Święto Szkoły
17 maja 1997 roku jest ważnym dniem w historii naszej szkoły. To od tego dnia ma ona patrona oraz nosi imię 7 Pułku Piechoty Armii Krajowej Garłuch.
W tym roku obchodziliśmy 26 rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji 19 maja 2023 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii, która miała wszystkim przybliżyć losy żołnierzy Armii Krajowej, z akcentem na przyjaciela naszej szkoły Papcia Chmiela - Henryka Chmielewskiego (byłego żołnierza).
Młodzież z naszej szkoły Mistrzami Dzielnicy Włochy w RINGO!
Szanowni Państwo.
Ringo to dyscyplina sportu niezbyt znana ale wymagająca bardzo dużej sprawności fizycznej. Zwłaszcza szybkość oraz koordynacja wzrokowo ruchowa mają tutaj ogromne znaczenie.
Drużyna z naszej szkoły dała z siebie wszystko a nawet więcej i pokonała wszystkie szkoły z dzielnicy wygrywając puchar!
Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild”
Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild”
I miejsce - Piotr z 8b
II miejsce - Dawid z 6b
III miejsce - Julia z 7a, Witek z 8a
Wyróżnienia otrzymali:
Karolina z 8b, Kateryna z 7b, Zuzia z 7a
Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy!
Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2023”
Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.
Spacerkiem po Starym Mieście
W dniu 28 kwietnia uczniowie klasy 1 c udali się na wycieczkę po Starym Mieście, gdzie mogli zgłębiać warszawskie legendy. Zaznajamianie z warszawskimi legendami rozpoczęto od zwiedzania Starego Miasta i Starówki gdzie uczniowie wysłuchali legend o Bazyliszku, Syrence, Niemym Dzwonie, Warsie i Sawie. Poznawali charakterystyczne dla tej części miasta obiekty: Kolumnę Zygmunta, mury obronne, Barbakan, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca. Po intensywnym zwiedzaniu uczniowie zjedli pyszne paczki i lody.
Wielcy Polacy
W kwietniu podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c poznała bliżej sylwetkę Janusza Korczaka.
Janusz Korczak - prekursor praw dziecka i twórca innowacyjnego systemu wychowawczego opierającego się na potrzebach i dążeniach dziecka.
Z wykształcenia był lekarzem, miał także talent do pisania. Pracował również jako wychowawca i pedagog.
Dzielnicowy Konkurs Plastyczno-Geograficzny „Mikołaj Kopernik i jego dzieło”
Rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika (1473-1543)
Jest to związane z pięćset pięćdziesiątą rocznicą urodzin oraz czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wielkiego Polaka.
Mikołaj Kopernik w swoim dziele „De revolutionibus orbium coelestium” przedstawił założenia teorii heliocentrycznej według której, w centrum Układu Słonecznego jest Słońce, a wszystkie planety razem z Ziemią je obiegają. Odkrycie to zburzyło ówczesny obraz świata i stało się swoistą rewolucją naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.
Wyniki konkursu na okładkę ulubionej książki
Wyniki konkursu na okładkę ulubionej książki:
I miejsce - Stefan Doroszewski 1a, Wojciech Chodosz 2b
II miejsce - Jeremi Michalski 2b, Bartosz Gromulski 3c
III miejsce - Anastazja Roicka 3c, Oskar Kozłowski 3c
Gratulujemy!
Dominika Duralska-Malczewska
Kamila Radziszewska
Emilia Stanisławska
Galeria prac uczniów
Serdecznie zapraszam do odwiedzania wirtualnej galerii prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów. Od dziś można ją znaleźć na stronie www szkoły, w zakładce GALERIA PRAC UCZNIÓW.
Dzień Ziemi 2023 "Inwestujmy w naszą planetę"
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem „Inwestujmy w naszą planetę”. Światowy Dzień Ziemi został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1971 roku. W 2009 roku ONZ ustanowił 22 kwietnia
Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Co roku święto to ma na celu promowanie ochrony środowiska i uczenia o ekologii.
Co możemy zrobić dla naszej planety?
Elementy robotyki w 3a
W tym tygodniu zamiast wtorkowej lekcji religii w klasie, spotkaliśmy się w szkolnym Laboratorium Przyszłości na zajęciach z robotyki (też na “R”). Uczennice i uczniowie podzielone na trzy drużyny, uruchamiały programy, parowały urządzenia (robot-laptop), kodowały trasy przejazdu oraz zachowania robota i, co bardzo ważne, testowały swoje projekty - vide przejazd przez “żywy” tunel.
Wielcy Polacy
W marcu klasa 4c poznała bliżej historię wielkiej Polski - Marii Skłodowskiej - Curie.Maria Skłodowska - Curie była polsko-francuską uczoną zajmująca się fizyką doświadczalną i chemią fizyczną.Podwójna noblistka - laureatka Nagrody Nobla z fizyki i chemii.Do jej dokonań należą: rozwinięcie teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków - radu i polonu.Ciekawostką jest fakt, że nazwa pierwiastka polon jest nawiązaniem do pochodzenia noblistki. Nazwa ta bezpośrednio wiązała się z Polską i nadana została na jej cześć od łacińskiego słowa polonium.Aby dowiedzieć się więcej serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii przy sali 209.Klasa 4c wraz z wychowawcą
Zaproszenie na konferencję pt. "Autyzm - wiedzieć więcej "
Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, specjalistów do udziału w konferencji pt. "Autyzm- wiedzieć więcej". Jest ona wynikiem konsultacji i potrzeb pedagogów wokół tematu jakim jest spektrum autyzmu. Wydarzenie jest organizowane przez dyrektorów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 66, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogiczna nr 22. Swój udział ma również przyszkolne Stowarzyszenie Sercem Malowane. Będziemy gościć wyjątkowych prelegentów.
Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr …
Wszyscy czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Nareszcie przyszła – wiosna!!! Znowu będzie pięknie i kolorowo. Dni staną się cieplejsze i dłuższe, a słońce wyzwoli w nas energie do działania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 4 – 8 zorganizował wiele zabaw na sali gimnastycznej. Uczniowie brali udział w bitwie na balony, precyzyjnym przenoszeniu kartek za pomocą klamerek, zmagali się z hula –hop na czas oraz quizach dotyczących wiosny i szkoły. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie na wiosenne nakrycie głowy lub kolorową , kwiecistą fryzurę. Ten wyjątkowy dzień minął w miłej atmosferze, sprawiając radość wszystkim uczestnikom zabawy.
Światowy Dzień Wody
22 marca obchodziliśmy w klasach 0-3 Światowy Dzień Wody pod hasłem: "Oszczędzanie wody to zamało". Klasa 1c przygotowała część artystyczną poświęconą obchodom Dnia Wody. Dzieci
przekazały wiele cennych informacji na temat: Jak oszczędzać wodę? Czy można oszczędzać wodę ?
W tym dniu w ubraniach królował kolor niebieski. Uczniowie klas 0-3 przygotowali plakaty na temat
wody.
Wyjście na miejsce pamięci
W słoneczny dzień 17.03.2023 roku klasa 3c udała się na miejsce pamięci, które znajduje się przy ul. Żwirki i Wigury. Jest tam Pomnik Powstańców poległych w obronie lotniska Okęcie. Uczniowie zapalili znicz i oddali cześć pamięci Powstańcom.
Dominika Duralska-Malczewska
Kamila Radziszewska
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych