Strona główna
Dzień truskawkowy w Va
Foto: uczennice i uczniowie klasy Va!
4
FINAŁ Warszawskiego Międzyszkolnego Konkursu Fizyczno-Chemiczno-Geograficznego „3XE” Energia. Edukacja. Ekologia. Pokłosie obchodów Ignacego Łukasiewicza
W obecnych czasach Polska, Europa i świat zmagają się z wieloma wyzwaniami dotyczącymi celów zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, zmian klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego.
Geozagrożenia, problemy społeczno—gospodarcze oraz niestabilna sytuacja polityczna w wielu regionach świata wymagają od nas zdecydowanych działań opartych na wiedzy. Tak powstała idea konkursu łączącego wiele przedmiotów i dziedzin życia.
Pamiętamy!
7 czerwca 1923 roku urodził się przyjaciel naszej szkoły Jan Henryk Chmielewski znany jako Papcio Chmiel
Był częstym gościem w naszej szkole i bardzo chętnie odwiedzał jej mury..świętował razem znami niejdne urodziny.
Dzisiaj obchodził by z nami swoje 100 lat! Nie ma go z nami ale nasza szkolna społeczność pamięta.. uczciliśmy to krótkim apelem i minuta ciszy.
Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!
We wtorek 6.06.2023 w naszej szkole zorganizowaliśmy Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w piłce nożnej klas 4 i młodszych o nazwie Piątki piłkarskie. Nazwa pochodzi od ilości zawodników w drużynie (4+bramkarz).
Nasi uczniowie bardzo dzielnie walczyli wygrywając prawie wszystkie mecze a jeden remisując. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 87 po raz kolejny sięgnęła po tytuł Mistrza Dzielnicy Włochy!
Święto Warszawy
Drodzy Przyjaciele,
zapraszam Was wszystkich do wspólnego, radosnego świętowania.
4 czerwca nasze Miasto ma swoje święto. Z tej okazji na najbliższy weekend przygotowaliśmy dla mieszkańców i turystów dwa fantastyczne wydarzenia:
- Regaty o puchar Prezydenta Warszawy
Prawdziwe żeglarskie wy
- Regaty o puchar Prezydenta Warszawy
Żywe lekcje historii
30 maja w naszej szkole przeprowadzane zostały żywe lekcje historii pt.: "Etos bohatera".
W zajęciach uczestniczyły klasy 3b i 3c oraz wszystkie klasy 4.
Podczas lekcji historii uczniowie wzięli udział w 3 blokach tematycznych - każdy z nich trwał 45 minut.
Klasy zostały podzielone na 3 grupy i każda z grup co godzinę lekcyjną przechodziła do kolejnego tematu.
Żywe lekcje historii obejmowały lekcję historyczną, w trakcie której uczniowie zapoznali się z rysem historycznym i postaciami na drodze prowadzącej do niepodległości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również z eksponatami i wyposażeniem żołnierzy - każdy osobiście mógł wcielić się w postać historyczną.
Kolejnym działem były warsztaty ślusarskie w historycznej przyczepie z 1917 roku. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrze zabytkowego pojazdu od środka , a także wykonać odcisk znaku Polski Walczącej i breloczek do kluczy z łuski
Wielcy Polacy
Podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c w maju zapoznała się bliżej z sylwetką Wisławy Szymborskiej .
Wisława Szymborska - polska poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka.
Pisarka była laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.
Założyła Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, została odznaczona Orderem Orła Białego.
Święto Szkoły, Festiwal Talentów i inne konkursy
Fotorelacja w obiektywie Witka z VIIIa
18
Święto Szkoły
17 maja 1997 roku jest ważnym dniem w historii naszej szkoły. To od tego dnia ma ona patrona oraz nosi imię 7 Pułku Piechoty Armii Krajowej Garłuch.
W tym roku obchodziliśmy 26 rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji 19 maja 2023 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii, która miała wszystkim przybliżyć losy żołnierzy Armii Krajowej, z akcentem na przyjaciela naszej szkoły Papcia Chmiela - Henryka Chmielewskiego (byłego żołnierza).
Młodzież z naszej szkoły Mistrzami Dzielnicy Włochy w RINGO!
Szanowni Państwo.
Ringo to dyscyplina sportu niezbyt znana ale wymagająca bardzo dużej sprawności fizycznej. Zwłaszcza szybkość oraz koordynacja wzrokowo ruchowa mają tutaj ogromne znaczenie.
Drużyna z naszej szkoły dała z siebie wszystko a nawet więcej i pokonała wszystkie szkoły z dzielnicy wygrywając puchar!
Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild”
Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild”
I miejsce - Piotr z 8b
II miejsce - Dawid z 6b
III miejsce - Julia z 7a, Witek z 8a
Wyróżnienia otrzymali:
Karolina z 8b, Kateryna z 7b, Zuzia z 7a
Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy!
Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2023”
Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.
Spacerkiem po Starym Mieście
W dniu 28 kwietnia uczniowie klasy 1 c udali się na wycieczkę po Starym Mieście, gdzie mogli zgłębiać warszawskie legendy. Zaznajamianie z warszawskimi legendami rozpoczęto od zwiedzania Starego Miasta i Starówki gdzie uczniowie wysłuchali legend o Bazyliszku, Syrence, Niemym Dzwonie, Warsie i Sawie. Poznawali charakterystyczne dla tej części miasta obiekty: Kolumnę Zygmunta, mury obronne, Barbakan, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca. Po intensywnym zwiedzaniu uczniowie zjedli pyszne paczki i lody.
Wielcy Polacy
W kwietniu podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c poznała bliżej sylwetkę Janusza Korczaka.
Janusz Korczak - prekursor praw dziecka i twórca innowacyjnego systemu wychowawczego opierającego się na potrzebach i dążeniach dziecka.
Z wykształcenia był lekarzem, miał także talent do pisania. Pracował również jako wychowawca i pedagog.
Dzielnicowy Konkurs Plastyczno-Geograficzny „Mikołaj Kopernik i jego dzieło”
Rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika (1473-1543)
Jest to związane z pięćset pięćdziesiątą rocznicą urodzin oraz czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wielkiego Polaka.
Mikołaj Kopernik w swoim dziele „De revolutionibus orbium coelestium” przedstawił założenia teorii heliocentrycznej według której, w centrum Układu Słonecznego jest Słońce, a wszystkie planety razem z Ziemią je obiegają. Odkrycie to zburzyło ówczesny obraz świata i stało się swoistą rewolucją naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.
Wyniki konkursu na okładkę ulubionej książki
Wyniki konkursu na okładkę ulubionej książki:
I miejsce - Stefan Doroszewski 1a, Wojciech Chodosz 2b
II miejsce - Jeremi Michalski 2b, Bartosz Gromulski 3c
III miejsce - Anastazja Roicka 3c, Oskar Kozłowski 3c
Gratulujemy!
Dominika Duralska-Malczewska
Kamila Radziszewska
Emilia Stanisławska
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 20.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych