• Święto Warszawy
     • Święto Warszawy

     • Drodzy Przyjaciele,

       

      zapraszam Was wszystkich do wspólnego, radosnego świętowania.

      4 czerwca nasze Miasto ma swoje święto. Z tej okazji na najbliższy weekend przygotowaliśmy dla mieszkańców i turystów dwa fantastyczne wydarzenia:

       

      • Regaty o puchar Prezydenta Warszawy
       Prawdziwe żeglarskie wyścigi na Wiśle, SUP-y, kajaki, wyścigi żeglarskie, atrakcje dla dzieci, 3-4 czerwca 2023, Plaża Rusałka, Bulwar Jana Karskiego
      • Parada Syrenki
       Barwny, rozśpiewany i roztańczony korowód Warszawskich Syrenek przygotowanych przez Dzielnice i spółki miejskie, 3 czerwca 2023, godz. 13:00, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy

      Spotkajmy się i świętujmy razem!

       

      Rafał Trzaskowski

      Prezydent m.st. Warszawy

     • Żywe lekcje historii

     • 30 maja w naszej szkole przeprowadzane zostały żywe lekcje historii pt.: "Etos bohatera".
      W zajęciach uczestniczyły klasy 3b i 3c oraz wszystkie klasy 4.
       
      Podczas lekcji historii uczniowie wzięli udział w 3 blokach tematycznych - każdy z nich trwał 45 minut.
      Klasy zostały podzielone na 3 grupy i każda z grup co godzinę lekcyjną przechodziła do kolejnego tematu.
       
      Żywe lekcje historii obejmowały lekcję historyczną, w trakcie której uczniowie zapoznali się z rysem historycznym i postaciami na drodze prowadzącej do niepodległości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również z eksponatami i wyposażeniem żołnierzy - każdy osobiście mógł wcielić się w postać historyczną.
       
      Kolejnym działem były warsztaty ślusarskie w historycznej przyczepie z 1917 roku. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrze zabytkowego pojazdu od środka , a także wykonać odcisk znaku Polski Walczącej i breloczek do kluczy z łuski Mauser Mosin.
       
      Ostatnim blokiem tematycznym była wystawa sprzętu i łączności używanej na początku XX w. Podczas tych zajęć uczestnicy mieli wprowadzone i omawiane elementy musztry oraz możliwość posłużenia się naziemną linią łączności.
       
      Dzięki żywym lekcjom historii uczniowie mogli poznać bardzo wiele ciekawych faktów oraz poczuć się jak żołnierze - bardzo dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Warszawa - Włochy za możliwość skorzystania z bardzo pouczających warsztatów.
       

    • Wielcy Polacy
     • Wielcy Polacy

     • Podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c w maju zapoznała się bliżej z sylwetką Wisławy Szymborskiej .

      Wisława Szymborska - polska poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka.

      Pisarka była laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

      Założyła Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, została odznaczona Orderem Orła Białego. 

       

      Każdy powinien kojarzyć działa i zasługi wybitnej poetki, jednak nie każdy wie, że jedna z naszych noblistek otrzymała na swoje osiągnięcia niezwykłą pamiątkę - koci pomnik.

      Zaciekawieni ?

       

      Serdecznie zapraszamy przed salę 209, aby zapoznać się z wystawą poświęconą Wisławie Szymborskiej i dowiedzieć się innych ciekawych faktów.

       

      Klasa 4c wraz z wychowawcą

    • Święto Szkoły
     • Święto Szkoły

     • 17 maja 1997 roku jest ważnym dniem w historii naszej szkoły. To od tego dnia ma ona patrona oraz nosi imię 7 Pułku Piechoty Armii Krajowej Garłuch.

      W tym roku obchodziliśmy 26 rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji 19 maja 2023 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii, która miała wszystkim przybliżyć losy żołnierzy Armii Krajowej, z akcentem na przyjaciela naszej szkoły Papcia Chmiela - Henryka Chmielewskiego (byłego żołnierza).

      Należy pamiętać, że jako szkoła integracyjna przykładamy dużą wagę do rozwoju talentów naszych uczniów. Dlatego ostatnim punktem obchodów tegorocznego Święta Szkoły był Festiwal Talentów.

      W związku z tym, że w roku ubiegłym uroczyście obchodziliśmy okrągłą rocznice 25 lecia nadania naszej szkole imienia, w tym roku obchody miały charakter kameralny.

    • Młodzież z naszej szkoły Mistrzami Dzielnicy Włochy w RINGO!
     • Młodzież z naszej szkoły Mistrzami Dzielnicy Włochy w RINGO!

     • Szanowni Państwo.

       

      Ringo to dyscyplina sportu niezbyt znana ale wymagająca bardzo dużej sprawności fizycznej. Zwłaszcza szybkość oraz koordynacja wzrokowo ruchowa mają tutaj ogromne znaczenie.

       

      Drużyna z naszej szkoły dała z siebie wszystko a nawet więcej i pokonała wszystkie szkoły z dzielnicy wygrywając puchar!

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Dziękuję za zaangażowanie i ogromną chęć walki, pomimo momentów braku sił!

       

      Tomasz Maziarczyk

     • Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild”

     • Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild” 

       

      I miejsce - Piotr z 8b 

      II miejsce - Dawid z 6b 

      III miejsce - Julia z 7a, Witek z 8a 

       

      Wyróżnienia otrzymali: 

      Karolina z 8b, Kateryna z 7b, Zuzia z 7a 

       

      Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy!

    • Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2023”
     • Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2023”

     • Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.


      Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.


      Jak się zapisać?


      Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.


      Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.


      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).


      Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl  

       

      Termin akcji w naszej szkole:

      31.07 - 11.08.2023 (dwa tygodnie)

       

       

     • Spacerkiem po Starym Mieście

     • W dniu 28 kwietnia uczniowie klasy 1 c udali się na wycieczkę po Starym Mieście, gdzie mogli zgłębiać warszawskie legendy. Zaznajamianie z warszawskimi legendami rozpoczęto od zwiedzania Starego Miasta i Starówki gdzie uczniowie wysłuchali legend o Bazyliszku, Syrence, Niemym Dzwonie, Warsie i Sawie. Poznawali charakterystyczne dla tej części miasta obiekty: Kolumnę Zygmunta, mury obronne, Barbakan, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca. Po intensywnym zwiedzaniu uczniowie zjedli pyszne paczki i lody.

      Małgorzata Krzemińska