• Wielcy Polacy

W kwietniu podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c poznała bliżej sylwetkę Janusza Korczaka.

Janusz Korczak - prekursor praw dziecka i twórca innowacyjnego systemu wychowawczego opierającego się na potrzebach i dążeniach dziecka.

Z wykształcenia był lekarzem, miał także talent do pisania. Pracował również jako wychowawca i pedagog.

• Elementy robotyki w 3a

W tym tygodniu zamiast wtorkowej lekcji religii w klasie, spotkaliśmy się w szkolnym Laboratorium Przyszłości na zajęciach z robotyki (też na “R”). Uczennice i uczniowie podzielone na trzy drużyny, uruchamiały programy, parowały urządzenia (robot-laptop), kodowały trasy przejazdu oraz zachowania robota i, co bardzo ważne, testowały swoje projekty - vide przejazd przez “żywy” tunel.

• Wielcy Polacy

W marcu klasa 4c poznała bliżej historię wielkiej Polski - Marii Skłodowskiej - Curie.Maria Skłodowska - Curie była polsko-francuską uczoną zajmująca się fizyką doświadczalną i chemią fizyczną.Podwójna noblistka - laureatka Nagrody Nobla z fizyki i chemii.Do jej dokonań należą: rozwinięcie teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków - radu i polonu.Ciekawostką jest fakt, że nazwa pierwiastka polon jest nawiązaniem do pochodzenia noblistki. Nazwa ta bezpośrednio wiązała się z Polską i nadana została na jej cześć od łacińskiego słowa polonium.Aby dowiedzieć się więcej serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii przy sali 209.Klasa 4c wraz z wychowawcą

• Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr …

Wszyscy czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Nareszcie przyszła – wiosna!!! Znowu będzie pięknie i kolorowo. Dni staną się cieplejsze i dłuższe, a słońce wyzwoli w nas energie do działania. Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 4 – 8 zorganizował wiele zabaw na sali gimnastycznej. Uczniowie brali udział w bitwie na balony, precyzyjnym przenoszeniu kartek za pomocą klamerek, zmagali się z hula –hop na czas oraz quizach dotyczących wiosny i szkoły. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie na wiosenne nakrycie głowy lub kolorową , kwiecistą fryzurę. Ten wyjątkowy dzień minął w miłej atmosferze, sprawiając radość wszystkim uczestnikom zabawy.

• Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy w klasach 0-3 Światowy Dzień Wody pod hasłem: "Oszczędzanie wody to zamało". Klasa 1c przygotowała część artystyczną poświęconą obchodom Dnia Wody. Dzieci
            przekazały wiele cennych informacji na temat: Jak oszczędzać wodę? Czy można oszczędzać wodę ?
            W tym dniu w ubraniach królował kolor niebieski. Uczniowie klas 0-3 przygotowali plakaty na temat
            wody.

• Wyjście na miejsce pamięci

W słoneczny dzień 17.03.2023 roku klasa 3c udała się na miejsce pamięci, które znajduje się przy ul. Żwirki i Wigury. Jest tam Pomnik Powstańców poległych w obronie lotniska Okęcie. Uczniowie zapalili znicz i oddali cześć pamięci Powstańcom.

• Wielcy Polacy

Klasa 4c serdecznie zaprasza na cykl spotkań pt.: „Wielcy Polacy”.

Raz w miesiącu zaprezentujemy zestaw wiadomości o wybitnych Polakach.

Pierwszą postacią, którą chcemy przedstawić w lutym jest Mikołaj Kopernik – zaczynamy tak nie bez powodu. Mikołaj Kopernik jest patronem roku 2023 – data powiązana jest z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wybitnego astronoma.

Aby dowiedzieć się więcej gorąco zapraszamy przed salę 209 – specjalnie dla Was została stworzona tablica, na której prezentujemy wiadomości na temat Mikołaja Kopernika.

Już w marcu kolejne spotkanie… zapraszamy :)

• Wizyta Ratowników Medycznych

We wtorek 28 lutego roku w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Ratowników
            Medycznych. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej
            pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie
            ratunkowe. Uczniowie klas 1 poznały numery telefonów alarmowych. Obserwowały w jaki
            sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach
            udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu
            ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś
            życia. Główną atrakcją było zwiedzanie karetki pogotowia, którą przyjechali ratownicy.
            Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem znajdującym się w karetce pogotowia
            oraz przeprowadzenia badań ciśnienia i pulsu

Sobota 27.04.2024