Wiekie zwycięstwo naszej szkoły
Chłopcy z klas 5-6 wzięli udział w Dzielnicowym Międzyszkolnym Turnieju Piłkarskim im. Kazimierza Deyny na Włochach. Od początku szli jak burza. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem. Kolejne również. Chłopcy dzielnie walczyli i wygrali wszystkie mecze. Były momenty wyrównanej rywalizacji ale w końcu wszystkie drużyny musiały uznać wyższość naszych piłkarzy :-) Pierwsze miejsce w dzielnicowym turnieju dało nam awans do rozgrywek Warszawskich, gdzie będziemy walczyć 9 czerwca. Trzymajcie kciuki :-) Ostatnimi czasy w sporcie mało się działo za sprawą pandemii ale wracamy do gry z wielkim optymizmem i energią.
Wyniki szkolnego konkursu językowego dla klas VII i VIII
Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu językowego dla klas VII i VIII „Mistrz niemieckich czasowników”:
I miejsce – Weronika Iglewska 8a
II miejsce – Franciszek Kośka 8a
III miejsce – Krystyna Mik 8b, Wiktor Hejduk 8b, Amelia Rogóż 7a
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!
Karolina Mendak
Geologiczna wyprawa w Góry Świętokrzyskie
711 maja uczniowie klas 4, 5a i 6b wybrali się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Jak na młodych geologów przystało zakwaterowani byli w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej we wnętrzu nieczynnego kamieniołomu Rzepka. Już pierwszego dnia uczniowie poznawali różnice miedzy skałą a minerałem, pracowali z mikroskopem oraz wysłuchali burzliwej historii Gór Świętokrzyskich. Kończąc dzień zwiedzili Zamek Królewski w Chęcinach. Kolejny dzień minął na wędrówkach od Góry Zamkowej do Góry Zelejowej. W okolicach Góry Miedzianki uczniowie poszukiwali minerałów. Niesamowitą atrakcją były odwiedziny w nieczynnym kamieniołomie wapienia w Gnieździskach, gdzie młodzi geolodzy szukali skamieniałości organizmów, które 160 milionów lat temu zamieszkiwały jurajskie morza. W ostatni dzień uczniowie zwiedzili jaskinie na Kadzielni oraz Rezerwat Skalny Ślichowice im. Jana Czarnockiego. Pogoda
Na tropach … w Łazienkach Królewskich.
1210 maja klasa 3a wybrała się do Łazienek Królewskich. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się: czym różnią się tropy od śladów, jakie ślady wskazują na obecność zwierząt w okolicy, czym różni się poroże od rogu i jakie zwierzęta gubią poroże.
Uczniowie mieli możliwość wzięcia do ręki wylinki z węża, zęba dzika, poroża jelonka. Zobaczyli szyszkę obgryzioną przez wiewiórkę, oraz pawią rodzinę i usłyszeli ich głos. Podczas spaceru tropem parkowych zwierząt dzieci próbowały nakarmić wiewiórki – niektóre były bardzo odważne i chętnie podchodziły bliżej.
Podziękowania
Serdecznie dziękujemy FIRMIE HP INC POLSKA za DAR SERCA oraz Stowarzyszeniu Sercem Malowane i ... Panu Piotrowi Nauczycielowi Informatyki za to, że możemy korzystać z takiego sprzętu wykorzystując go do nauki, integracji, rozwoju.Firma Inc Polska przekazała poprzez Stowarzyszenie Sercem Malowane laptopy dla uczniów naszej szkoły.
Bezpieczna relacja z dzieckiem
:1. Rodzaj bycia ze sobą oparty na zaufaniu, otwartości i autentyczności
.2. „Miejsce” na wszystkie uczucia – i te przyjemne i te trudne. W bezpiecznej relacjiwszystkie emocje są uznawane.
3. Aktywny czas z dzieckiem
.4. Dostępność emocjonalna dorosłego, czyli gotowość na otarcie łez, przytulasy i dobre słowo.
3a w Muzeum Farmacji
17W piątek 29 kwietnia klasa 3a wybrała się do Muzeum Farmacji. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się: Co to są zioła i rośliny lecznicze? Gdzie możemy je zbierać, jak pachną, jak je suszymy i na co stosujemy? Co pachnie bardziej – olejek uzyskany z danej rośliny czy ususzona roślina?Podczas zajęć nasi uczniowie poznali podstawowe gatunki ziół (np. mięta, rumianek, lawenda, koper włoski), mieli możliwość powąchania wybranych suszonych ziół oraz olejków. Przyglądnęli się również wnętrzu starej apteki i zobaczyli jak kiedyś przechowywano zioła oraz jakich narzędzi używano do ich obróbki.Każdy uczestnik zajęć mógł samodzielnie utrzeć w moździerzu własną mieszankę ziół „Herbatka na dobry sen” i zabrać ją ze sobą do domu.
Finał dzielnicowego etapu Małej Olimpiady Matematycznej
W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się dzielnicowy etap Małej Olimpiady Matematycznej. Gościliśmy łącznie 44 laureatów etapu szkolnego z 5 włochowskich placówek: SP nr 66, SP nr 88, SP nr 94, SP nr 227 oraz SP nr 359. Nie zabrakło również uczniów klas trzecich, którzy reprezentowali naszą szkołę.
Dzień Ziemi w naszej szkole
22 kwietnia - w piątek - obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Od ponad 50 lat Dzień Ziemi stanowi okazję do głębszej refleksji nad sytuacją naszej planety.
Inicjatywa obchodów powstała już w 1969 podczas konferencji UNESCO. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 22 kwietnia jako datę Międzynarodowego Dnia Ziemi. Obecnie jest obchodzony w ponad 190 państwach.
Życzenia Wielkanocne
Radosnych, pełnych nadziei, wiary i miłości Świąt Wielkanocnych, wiosennego optymizmu, wiary w lepsze jutro, wielu ciepłych i radosnych chwil z rodziną
Życzy Dyrekcja I pracownicy Szkoły Podstawowej nr 87
3 c na wycieczce w Muzeum Zydów Polskich - Polin
3W piątek 7 kwietnia klasa 3 c wybrała się do Muzeum Polin. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak gra się w klipę i w drejdla? I czemu słychać jidysz w niektórych polskich wyliczankach? Kim była trójka przyjaciół – Hana, Szlomo i Michał – jak mieszkali w jednej kamienicy i należeli do Bractwa Podwórkowej Przyjaźni.
2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu
Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole 1 kwietnia obchody zainicjowali uczniowie z klas 1-3. Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko, oglądaliśmy film, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu i rozmawialiśmy na ten jakże ważny temat. Niektórym udało stworzyć się plakat dotyczący autyzmu.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 26.03.2023Galeria zdjęć
brak danych