Andrzejki, czyli wigilia imienin Andrzeja, to czas, kiedy wiele osób organizuje imprezy, gdzie główna rolę pełnią wróżby. Zgodnie z tradycją, także w naszej szkole korytarz na parterze został zamieniony w SALON WRÓŻB. Wróżki, w które przemieniły się dziewczyny z kasy 8, 7 i 6 przepowiadały wszystkim chętnym, wspaniałą i bogatą przyszłość. Wróżono z kart, kości do gry, magicznych serc oraz tajemniczej księgi. Katalog wróżby był obszerny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy andrzejkowych uciech mogli dowiedzieć się, co przyniesie najbliższa i trochę dalsza przyszłość. Z niecierpliwością czekano jakie będzie imię ich sympatii, zawód, który będą wykonywać oraz kto pierwszy z klasy zmieni swój stan cywilny. Wróżby andrzejkowe umilił kiermasz ciast zorganizowany przez uczniów klas 8. Wszyscy bawili się wspaniale i kto wie, może przepowiadana przez wróżki przyszłość kiedyś się spełni.
Andrzejki w SP 87
- 7
Regulamin korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych w SP87
Drodzy Uczniowie,
przypominamy o zasadach korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych w SP87.
Konkurs "Portrety Świętych"
W naszej szkole odbył się konkurs "Portrety Świętych". Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII przygotowali rysunki prezentujące wybranych świętych. Trzeba przyznać, że mamy wiele malarskich artystów!
Wyniki:
Klasy I-III:
1. Dominika D. 2a, Karolina W. 3b, Antoni G, 3a
2. Oliwia T. 2c, Maria B. 3a, Tosia P. 2b
3. Hanna W. 2c, Agata H. 2c, Michalina J. 3a
wyróżnienie: Zosia B. 2a
Klasy IV-VIII:
1. Szymon W. 6c, Emilia P. 5b, Julia P. 8a
2. Dominika O. 4b, Karolina R. 8a, Brygida O. 8b
3. Emilia Ł. 5a, Aniela S. 4a, Maria P. 5b
wyróżnienie: Oliwia P. 6b, Karmen R. 5b
Gratulujemy!"
1
Obchody Święta Niepodległości w klasach 4-8
10 listopada klasy 4-8 wzięły udział w uroczystym apelu poświęconym 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W trakcie apelu uczniowie przypomnieli o rozbiorach Polski, powstaniach, wojnach oraz patriotach, którzy dążyli do niepodległości naszego kraju. Po apelu zostały wręczone nagrody za udział w konkursie piosenki patriotycznej i żołnierskiej ,, Zwycięży Orzeł Biały.
Dziękujemy za udział w apelu i gratulujemy wygranych.
1
BAJKOWO U FREDRY
W związku z obchodami Roku Aleksandra Fredry, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na zakładkę do książki „BAJKOWO U FREDRY”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII. Zwycięzcy konkursu:
- Anna Dobrzańska
- Tomasz Jaworski
- Leon Wnuk
Wyróżnienia otrzymują:
- Nikola Wołoszka
- Dominika Ostrowska
- Lena Trzcińska
- Brygida Ostrowska
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałe prace, estetykę wykonania oraz pomysłowość.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "GARŁUCH" w Warszawie postanowiła włączyć się aktywnie w kultywowanie pamięci o wybitnym Polaku. Z tej okazji prezentujemy wystawę plakatu przygotowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, jednocześnie dziękujemy Organizatorowi za przekazanie nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursu.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy. Wśród naszych uczniów wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem.
Magdalena Łasiewicka
2
Skarby narodowe
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas 4-8 mieli okazję na zajęciach terapii pedagogicznej do wypowiedzenia się, co pozytywnego kojarzy im się z Polską. Wyrazy te zostały ułożone w formie zabawy słownej Scrabble. Dzieci wykazały się taką pomysłowością, że wyrazy nie mieściły się na planszy i zostały przeniesione na stolik. Brawo za kreatywność!
Wieczornica Patriotyczna "Zwycięży Orzeł Biały...„
Terapia pedagogiczna z Laboratoriami Przyszłości
Zajęcia terapii pedagogicznej z wykorzystaniem sprzętu ze szkolnego „LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI”
3Szczegóły na stronie:
Akcja #Legia
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 uczestniczyła w Akcji #Legia w Twojej Dzielnicy i 26.10.2023 odbyło się spotkanie w naszej szkole z przedstawicielami Legii pt. Dzień Legii.
W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz oraz Naczelnik Wydziału Sportu Pan Roman Stachurski.
Uczniowie reagowali bardzo żywiołowo. Spotkanie wywołało mnóstwo pozytywnych emocji i radości. Były konkursy z nagrodami, autografy i trening pod okiem zawodowców. Aktywność i zaangażowanie naszych uczniów dostrzegli i podkreślili sami zawodnicy.
Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Kibicującej Legii Warszawa.
Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz wybrał naszą szkołę do realizacji tego działania, za co społeczność szkoły bardzo dziękuje.
14
Szkolny projekt z języka niemieckiego Made in DACHL
Prezentujemy prace uczniów klas 5 i 6 przygotowane w ramach szkolnego projektu z j. niemieckiego - Made in DACHL. Uczniowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z j. niemieckim, przygotowywali w grupach (lub samodzielnie) prace plastyczne z wykorzystaniem produktów wyprodukowanych w krajach niemieckojęzycznych. Na plakatach przy każdym produkcie znajdziemy informację o kraju pochodzenia oraz nazwę produktu w j. niemieckim. Celem projektu było m.in. wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim, poznanie firm i marek, wywodzących się z krajów niemieckojęzycznych, zachęcenie uczniów do korzystania ze słownika internetowego, wzbogacenie słownictwa w j. niemieckim, rozwinięcie umiejętności społecznych, a także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych uczniów.
Karolina Mendak
12
Uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci
W piątek 20.10.2023 uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci.Przy al. Krakowskiej 110/114 ,w budynku Instytutu Lotnictwa znajduje się Tablica ku czci żołnierzy i ofiar terroru. We wrześniu 1939 roku na tym terenie bohatersko walczyli żołnierze Wojska Polskiego. W sierpniu 1944 roku podczas walk o Warszawę na terenie obecnego Instytutu Lotnictwa hitlerowcy rozstrzelali kilkudziesięciu polskich patriotów.Tym Miejscem Pamięci Narodowej opiekują się uczniowie naszej szkoły. Mimo deszczowej pogody dzieci z klasy 1b - udały się tam, aby zapalić znicze i uczcić poległych minutą ciszy.W wychowaniu młodego człowieka bardzo istotne jest kształtowanie postaw patriotycznych,dlatego od najmłodszych należy je kształtować.
Wesołe, zdrowe kanapki!
11 października ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2b brali udział w zajęciach kulinarnych Wesołe, zdrowe kanapki. Nauczycielki pokazały dzieciom wiele sposobów na urozmaicenie codziennego śniadania, tak żeby było zdrowo i kolorowo. Tworzyliśmy ciekawe dekoracje, układaliśmy kanapkowe postacie. Okazało się, że warzywa i inne produkty z naszej lodówki np.pietruszka,koperek, rukola itp.mogą malować ludziki, owady. Po samodzielnym przygotowaniu kanapek częstowaliśmy siebie nawzajem. To była zabawna i smaczna lekcja.
Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej
W Stołecznym Centrum Sportu w Warszawie odbył się Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej.
Iwona Daraż uczennica naszej szkoły zajęła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Edukacji Narodowej w SP 87
14 października to dzień rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 16 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 6-7 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski klas 4- 8 zorganizował plebiscyt nauczyciela na piątkę. Oto wyniki:
Kategoria 1 - „OSTOJA SPOKOJU” czyli nauczyciela cierpliwego, opanowanego, którego trudno go wyprowadzić z równowagi.
Zwycięzcą w tej kategorii został – Pan Damian Marciniak
Kategoria 2 – „GORĄCY UŚMIECH” – temu nauczycielowi uśmiech nie schodzi z twarzy. Nigdy nie traci humoru.
Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Przemysław Gołąb
Kategoria 3 – „RZEŹBIARZ UMYSŁU” – ta nauczycielka świetnie tłumaczy. Wszystko można zrozumieć na jej lekcji.
I miejsce w tej kategorii otrzymała Pani Anna Skomiał
Kategoria 4 – „SERCE NA DŁONI” – ten nauczyciel wspiera, słucha, pomaga. Można z nim o wszystkim porozmawiać.
Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Damian Marciniak
Kategoria 5 – „MISTRZ KREATYWNOŚCI” – na lekcji tej nauczycielki nigdy się nie nudzisz. Ma ciekawe pomysły na lekcje i zadania domowe.
Zwycięzcą została Pani Joanna Jarząbek
Kategoria 6 – „ BRATNIA DUSZA MALUCHA” - nauczycielka pełna ciepła i cierpliwości. Jako pierwsza kształtuje małe serduszka i umysły, zawsze można na niej polegać.
I miejsce w tej kategorii otrzymała Pani Marta Hejduk
W tym dniu uczniowie mogli także przebrać się za swojego ulubionego nauczyciela. W imieniu całej braci szkolnej przewodnicząca szkoły podziękowała nauczycielom za ich poświęcenie i trud włożony w opiekę i edukację uczniów naszej szkoły.
6
Piłka nożna dziewcząt - Mistrzostwa Dzielnicy Włochy
Uczennice naszej szkoły zmierzyły się z pozostałymi szkołami z Dzielnicy Włochy. Dwa spotkania zakończyły się wynikami remisowymi 1:1, jeden mecz wygrała SP94.
