      Finał odbył się 31 maja 2023 roku w którym wzięli udział uczniowie warszawskich szkół: SP 236, SP 88, SP 52, SP 380, SP 271, SP 227 i SP 87.

      Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca.

       

      A oto zwycięzcy:

      1. miejsce Gruchała Barbara SP 52

      2. miejsce Pachla Kacper SP 380

      3. miejsce Szpunar Andrzej SP 227

      4. miejsce Żuczek Weronika SP 271

      5. miejsce Drobczyński Bartosz SP 52

      6. miejsce Bielewski Karol SP 380

      Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz szkołom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy

      wygranej.

    • Pamiętamy!
     • Pamiętamy!

     • 7 czerwca 1923 roku urodził się przyjaciel naszej szkoły Jan Henryk Chmielewski znany jako Papcio Chmiel

       

      Był częstym gościem w naszej szkole i bardzo chętnie odwiedzał jej mury..świętował razem znami niejdne urodziny.

       

      Dzisiaj obchodził by z nami swoje 100 lat! Nie ma go z nami ale nasza szkolna społeczność pamięta.. uczciliśmy to krótkim apelem i minuta ciszy.

       

      Papcio Chmiel był nie tylko publicysta, grafikiem oraz komiksopisarzem..był przede wszystkim żołnierzem walczącym w szeregach Armii Krajowej Garłuch i walczył o wolność.. Okęcia i Polski.

       

      Zostawił po sobie wiele śladów i symboli, które możemy podziwiać w naszej szkole.. to liczne murale..ściany pamięci oraz sala imienia Henryka Chmielewskiego. Zachęcamy do obejrzenia.

    • Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!
     • Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!

     • We wtorek 6.06.2023 w naszej szkole zorganizowaliśmy Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w piłce nożnej klas 4 i młodszych o nazwie Piątki piłkarskie. Nazwa pochodzi od ilości zawodników w drużynie (4+bramkarz).

       

      Nasi uczniowie bardzo dzielnie walczyli wygrywając prawie wszystkie mecze a jeden remisując. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 87 po raz kolejny sięgnęła po tytuł Mistrza Dzielnicy Włochy!

       

      Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział, gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

       

      To były ostatnie zawody sportowe w roku szkolnym 2022/2023.

       

      Tomasz Maziarczyk