• Konkurs "Portrety Świętych"

      W naszej szkole odbył się konkurs "Portrety Świętych". Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII przygotowali rysunki prezentujące wybranych świętych. Trzeba przyznać, że mamy wiele malarskich artystów!

      Wyniki:

      Klasy I-III:

      1. Dominika D. 2a, Karolina W. 3b, Antoni G, 3a

      2. Oliwia T. 2c, Maria B. 3a, Tosia P. 2b

     • BAJKOWO U FREDRY

      W związku z obchodami Roku Aleksandra Fredry, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na zakładkę do książki „BAJKOWO U FREDRY”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII. Zwycięzcy konkursu:

      1. Anna Dobrzańska
      2. Tomasz Jaworski
      3. Leon Wnuk

      Wyróżnienia otrzymują:

      1. Nikola Wołoszka
      2. Dominik
     • Skarby narodowe

      Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas 4-8 mieli okazję na zajęciach terapii pedagogicznej do wypowiedzenia się, co pozytywnego kojarzy im się z Polską. Wyrazy te zostały ułożone w formie zabawy słownej Scrabble. Dzieci wykazały się taką pomysłowością, że wyrazy nie mieściły się na planszy i zostały przeniesione na stolik. Brawo za kreatywność!

     • Akcja #Legia

      Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 uczestniczyła w Akcji #Legia w Twojej Dzielnicy i 26.10.2023 odbyło się spotkanie w naszej szkole z przedstawicielami Legii pt. Dzień Legii.

      W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz oraz Naczelnik Wydziału Sportu Pan Roman Stachurski.

     • Szkolny projekt z języka niemieckiego Made in DACHL

      Prezentujemy prace uczniów klas 5 i 6 przygotowane w ramach szkolnego projektu z j. niemieckiego - Made in DACHL. Uczniowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z j. niemieckim, przygotowywali w grupach (lub samodzielnie) prace plastyczne z wykorzystaniem produktów wyprodukowanych w krajach niemieckojęzycznych. Na plakatach przy każdym produkcie znajdziemy informację o kraju pochodzenia oraz nazwę produktu w j. niemieckim. Celem projektu było m.in. wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim, poznanie firm i marek, wywodzących się z krajów niemieckojęzycznych, zachęcenie uczniów do korzystania ze słownika internetowego, wzbogacenie słownictwa w j. niemieckim, rozwinięcie umiejętności społecznych, a także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych uczniów.

     • Uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci

      W piątek 20.10.2023 uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci.Przy al. Krakowskiej 110/114 ,w budynku Instytutu Lotnictwa znajduje się Tablica ku czci żołnierzy i ofiar terroru. We wrześniu 1939 roku na tym terenie bohatersko walczyli żołnierze Wojska Polskiego. W sierpniu 1944 roku podczas walk o Warszawę na terenie obecnego Instytutu Lotnictwa hitlerowcy rozstrzelali kilkudziesięciu polskich patriotów.Tym Miejscem Pamięci Narodowej opiekują się uczniowie naszej szkoły. Mimo deszczowej pogody dzieci z klasy 1b - udały się tam, aby zapalić znicze i uczcić poległych minutą ciszy.W wychowaniu młodego człowieka bardzo istotne jest kształtowanie postaw patriotycznych,dlatego od najmłodszych należy je kształtować.

     • Wesołe, zdrowe kanapki!

      11 października ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2b brali udział w zajęciach kulinarnych Wesołe, zdrowe kanapki. Nauczycielki pokazały dzieciom wiele sposobów na urozmaicenie codziennego śniadania, tak żeby było zdrowo i kolorowo. Tworzyliśmy ciekawe dekoracje, układaliśmy kanapkowe postacie. Okazało się, że warzywa i inne produkty z naszej lodówki np.pietruszka,koperek, rukola itp.mogą malować ludziki, owady. Po samodzielnym przygotowaniu kanapek częstowaliśmy siebie nawzajem. To była zabawna i smaczna lekcja.

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP 87

      14 października to dzień rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 16 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 6-7 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski klas 4- 8 zorganizował plebiscyt nauczyciela na piątkę. Oto wyniki:

     • Dzień Jabłka

      Może być czerwone, zielone, pomarańczowe lub żółte, kwaśne lub słodkie, twarde lub miękkie. Każdy lubi trochę inne. Czasem je obieramy, czasem pieczemy lub jemy ze skórką. Większość z nas uwielbia szarlotkę i to właśnie ona królowała dziś w naszych klasach z okazji Dnia Jabłka.

      Klasy 0-3 po raz pierwszy obchodziły ten dzień. Dzieci ubrały się w kolorach jabłek, przygotowały prace plastyczne związane z jabłkami. A potem odbyło się drugie śniadanie z jabłkiem w roli głównej.

     • Europejski Dzień Języków

      - Czym jest Europejski Dzień Języków?

      Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i od tej pory jest obchodzony corocznie 26 września. Jest to dzień, którego celem jest m.in. promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy, podnoszenie świadomości na temat znaczenia nauki języków, szerzenie idei wielojęzyczności oraz propagowanie uczenia się języków obcych przez całe życie - zarówno w szkole, jak i poza nią.

     • Wrzesień w klasie 1a

      Wrzesień w klasie 1 a był bardzo emocjonujący. Pierwsze dni w szkole to dużo wyzwań, ale i niepewności. Pierwszakom towarzyszyło wiele radości, ale też w oku nierzadko zakręciła się łza. Nowi koledzy i koleżanki, nowe panie, nowa klasa, ławki, książki i zeszyty...wszystko nowe, inne, czasem zaskakujące. Zaczęliśmy od zwiedzania szkoły i ustalenia zasad , a potem mogliśmy już działać. Uczyliśmy się o zbiorach, poznaliśmy dwie cyfry i 4 litery, były pląsy i nauka piosenek i wierszyków na nadchodzące ślubowanie. Włączyliśmy się w szkolną akcję Sprzątanie Świata.

     • 79. rocznica deportacji mężczyzn z Włoch

      W sobotę 16 września w Parku Kombatantów odbyły się Dzielnicowe Obchody 79. rocznicy deportacji mężczyzn z Włoch do niemieckich obchodów koncentracyjnych.

      W uroczystościach udział wzięła delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pana Sylwestra.

      16 września 1944 roku hitlerowcy spędzili 4293 mężczyzn na skwer parkowy – dziś Park Kombatantów u zbiegu ul. ks. J. Chrościckiego i ul. Świerszcza, których wywieziono do Auschwitz-Birkenau i innych obozów koncentracyjnych. W obozach śmierć poniosły 2072 osoby.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 03.03.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych