• Niesamowite historie

      Niesamowite historie opisane w ogólnopolskim tygodniku społeczno -oświatowym „Głos Nauczycielski ” to podsumowanie projektu „Warszawa na tropach kultury i sztuki” realizowanego przez Stowarzyszenie Sercem Malowane.

      Opowiadania naszych uczniów 6 klas są w książce „Nowe opowieści warszawskie” którą można wypożyczyć w Bibliotece naszej szkoły.

     • Dzień Pluszowego Misia

      Dzisiaj 25 listopada obchodzimy święto najpopularniejszej zabawki na świecie. W ten dzień przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, które zostało ustanowione w 2002 roku. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija;)

      Obchody tego święta stały się również tradycją naszej szkoły. Dzień Pluszowego Misia łączymy corocznie z tzw. Dniem Piżamowym, dlatego też dzieci po szkolnym korytarzu biegały w swoich ulubionych piżamkach!

     • Jadłospis

      PONIEDZIAŁEK

      15.11.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Schab pieczony, kasza bulgur, surówka

      WTOREK

      16.11.2021

      Zupa szczawiowa

      Pierś kurczaka w cieście, surówka

      ŚRODA

      17.11.2021

      Zacierkowa

      Kotlet pożarski , ziemniaki, surówka

      CZWARTEK

      18.11.2021

      Barszcz czerwony

      Gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym ,ryż

     • Święto Niepodległości

      Święto Niepodległości w naszej szkole to rozmowy z nauczycielami historii wychowawcami klas.Pamiętamy-przychodzimy w tym dniu w barwach narodowych.Drzwi klas w kolorach biało-czerwonych.W klasach 1-3 odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych.Dodatkowo konkurs na przebranie marszałka Józefa Piłsudskiego.Mamy zwycięzcę! Mamy też sobowtóra.Podobieństwo uderzające.Gratulacje za kreatywność i odwagę.

     • „Edukacja profilaktyczna w szkole”

      Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań profilaktycznych, wychowawczych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub używania innych substancji psychoaktywnych, w naszej szkole zostało podjętych szereg działań. Jednym z nich był konkurs „Palenie jest szkodliwe i niemodne”. Uczniowie klas 1-3 mieli wykonać zakładkę do książki, zaś uczniowie klas 4-8 plakat lub komiks związany z tematyką szkodliwości palenia papierosów. Otrzymałam dużo pomysłowych i estetycznych prac. Oto wyniki:- klasy 1-3:I miejsce - Anna Pol 3a, Jeremi Zawadzki 3bII miejsce - Fabian Veit-Stańczuk 1aIII miejsce - Maria Pietrucha 3b, Karmen Rumniak 3b, Dominika Ostrowska 2b- klasy 4-8:I miejsce - Karolina Rumniak 6aII miejsce - Maria Zych 4bIII miejsce - Witek Hejduk 7a, Franciszek Zawadzki 8a

     • Jesteśmy tolerancyjni – tradycje innych państw HALLOWEEN

      29 października uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mogli poznać tradycje i zabawy związane ze świętem Halloween obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani inaczej niż zwykle. Nie zabrakło wiedźm, duchów, wampirów i różnych straszydeł. Przebrania stały się okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci. Podczas imprezy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dzieciaki zmierzyli się z quizem w języku angielskim na temat Halloween. Zabawę urozmaiciły konkursy: wyścig pająków, magiczne jabłka, mumia, malowanie na balonie oraz muzyczne krzesła. Na koniec odbyła się moda halloweenowa i konkurs na najlepsze przebranie. Nie zabrakło dobrego humoru i fantastycznej zabawy.

     • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

      Dzisiaj byłam z klasą w Centrum Nauki Kopernik.Widzieliśmy wahadło, patrzyliśmy na latające chusty i leżeliśmy na łożu fakira.Bawiliśmy się wodą i patrzyliśmy na bakterie.Jeździliśmy na latającym dywanie.Patrzyliśmy na dziwne rowery, bawiliśmy się też magnesami.Dzięki dziwnemu urządzeniu mogliśmy formułować kształt sznurówki.Na koniec poszliśmy do Planetarium.Tam oglądaliśmy konstelacje gwiazd. Widzieliśmy mały i wielki wóz, który przypominał Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę.Dowiedzieliśmy się też jak w prosty sposób znaleźć Gwiazdę Polarną.Na końcu oglądaliśmy śmieszny film o kosmosie. Było bardzo fajnie!

     • WYNIKI WYBORÓW

      25 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8. Wszyscy uczniowie mogli się zapoznać z programem wyborczym poszczególnych kandydatów po przez plakaty, filmy oraz uczestnicząc w debacie.

      Po podliczeniu głosów Komisja Wyborcza stwierdziła, że w tym roku w wyborach wzięło udział 171 uczniów. Na kartach do głosowania zaznaczaliście krzyżykiem nazwisko jednego kandydata. A oto wyniki:

    • Jadłospis
     • Jadłospis

      PONIEDZIAŁEK

      25.10.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Schab pieczony w sosie własnym , kasza gryczana, surówka

      WTOREK

      26.10.2021

      Kapuśniak

      Strogonow drobiowy, kasza bulgur, surówka

      ŚRODA

      27.10.2021

      Ryżanka

      Kotlet schabowy , ziemniaki, surówka

      CZWARTEK

      28.10.2021

      Jarzynowa z soczewicą

      Kurczak w sosie słodko kwaśnym, ryż, surówka

     • Wybory tuż, tuż – debata wyborcza

      Dnia 22.10.2021r. w naszej szkole odbyła się debata wyborcza. W tym roku prowadzącymi byli uczniowie z klasy 4a - Marysia D. i Bartek J. W pierwszej części spotkania kandydaci na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 przedstawili siebie, swoje zainteresowania oraz programy wyborcze. Potem odpowiadali na pytania dotyczące społeczności szkolnej. Między innymi zebrani mogli poznać pomysły kandydatów dotyczących zmniejszenia hałasu podczas przerw oraz pomocy koleżeńskiej wobec młodszych rówieśników. Przedstawianym pomysłom przysłuchiwała się cała społeczność szkolna, a po zakończonej prezentacji, wyborcy mieli okazję zadać kandydatom pytania.

     • Ślubowanie klas pierwszych

      W dniu 14 października odbyło się długo wyczekiwane zarówno przez uczniów, jak i rodziców Ślubowanie oraz w Pasowanie na Ucznia.

      Dzieci z klas pierwszych wytrwale przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyły się tekstów, piosenek, hymnu szkoły i wytrwale ćwiczyły podczas prób, by wypaść jak najlepiej. Uroczystość uświetnili swą obecnością rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Dzielnicy Włochy – J. Korcz, Przewodniczący Komisji Oświaty Dzielnicy Włochy – A. Krupiński, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu – S. Sosnowski oraz Kierownik Wydziału Szkolenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego – S. Bakalarski. W podniosłej atmosferze pierwszacy złożyli uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły. Wiele emocji wzbudziło wśród dzieci Pasowanie na Ucznia ogromnym ołówkiem przez Panie Dyrektor G. Karbowiak i M. Wierzbicką. Ten symboliczny akt na dobre w

    • Jadłospis
     • Jadłospis

      PONIEDZIAