• Wyniki konkursów SZCZYTY POLSKICH GÓR

      W związku z obchodami Roku Wandy Rutkiewicz, w naszej szkole odbyły się dwa konkursy. Dzielnicowy konkurs na makietę przedstawiającą SZCZYTY POLSKICH GÓR skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu dzielnicy Warszawa Włochy w Warszawie.
      A oto wyniki konkursu:
      Synthia Nguyen Dang, SP nr 94
      Zofia Stoma, SP nr 94
      Kateryna Kasianenko, SP nr 87

     • Mikołajki

      6 grudnia obchodzimy MIKOŁAJKI! Z tej okazji w naszej szkole było wiele atrakcji. Był Mikołaj ze Śnieżynkami, świąteczne piosenki i oczywiście prezenty. Ten dzień osłodził nam kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

    • CHRISTMAS CARDS EXCHANGE
     • CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

      Uczniowie klas 4 i 5 biorą udział w międzynarodowym projekcie CHRISTMAS CARDS EXCHANGE, w ramach którego własnoręcznie wykonają świąteczne kartki z życzeniami w języku angielskim i wymienią się nimi z uczniami z innych krajów europejskich.

      Wspólnie utworzą też wirtualną galerię swoich prac.

      W projekcie weźmie udział 14 szkół z 6 krajów: Włoch, Grecji, Słowacji, Turcji, Francji i Polski.

     • 1c z wizytą w Pałacu Wilanowskim

      2 grudnia klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie, na zajęcia
      edukacyjne „Pierwsza gwiazdka”. To zajęcia o tradycjach bożonarodzeniowych,
      związanych z dekorowaniem domu, potrawami wigilijnymi, muzyką świąteczną. Dzieci
      dowiedziały się, że postać Świętego Mikołaja powszechnie przedstawianego dziś jako
      gruby krasnal w czerwonym palcie ma niewiele wspólnego z pierwowzorem – biskupem
      w ornacie i mitrze. Zastanawiały się też, jak dawniej ubierano choinkę i skąd wziął się
      ten zwyczaj, dlaczego Święty Mikołaj przynosi prezenty oraz jak w przeszłości
      celebrowano Gwiazdkę.

     • Andrzejki w SP 87

      Andrzejki to czas, kiedy wiele osób organizuje imprezy, gdzie główną rolę pełnią wróżby. Tak też dzisiaj było w naszej szkole. Szkolny korytarz zamienił się w SALON WRÓŻB. Czarodziejki i wróżki, w które przemieniły się dziewczyny z klasy 8 i 7, przepowiadały wszystkim chętnym, wspaniałą i bogatą przyszłość. Wróżono z kart, kości do gry, magicznych serc oraz zaczarowanych kubeczków. Uczestnicy andrzejkowych uciech mogli dowiedzieć się, co przyniesie najbliższa i trochę dalsza przyszłość. Z niecierpliwością czekano jakie będzie imię ich sympatii, zawód, który będą wykonywać oraz kto pierwszy z klasy zmieni swój stan cywilny. Wszyscy bawili się wspaniale i kto wie, może przepowiadana przez wróżki przyszłość kiedyś się spełni.

     • Warszawski Konkurs Przyrodniczy

      Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się II Warszawski Konkurs Przyrodniczy ,,Cztery pory roku w przyrodzie". Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem ,,Jesień w przyrodzie". Konkurs zainaugurował występ pierwszoklasistów,którzy przygotowali jesienną inscenizację. Oprócz uczestników konkursu na widowni pojawiły się również dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 29, które wkrótce staną się uczniami naszej szkoły.Na uczestników konkursu czekało 9 zadań, przygotowanych w formie stacyjnej.Trzyosobowe zespoły musiały wykazać sie między innymiznajomościa grzybów i roslin lesnych, wiedzieć z jakiego drzewa spadły liście, nazwać jadalne częsci warzyw, czy tez rozpoznać nasiona roślin. Oprócz niewiatpliwej wiedzy uczestnicy konkursu tworzyli zgrane zespoły i świetnie sie bawili. Zapewnili również, że z pewnością przystąpią do kolejnej edycji konkursu pt:,,Lato w przyrodzie". Do zobaczenia!

     • Rozstrzygnięcie konkursu „ Jesienny zielnik”

      W konkursie wzięło udział 28 uczniów klas 1-3. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.
      Powstały przepiękne prace zielnikowe, z których niełatwo było wyłonić zwycięzców.
      A oto wyniki konkursu:
      miejsce I – Jeremi Michalski kl. 2b
      miejsce II – Wiktoria Kamińska kl. 1c, Agata Harkawik kl. 1c
      miejsce III – Antek Pol kl. 1c, Antosia Powsińska kl. 3b
      wyróżnienie – Klaudia Trzcińska kl. 1c
      Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za wspaniałą znajomość roślin, estetykę wykonania
      zielników oraz pomysłowość.
      a zwycięzcom GRATULUJEMY!

    • Klasa 1c na wycieczce w Muzeum Narodowym
     • Klasa 1c na wycieczce w Muzeum Narodowym

      W piątek 18 listopada klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Uczestniczyła w
      zajęciach pt:”Witamy w muzeum”. W czasie wędrówki po galeriach dzieci rozmawiały o tym, czym jest
      Muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiedziały się, kto w nim pracuje i nauczyły się muzealnego słownika.
      Znają różnicę między zabytkiem a eksponatem. Poznały również odpowiedź na pytanie, co to jest
      arcydzieło?

     • Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w kl. 4-8

      Odzyskanie przez Polskę niepodległości świętowały również klasy 4-7. Pierwszą część pięknej uroczystość poprowadziła klasa 8A, która przypomniała wszystkim zebranym w jaki sposób doszło do rozbiorów Polski i jak po ponad stu latach niewoli udało się naszej ojczyźnie odzyskać wolność. Z okazji Odzyskania Niepodległości odbył się również uroczysty koncert, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Były występy solistów, duetów, grup wokalnych. Jeden występ zasługuje na szczególne wyróżnienie: Ola Łozowska z klasy 5b zaśpiewała przepiękną piosenkę Jutro Warszawa. Fragmenty występów można zobaczyć na naszym szkolnym fb.

     • Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

      Celebrować Święto Niepodległości można w rożny sposób. W naszej szkole już po raz drugi, w klasach młodszych został zorganizowany Przegląd Piosenki Patriotycznej.Spotkaliśmy się, aby pieśnią, radośnie czcić Polskę i Niepodległość. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Śpiewając ożywiamy pamięć o naszych przodkach, którzy ginęli za ojczyznę. Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska. W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani na na galowo, co podkreśliło wagę tego święta.

     • Wyjście do Teatru Guliwer

      W dniu 27 października klasa 1c wybrała się do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.:Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka. Przedstawienie powstało na motywach książki dla dzieci Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa. Rondo to Miasto Kwiatów, które niegdyś było miejscem idealnym - kwiaty odgrywały koncerty w oranżerii, a udzie żyli z nimi w idealnej harmonii. Do momentu, gdy nadeszła chmura i zabrała miastu słońce. Pogrążeni w ciemności mieszkańcy - w tym główni bohaterowie: Danek, Fabian i Gwiazdka - starają się odtworzyć miasto takim, jakie było przed kataklizmem. Próba przypomnienia sobie miasta i własnych przeżyć związanych z poszczególnymi miejscami pomaga im w zbudowaniu maszyny, dzięki której spróbują odzyskać Rondo. Czy bohaterowie ostatecznie zwyciężą ciemność?

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 24.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych