• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego to dzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje multimedialne oraz lapbooki. Informacje zawarte w pracach, przybliżają zawiłości języka ojczystego, przy jednoczesnym podkreślaniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej.

Zwycięzcy konkursu:

Brygida Ostrowska – 8b

Dominika Ostrowska – 4b

Szymon Wnuk – 6c

Maria Zych – 6b

Na uczestników czekają nagrody! Gratulujemy!

• „Każdy człowiek to opowieść”

• W imieniu nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 66 przy ul. Przepiórki 16/18,  Szkoły Podstawowej nr 87 przy ul. Malowniczej 31, pracowników PPP nr 22 oraz Fundacji Orlen, serdecznie zapraszamy uczniów Państwa placówki, rozwijających się w spektrum autyzmu, do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym pt. „Każdy człowiek to opowieść”.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i dostarczenie jej wraz
            z pracą do 5 kwietnia 2024 r., do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego ul. Przepiórki 16/18, 02-407 Warszawa osobiście lub wysłanie pocztą z dopiskiem na kopercie „Każdy człowiek to opowieść”.

Szczegółowe informacje o Konkursie można uzyskać u koordynatorek pisząc na jeden z poniższych maili:

Katarzyna Nowak – Zawadzka – nzkasia@gmail.com

Anna Brodowska – abrodowska@sp66warszawa.pl

Dorota Sieczko - dsieczko@sp66warszawa.pl

Regulamin_konkursu_-_Kazdy_czlowiek_to_opowiesc_(1).docx

Serdecznie zapraszamy!

• PODZIĘKOWANIE

• Serdecznie dziękuję za udział reprezentacji szkoły w Mszy odprawianej w dn.9.02.24 r. w Kościele p.wezw. Św Franciszka z Asyżu w Warszawie przy ul.Hynka w intencji pięciu poległych oficerów trzonu dowódczego żołnierzy 7 Pułku Piechoty Legionów AK „Garłuch”". Taka postawa młodzieży to wzór do powielania przez innych młodych ludzi.  Jeszcze raz w imieniu swoim jak i Środowiska 7 Pułku Piechoty Legionów AK „Garłuch”.

Bogdan Policewicz

• II edycja projektu CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

• W grudniu uczniowie z klasy 5a i 5b wzięli udział w międzynarodowym projekcie Christmas Cards Exchange, którego celem była wymiana ręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych z życzeniami w języku angielskiem z rówieśnikami ze szkoły Scuola Primaria M. Cicogniniw Pontevico we Włoszech. Projekt został zrealizowany w ramach lekcji plastyki.