• Apel dotyczący rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • 26.04. w naszej szkole odbył się apel dotyczący rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Uczniowie z klasy 6a, 6b i 7a przybliżyli nam historię tego święta. Po apelu Pani Dyrektor wręczyła Tytuski i nagrody osobom biorącym udział w Festiwalu Talentów.

     • "Lato w Mieście" 2024 - Informacja dla rodziców

     • Szanowni Państwo,

      poniżej informacje dotyczące Akcji „Lato w Mieście” 2024 r.:

       

      W związku regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO) zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych  przez Urząd m.st. Warszawy (Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy).

      Klauzula RODO

      Lato_w_Miescie_2024_Informacja.docx

       

      URZĄD M.ST. WARSZAWY

      Dzielnica WłochyWydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy

      Al. Krakowska 257,

       02-133 Warszawa

       

       

     • „Lato W Mieście” 2024 r.

     • Szanowni Państwo,

      Rozpoczynamy kolejną Akcję „Lato W Mieście” 2024 r. 😊

      Akcja realizowana będzie od 24 czerwca do 30 sierpnia 2024 r.

      Dla przypomnienia :

       

      1. Terminarz :
     • „II OCHOCKA WIEŻA”

     • Szanowni Państwo,

      mamy przyjemność zaprosić Waszych wychowanków do udział w dzielnicowym turnieju szachowym „II OCHOCKA WIEŻA”. 

      Turniej odbędzie się 25 maja 2024r. (sobota). Od godz. 11:00 - rejestracja zawodników, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota”, przy ul. Rokosowskiej 10 w Warszawie.

      Uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym do maila regulaminem oraz zasadami turniejowymi. Regulamin oraz zasady turnieju dostępne są również na stronie www.mdkochota.edu.pl

      Termin zgłoszeń upływa 30.04.2024r.

      Rozpoczęcie rozgrywek o godz. 12:00.

      Z poważaniem

      Wiktor Szochner  - instruktor szachów

      eduresized_MDK_Ochota_Zaproszenie_Turniej_szachowy_wysylka(1).jpg

      MDK_Ochota_Regulamin_Turnieju_szachowego.doc

     • Rowerowy Maj

     • Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

      Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj, która zachęca do wyrabiania dobrych i zdrowych nawyków transportowych.

      Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny - na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).

      Zakładamy, że dystans, który mają przejechać uczniowie to co najmniej 500 metrów, natomiast przedszkolaki 300 metrów. Może to być dla rodziców idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część - gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z „4 kółek”. W zamian za aktywną podróż uczestnicy otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Naklejka przydzielona w danym dniu obejmuje dojazd do szkoły i powrót do domu. Najaktywniejsze klasy/grupy przedszkolne nagradzamy w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani – otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.

      Rowerowy Maj wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, wspiera samodzielność dzieci, promuje zdrowy styl życia i zasady zdrowej rywalizacji i gry "fair play". Każda rowerowa aktywność zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej.

      W każdej placówce oświatowej zgłoszonej do udziału w kampanii nad jej przebiegiem czuwają koordynatorzy rowerowi. Przekazują informacje, dystrybuują materiały, uzupełniają obecności w dedykowanym systemie, służą wsparciem Państwu i Waszym dzieciom.

      Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania. Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły i przejechanie trasy, omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy – najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.

      Zachęcamy do zapoznania się z panelem informacyjnym dla Rodziców i Opiekunów, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa: zdm.waw.pl/DlaRodzicow

      Liczymy na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja

      Informacja_dla_rodzicow_i_opiekunow_dzieci_bioracych_udzial_w_kampanii_Rowerowy_Maj_2024.pdf

      https://um.warszawa.pl/waw/rowery/dla-rodzicow-i-opiekunow

      Koordynatorzy:

      Kamila Usiądek

      Przemysław Gołąb

     • APEL PPIS w m.st. Warszawie do rodziców w sprawie zachorowań na Odrę

     • Szanowni Państwo,

       

      W związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań na odrę na terenie m.st. Warszawy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie prosi  wszystkich rodziców o sprawdzenie czy Państwa dzieci szczepione są zgodnie z Kalendarzem Szczepień Ochronnych oraz w miarę możliwości o pilne uzupełnienie szczepień, które w znaczny sposób zabezpieczą Państwa dziecko i rodzinę.

      Odra jest bardzo zaraźliwą, poważną chorobą w pierwszym etapie z wysoką gorączką, kaszlem często z zapaleniem spojówek, w późniejszym etapie z charakterystyczną wysypką.

      Bardzo groźne są powikłania neurologiczne m. in. zapalenie mózgu.

      Szczepionka charakteryzuje się wysoką skutecznością i może zapobiec zachorowaniu nawet gdy, sczepienie jest wykonane po kontakcie z osobą chorą.

       

      W razie wystąpienia objawów odry (w szczególności u osoby niezaszczepionej) należy ograniczyć kontakt z innymi osobami a następnie zgłosić się do lekarza POZ najlepiej na początku w formie teleporady.

      Dodatkowe informacje znajdą państwo na naszej stronie https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/jak-mozna-zarazic-sie-odra

       

      Powyższe prosimy o przekazanie drogą elektroniczną rodzicom i opiekunom dzieci.

       

      z upoważnienia

      Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie

     • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „TEA – Time for English Adventure

     • Odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „TEA – Time for English Adventure” przeznaczony dla uczniów klas V – VIII szkoły podstawowej z Warszawy i przeprowadzany był w dwóch grupach wiekowych: klasy V-VI oraz klasy VII – VIII oraz w dwóch etapach: szkolnym oraz wojewódzkim. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań językiem i kulturą krajów anglojęzycznych oraz promocja dwujęzyczności. Konkurs został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, a także został wpisany w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych, sportowych na rok szkolny 2023/2024 opublikowanym przez MKO.

      Wśród LAUREATÓW W KATEGORIII V-VI znalazła się nasza uczennica Ngoc Chau Nguyen.

      Serdecznie gratulujemy!