Na uwagę zasługuje sportowa postawa naszych dziewczyn i twarda rywalizacja do samego końca.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dziewczęta wywalczył dla naszej szkoły miejsce na podium!
W ostatecznej klasyfikacji mamy 3 miejsce.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne osiągnięcia!
Tomasz Maziarczyk
3
Podziękowania
Dzień Jabłka
- 6
Może być czerwone, zielone, pomarańczowe lub żółte, kwaśne lub słodkie, twarde lub miękkie. Każdy lubi trochę inne. Czasem je obieramy, czasem pieczemy lub jemy ze skórką. Większość z nas uwielbia szarlotkę i to właśnie ona królowała dziś w naszych klasach z okazji Dnia Jabłka.
Klasy 0-3 po raz pierwszy obchodziły ten dzień. Dzieci ubrały się w kolorach jabłek, przygotowały prace plastyczne związane z jabłkami. A potem odbyło się drugie śniadanie z jabłkiem w roli głównej.
Jabłka zawierają szereg witamin między innymi: poprawiającą wzrok witaminę A oraz witaminę K, która wpłynie pozytywnie na krzepliwość krwi. Dzięki zawartości potasu jabłka poprawią pracę serca i pomogą zapanować nad wahaniami ciśnienia krwi. Jabłka są bogate w wapń, fosfor oraz kojący nerwy magnez. Dlatego warto je jeść.
Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacje tego dnia.
Agnieszka Osińska-Jarmul
Aleksandra Józwiak
2
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach akcji odbyły się spotkania, podczas których wspólnie przeczytaliśmy wybrane legendy i mity.
Szkolna Biblioteka
Europejski Dzień Języków
- Czym jest Europejski Dzień Języków?
Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i od tej pory jest obchodzony corocznie 26 września. Jest to dzień, którego celem jest m.in. promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy, podnoszenie świadomości na temat znaczenia nauki języków, szerzenie idei wielojęzyczności oraz propagowanie uczenia się języków obcych przez całe życie - zarówno w szkole, jak i poza nią.
- Jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków w Naszej Szkole?
* Uczniowie klas VII i VIII przygotowali mapy myśli dotyczące słownictwa oraz gramatyki w języku angielskim i/lub niemieckim.
* Przygotowaliśmy słynne łacińskie sentencje i rozmieściliśmy je na szkolnych korytarzach.
* We wtorek przyszliśmy do szkoły ubrani w kolory flag państw europejskich.
* W środę klasy IV-VI oraz VII-VIII wzięły udział w quizie dotyczącym krajów i języków europejskich. Nasi zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych to: klasa 6c i 7b.
Dziękujemy za wspólną zabawę!
Danke/Thank you/Merci/Grazie/Gracias/спасибо/Tack/Paldies/Ďakujem/Дякую!
Organizatorki:
Anna Skomiał
Karolina Mendak
Wrzesień w klasie 1a
Wrzesień w klasie 1 a był bardzo emocjonujący. Pierwsze dni w szkole to dużo wyzwań, ale i niepewności. Pierwszakom towarzyszyło wiele radości, ale też w oku nierzadko zakręciła się łza. Nowi koledzy i koleżanki, nowe panie, nowa klasa, ławki, książki i zeszyty...wszystko nowe, inne, czasem zaskakujące. Zaczęliśmy od zwiedzania szkoły i ustalenia zasad , a potem mogliśmy już działać. Uczyliśmy się o zbiorach, poznaliśmy dwie cyfry i 4 litery, były pląsy i nauka piosenek i wierszyków na nadchodzące ślubowanie. Włączyliśmy się w szkolną akcję Sprzątanie Świata.
Postanowiliśmy zabawić się w małych kucharzy i upiekliśmy pizzę, a na Dzień Jabłka, który obchodziliśmy w klasach 29 września rogaliki z jabłkami. Byliśmy na wycieczce w Łazienkach Królewskich, gdzie karmiliśmy wiewiórki i pawie. Dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, zobaczyć Pałac na Wodzie, Starą Pomarańczarnię, zegar słoneczny i zjeść pyszne lody. A pod koniec miesiąca udaliśmy się do Stolarni na Starym Mieście, gdzie młodzi stolarze samodzielnie wykonali drewniane zabawki. Były to potwory. Pierwszaki świetnie poradziły sobie ze szlifowaniem drewna, przybijaniem nóg, skrzydeł i rogów, choć niektórzy młotek trzymali pierwszy raz w życiu. Przed nami kolejne miesiące przygody ze szkołą...bo w szkole może być zawsze ciekawie. Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu integrację zespołu klasowego, kształtowanie umiejętności społecznych w praktycznym działaniu oraz samodzielność.
Aleksandra Józwiak
Agnieszska Osińska-Jarmul
3
Archiwum Aktualności