• Punkty informacyjne dla Ukraińców

Przybywający Ukraińcy mogą uzyskać informacje pod numerem: +48 505 700 701, który jest głównym numerem stołecznej informacji dla uchodźców (czynny przez cały tydzień od 8:00 do 20:00), a także w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115(otwiera się w nowej karcie).

W stolicy działają też cztery punkty informacyjne.Pierwszy z nich powstał w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54, gdzie pracują osoby posługujące się językiem ukraińskim. Można tam uzyskać informacje w sprawach: legalizacji pobytu w Polsce, wsparcia doradcy zawodowego, pośrednictwa pracy, pomocy w procesie rekrutacji, porad prawnych dotyczących legalizacji pobytu (w tym ochrony międzynarodowej), wsparcia psychologicznego, pomocy w znalezieniu szkoły dla dziecka, nauki języka polskiego, wsparcia procesu adaptacji poprzez uczestnictwo w regularnych spotkaniach i poprzez kontakt z organizacjami pozarządowymi. Num

• Pomoc Ukrainie

Szanowni Państwo,

przesyłam w załączeniu materiały z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego dot. możliwości pobytu/legalizacji pobytu obywateli Ukrainy (język polski i ukraiński) oraz informację, tylko w języku ukraińskim, o obowiązku szkolnym dzieci.

Proszę o dystrybuowanie tej wiedzy wśród klientów urzędu – tutaj szczególna prośba do Wydziału Obsługi Mieszkańców oraz wszystkich innych, którzy takiej wiedzy poszukują.

• Jadłospis

21.02.2022

Pomidorowa z ryżem

Udzik pieczony,ziemniaki,marchewka

22.02.2022

Zupa ogórkowa

Gulasz z kaszą ,ziemniaki,surówka

23.02.2022

Zupa kalafiorowa

Nuggetsy z kurczaka ziemniaki ,surówka

24.02.2022

Barszcz ukraiński

Spaghetti bolognese

25.02.2022

• Poznajemy i szanujemy tradycje innych państw – WALENTYNKI

Tradycyjnie 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych – WALENTYNKI. Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię wrzucając kartkę do wybranej osoby. Ze względu na nauczanie zdalne tylko uczniowie klas 4 mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Każdy uczeń, czy to w domu podczas nauki zdalnej, czy w szkole, który założył czerwony bądź różowy element ubioru , otrzyma kupon na dodatkowe nieprzygotowanie z dowolnego przedmiotu w II półroczu. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy i pozostał długo w pamięci uczniów.

• Jadłospis

14.02.2022

Zupa szczawiowa

Pulpet w sosie pomidorowym, ziemniaki,surówka

15.02.2022

Zupa fasolowa

Antrykot z piersi kurczaka,ziemniaki ,surówka

16.02.2022

Kapuśniak z kiszonej kapusty

Gulasz ,kasza,surówka

17.02.2022

Zupa jarzynowa

Udzik pieczony,ziemniaki ,surówka

• Warszawa talentów

szek Kacprowicz

Informacja o przystąpieniu szkoły do projektu „Warszawa talentów…”

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do projektu: Warszawa talentów – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy. Projekt jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych. W ramach projektu w szkole został utworzony Punkt Informacji i Kariery. Jest to miejsce, w którym będziecie mogli porozmawiać ze mną o swoich planach dotyczących wyboru szkoły czy zawodu. Zapraszam również waszych rodziców.

• Nowy regulamin Rady Rodziców

REGULAMIN RADY RODZICÓW

Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 87 w Warszawie

Ilekroć w niniejszym Regulaminie jest mowa bez bliższego określenia o:

1. Szkole - należy przez to rozumieć Szkołę Podstawową z oddziałami integracyjnymi nr 87 w Warszawie.

2. Statucie - należy przez to rozumieć Statut Szkoły.

• Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie z klasy 2b pamiętali o tym niezwykłym święcie i własnoręcznie przygotowali upominki i laurki z życzeniami. Wiemy, że dla naszych Babć i Dziadków najcenniejszym prezentem jest obecność wnuków w ich życiu, miłe słowo, drobny gest.

Życzymy Babciom i Dziadkom wszystkiego, co w życiu

• Kamienie na szaniec

Kamienie na szaniec to nieśmiertelna lektura szkolna. Opowieść o młodych ludziach, rzuconych w wir II wojny światowej. Uczennice z klasy 8b udowodniły, że lektura szkolna może być pretekstem do namacalnej podróży w czasie. Zdecydowały się odwiedzić miejsca akcji książki, przybliżając wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego. Pozwoliły one nam oczami wyobraźni dotknąć historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Mamy dziś niepowtarzalną okazję do zobaczenia efektów pracy naszych dziewcząt. Zapraszamy na spacer tropem Kamieni na szaniec.

• Zima w mieście

W Szkole Podstawowej nr 87 akcja Zima w mieście trwa od 7 do 11 lutego 2021 (drugi tydzień ferii zimowych)

1.Limit miejsc - 60

2. Posiłki organizowane podczas turnusu :obiad i podwieczorek

3.Forma płatności za opiekę oraz wyżywienie :

Przelew

Nr konta, na który należy dokonać opłaty za opiekę (jeśli płatność jest przelewem)

• Informacje od pielęgniarki szkolnej

PROFILAKTYKA PRÓCHNICY

Próchnica to proces zmiękczania szkliwa wywoływany przez kwasy. Kwasy te powstają, kiedy bakterie znajdujące się w płytce nazębnej rozkładają cukry obecne w jamie ustnej.

Co powoduje próchnicę i ubytki?

Próchnica zębów pojawia się, kiedy pokarmy zawierające węglowodany odkładają się na powierzchniach między zębowych i nie zostają całkowicie usunięte w wyniku szczotkowania i nitkowania. Bakterie w płytce nazębnej wytwarzają kwasowe produkty pośrednie, które niszczą szkliwo, powoli tworząc ubytki w zębach. Jeśli ubytki te nie są leczone, z czasem mogą doprowadzić do zniszczenia całego zęba.

• ŻYCZENIA

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Uczniom, Rodzicom,Pracownikom, Absolwentom i Przyjaciołom Szkoły

składają

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 87 i Grono pedagogiczne