• "Choinka -Instalacja prosto z wyobraźni"

     • Szanowni Państwo,

      serdecznie zapraszamy na Aukcję choinek, która odbędzie się 20.12 w środę o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 87.

      Aukcja organizowana jest rokrocznie od 9 lat  i jest wynikiem konkursu "Choinka- Instalacja prosto z wyobraźni", w której biorą udział uczniowie wraz z rodzinami.

      Jest to czas, kiedy można stać się posiadaczem wyjątkowego drzewka lub też sprezentować komuś oryginalną choinkę na świąteczny czas.

      SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY. Aukcję, jak co roku profesjonalnie poprowadzi pan Sylwester Adamus.

      Tegoroczne choinkowe instalacje można zobaczyć na:

       FB Szkoły nr 87:

      https://www.facebook.com/p/SP-87-Warszawa-Malownicza-100054484058896/

      lub FB Stowarzyszenia Sercem Malowane 

      https://www.facebook.com/StowarzyszenieSercemMalowane/

      Prosimy już dzisiaj zaplanować tę datę w swoim kalendarzu.

      Do zobaczenia!

      Zapraszam w imieniu organizatorów:

      SP87 i Stowarzyszenia Sercem Malowane

      Katarzyna Nowak Zawadzka 

     • Mikołajki w 4a

     • 5 grudnia zorganizowaliśmy klasowe mikołajki. Dekorowaliśmy salę. Zainstalowaliśmy świąteczne ozdoby: bomby, łańcuchy, stroiki, śnieg w proszku, lampki. Po raz pierwszy w historii tej pracowni pojawiły się na szybach nalepki. A później wymienialiśmy się prezentami. I oczywiście robiliśmy zdjęcia (Madzia, Leon, Nazarii).

      Madzia i Quyen

     • Najpiękniejsza Kartka Bożnarodzeniowa

     • Już po raz siedemnasty w świetlicy szkolnej rozstrzygnięto konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożnarodzeniową". Wszystkie konkursowe prace były piękne i wyjątkowe, bardzo ciężko było wybrać tę najpiękniejszą. Na szczęście udało się.

      1 miejsce otrzymała kartka wykonana przez Polinę z kl 1a

      2 miejsce otrzymała kartka wykonana przez Kasię z kl 2b

      3 miejsce otrzymała kartka wykonana przez Olę T. z kl 2b

      Najpiękniejsze Kartki Bożonarodzeniowe są ozdobą korytarza na 1 piętrze, zapraszamy do oglądania.

      Z życzeniami Wesołych Świąt,

      Katarzyna Kudyk

      Patrycja Mamczarek

     • Andrzejki w SP 87

     • Andrzejki, czyli wigilia imienin Andrzeja, to czas, kiedy wiele osób organizuje imprezy, gdzie główna rolę pełnią wróżby.  Zgodnie z tradycją, także w naszej szkole korytarz na parterze został zamieniony w SALON WRÓŻB. Wróżki, w które przemieniły się dziewczyny z kasy 8, 7     i 6 przepowiadały wszystkim chętnym, wspaniałą i bogatą przyszłość. Wróżono z kart, kości do gry, magicznych serc oraz  tajemniczej księgi. Katalog wróżby był obszerny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy andrzejkowych uciech mogli dowiedzieć się, co przyniesie najbliższa i trochę dalsza przyszłość. Z niecierpliwością czekano jakie będzie imię ich sympatii, zawód, który będą wykonywać oraz kto pierwszy z klasy zmieni swój stan cywilny. Wróżby andrzejkowe umilił kiermasz ciast zorganizowany przez uczniów klas 8. Wszyscy bawili się wspaniale i kto wie, może przepowiadana przez wróżki przyszłość kiedyś się spełni.

     • Konkurs "Portrety Świętych"

     • W naszej szkole odbył się konkurs "Portrety Świętych". Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII przygotowali rysunki prezentujące wybranych świętych. Trzeba przyznać, że mamy wiele malarskich artystów!

      Wyniki:

      Klasy I-III:

      1. Dominika D. 2a, Karolina W. 3b, Antoni G, 3a

      2. Oliwia T. 2c, Maria B. 3a, Tosia P. 2b

      3. Hanna W. 2c, Agata H. 2c, Michalina J. 3a

      wyróżnienie: Zosia B. 2a

      Klasy IV-VIII:

      1. Szymon W. 6c, Emilia P. 5b, Julia P. 8a

      2. Dominika O. 4b, Karolina R. 8a, Brygida O. 8b

      3. Emilia Ł. 5a, Aniela S. 4a, Maria P. 5b

      wyróżnienie: Oliwia P. 6b, Karmen R. 5b

      Gratulujemy!"

     • Obchody Święta Niepodległości w klasach 4-8

     • 10 listopada klasy 4-8 wzięły udział w uroczystym apelu poświęconym 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W trakcie apelu uczniowie przypomnieli o rozbiorach Polski, powstaniach, wojnach oraz patriotach, którzy dążyli do niepodległości naszego kraju. Po apelu zostały wręczone nagrody za udział w konkursie piosenki patriotycznej i żołnierskiej ,, Zwycięży Orzeł Biały.

      Dziękujemy za udział w apelu i gratulujemy wygranych.

     • BAJKOWO U FREDRY

     • W związku z obchodami Roku Aleksandra Fredry, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na zakładkę do książki „BAJKOWO U FREDRY”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII. Zwycięzcy konkursu:

      1. Anna Dobrzańska
      2. Tomasz Jaworski
      3. Leon Wnuk

      Wyróżnienia otrzymują:

      1. Nikola Wołoszka
      2. Dominika Ostrowska
      3. Lena Trzcińska
      4. Brygida Ostrowska

      Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałe prace, estetykę wykonania oraz pomysłowość.

      Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "GARŁUCH" w Warszawie postanowiła włączyć się aktywnie w kultywowanie pamięci o wybitnym Polaku. Z tej okazji prezentujemy wystawę plakatu przygotowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, jednocześnie dziękujemy Organizatorowi za przekazanie nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursu.

      Serdecznie zapraszamy  do odwiedzenia wystawy. Wśród naszych uczniów wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem.

      Magdalena  Łasiewicka

     • Skarby narodowe

     • Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas 4-8 mieli okazję na zajęciach terapii pedagogicznej do wypowiedzenia się, co pozytywnego kojarzy im się z Polską. Wyrazy te zostały ułożone w formie zabawy słownej Scrabble. Dzieci wykazały się taką pomysłowością, że wyrazy nie mieściły się na planszy i zostały  przeniesione na stolik. Brawo za kreatywność!

      https://sites.google.com/view/terapia87

     • Akcja #Legia

     • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 uczestniczyła w Akcji #Legia w Twojej Dzielnicy i 26.10.2023 odbyło się spotkanie w naszej szkole z przedstawicielami Legii pt. Dzień Legii.

      W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz oraz Naczelnik Wydziału Sportu Pan Roman Stachurski.

      Uczniowie reagowali bardzo żywiołowo. Spotkanie wywołało mnóstwo pozytywnych  emocji i radości. Były konkursy z nagrodami, autografy i trening pod okiem zawodowców. Aktywność i zaangażowanie naszych uczniów dostrzegli i podkreślili sami zawodnicy.

      Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Kibicującej Legii Warszawa.

      Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Jarosław Karcz wybrał naszą szkołę do realizacji tego działania, za co społeczność szkoły bardzo dziękuje.

     • Szkolny projekt z języka niemieckiego Made in DACHL

     • Prezentujemy prace uczniów klas 5 i 6 przygotowane w ramach szkolnego projektu z j. niemieckiego - Made in DACHL. Uczniowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z j. niemieckim, przygotowywali w grupach (lub samodzielnie) prace plastyczne z wykorzystaniem produktów wyprodukowanych w krajach niemieckojęzycznych. Na plakatach przy każdym produkcie znajdziemy informację o kraju pochodzenia oraz nazwę produktu w j. niemieckim. Celem projektu było m.in. wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim, poznanie firm i marek, wywodzących się z krajów niemieckojęzycznych, zachęcenie uczniów do korzystania ze słownika internetowego, wzbogacenie słownictwa w j. niemieckim, rozwinięcie umiejętności społecznych, a także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych uczniów.

