• Akcja #Legia

     • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 uczestniczyła w Akcji #Legia w Twojej Dzielnicy i 26.10.2023 odbyło się spotkanie w naszej szkole z przedstawicielami Legii pt. Dzień Legii.

      W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz oraz Naczelnik Wydziału Sportu Pan Roman Stachurski.

      Uczniowie reagowali bardzo żywiołowo. Spotkanie wywołało mnóstwo pozytywnych  emocji i radości. Były konkursy z nagrodami, autografy i trening pod okiem zawodowców. Aktywność i zaangażowanie naszych uczniów dostrzegli i podkreślili sami zawodnicy.

      Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Kibicującej Legii Warszawa.

      Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz wybrał naszą szkołę do realizacji tego działania, za co społeczność szkoły bardzo dziękuje.

     • Szkolny projekt z języka niemieckiego Made in DACHL

     • Prezentujemy prace uczniów klas 5 i 6 przygotowane w ramach szkolnego projektu z j. niemieckiego - Made in DACHL. Uczniowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z j. niemieckim, przygotowywali w grupach (lub samodzielnie) prace plastyczne z wykorzystaniem produktów wyprodukowanych w krajach niemieckojęzycznych. Na plakatach przy każdym produkcie znajdziemy informację o kraju pochodzenia oraz nazwę produktu w j. niemieckim. Celem projektu było m.in. wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim, poznanie firm i marek, wywodzących się z krajów niemieckojęzycznych, zachęcenie uczniów do korzystania ze słownika internetowego, wzbogacenie słownictwa w j. niemieckim, rozwinięcie umiejętności społecznych, a także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych uczniów.

      Karolina Mendak 

     • Uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci

     • W piątek 20.10.2023 uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci.Przy al. Krakowskiej 110/114 ,w budynku Instytutu Lotnictwa znajduje się Tablica ku czci żołnierzy i ofiar terroru. We wrześniu 1939 roku na tym terenie bohatersko walczyli żołnierze Wojska Polskiego. W sierpniu 1944 roku podczas walk o Warszawę na terenie obecnego Instytutu Lotnictwa hitlerowcy rozstrzelali kilkudziesięciu polskich patriotów.Tym Miejscem Pamięci Narodowej opiekują się uczniowie naszej szkoły. Mimo deszczowej pogody  dzieci z klasy 1b - udały się tam, aby zapalić znicze i uczcić poległych minutą ciszy.W wychowaniu młodego człowieka bardzo istotne jest kształtowanie postaw patriotycznych,dlatego od najmłodszych należy je kształtować.

     • Wesołe, zdrowe kanapki!

     • 11 października  ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2b brali udział w zajęciach kulinarnych Wesołe, zdrowe kanapki. Nauczycielki pokazały dzieciom wiele sposobów na urozmaicenie codziennego śniadania, tak żeby było zdrowo i kolorowo. Tworzyliśmy ciekawe dekoracje, układaliśmy kanapkowe postacie. Okazało się, że warzywa i inne produkty z naszej lodówki  np.pietruszka,koperek, rukola itp.mogą malować ludziki, owady. Po samodzielnym przygotowaniu kanapek częstowaliśmy siebie nawzajem. To była zabawna i smaczna lekcja.

     • Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej

     • W Stołecznym  Centrum Sportu w Warszawie odbył się Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej.

      Iwona Daraż uczennica naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP 87

     • 14 października  to dzień rocznicy  utworzenia Komisji  Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 16 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 6-7 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski klas 4- 8 zorganizował  plebiscyt nauczyciela na piątkę. Oto wyniki: 

      Kategoria 1 - „OSTOJA SPOKOJU”  czyli nauczyciela cierpliwego,  opanowanego, którego trudno go wyprowadzić z równowagi.

      Zwycięzcą w tej kategorii został – Pan Damian Marciniak

       Kategoria 2 – „GORĄCY UŚMIECH” – temu nauczycielowi uśmiech  nie schodzi z twarzy. Nigdy nie traci humoru.

      Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Przemysław Gołąb

      Kategoria 3 – „RZEŹBIARZ  UMYSŁU” – ta nauczycielka świetnie tłumaczy. Wszystko można zrozumieć na jej lekcji.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Anna Skomiał

      Kategoria 4 – „SERCE NA DŁONI” – ten nauczyciel wspiera, słucha, pomaga. Można z nim o wszystkim porozmawiać.

      Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Damian Marciniak

      Kategoria 5 – „MISTRZ KREATYWNOŚCI” – na lekcji tej nauczycielki nigdy się nie nudzisz. Ma ciekawe pomysły na lekcje i zadania domowe.

      Zwycięzcą  została  Pani Joanna Jarząbek

      Kategoria 6 – „ BRATNIA DUSZA MALUCHA” - nauczycielka pełna ciepła i cierpliwości. Jako pierwsza kształtuje małe serduszka i umysły, zawsze można na niej polegać.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Marta Hejduk

       W tym dniu uczniowie mogli także przebrać się za swojego ulubionego nauczyciela.  W imieniu całej braci szkolnej przewodnicząca szkoły podziękowała nauczycielom za ich poświęcenie i trud włożony w opiekę i edukację uczniów naszej szkoły.

       

     • Piłka nożna dziewcząt - Mistrzostwa Dzielnicy Włochy

     • Uczennice naszej szkoły zmierzyły się z pozostałymi szkołami z Dzielnicy Włochy. Dwa spotkania zakończyły się wynikami remisowymi 1:1, jeden mecz wygrała SP94. 

      Na uwagę zasługuje sportowa postawa naszych dziewczyn i twarda rywalizacja do samego końca.

      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dziewczęta wywalczył dla naszej szkoły miejsce na podium! 

      W ostatecznej klasyfikacji mamy 3 miejsce. 

       

      Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne osiągnięcia!

      Tomasz Maziarczyk