      Karolina Mendak 

     • Uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci

     • W piątek 20.10.2023 uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci.Przy al. Krakowskiej 110/114 ,w budynku Instytutu Lotnictwa znajduje się Tablica ku czci żołnierzy i ofiar terroru. We wrześniu 1939 roku na tym terenie bohatersko walczyli żołnierze Wojska Polskiego. W sierpniu 1944 roku podczas walk o Warszawę na terenie obecnego Instytutu Lotnictwa hitlerowcy rozstrzelali kilkudziesięciu polskich patriotów.Tym Miejscem Pamięci Narodowej opiekują się uczniowie naszej szkoły. Mimo deszczowej pogody  dzieci z klasy 1b - udały się tam, aby zapalić znicze i uczcić poległych minutą ciszy.W wychowaniu młodego człowieka bardzo istotne jest kształtowanie postaw patriotycznych,dlatego od najmłodszych należy je kształtować.

     • Wesołe, zdrowe kanapki!

     • 11 października  ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2b brali udział w zajęciach kulinarnych Wesołe, zdrowe kanapki. Nauczycielki pokazały dzieciom wiele sposobów na urozmaicenie codziennego śniadania, tak żeby było zdrowo i kolorowo. Tworzyliśmy ciekawe dekoracje, układaliśmy kanapkowe postacie. Okazało się, że warzywa i inne produkty z naszej lodówki  np.pietruszka,koperek, rukola itp.mogą malować ludziki, owady. Po samodzielnym przygotowaniu kanapek częstowaliśmy siebie nawzajem. To była zabawna i smaczna lekcja.

     • Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej

     • W Stołecznym  Centrum Sportu w Warszawie odbył się Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej.

      Iwona Daraż uczennica naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP 87

     • 14 października  to dzień rocznicy  utworzenia Komisji  Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 16 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 6-7 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski klas 4- 8 zorganizował  plebiscyt nauczyciela na piątkę. Oto wyniki: 

      Kategoria 1 - „OSTOJA SPOKOJU”  czyli nauczyciela cierpliwego,  opanowanego, którego trudno go wyprowadzić z równowagi.

      Zwycięzcą w tej kategorii został – Pan Damian Marciniak

       Kategoria 2 – „GORĄCY UŚMIECH” – temu nauczycielowi uśmiech  nie schodzi z twarzy. Nigdy nie traci humoru.

      Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Przemysław Gołąb

      Kategoria 3 – „RZEŹBIARZ  UMYSŁU” – ta nauczycielka świetnie tłumaczy. Wszystko można zrozumieć na jej lekcji.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Anna Skomiał

      Kategoria 4 – „SERCE NA DŁONI” – ten nauczyciel wspiera, słucha, pomaga. Można z nim o wszystkim porozmawiać.

      Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Damian Marciniak

      Kategoria 5 – „MISTRZ KREATYWNOŚCI” – na lekcji tej nauczycielki nigdy się nie nudzisz. Ma ciekawe pomysły na lekcje i zadania domowe.

      Zwycięzcą  została  Pani Joanna Jarząbek

      Kategoria 6 – „ BRATNIA DUSZA MALUCHA” - nauczycielka pełna ciepła i cierpliwości. Jako pierwsza kształtuje małe serduszka i umysły, zawsze można na niej polegać.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Marta Hejduk

       W tym dniu uczniowie mogli także przebrać się za swojego ulubionego nauczyciela.  W imieniu całej braci szkolnej przewodnicząca szkoły podziękowała nauczycielom za ich poświęcenie i trud włożony w opiekę i edukację uczniów naszej szkoły.

       

     • Piłka nożna dziewcząt - Mistrzostwa Dzielnicy Włochy

     • Uczennice naszej szkoły zmierzyły się z pozostałymi szkołami z Dzielnicy Włochy. Dwa spotkania zakończyły się wynikami remisowymi 1:1, jeden mecz wygrała SP94. 

      Na uwagę zasługuje sportowa postawa naszych dziewczyn i twarda rywalizacja do samego końca.

      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dziewczęta wywalczył dla naszej szkoły miejsce na podium! 

      W ostatecznej klasyfikacji mamy 3 miejsce. 

       

      Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne osiągnięcia!

      Tomasz Maziarczyk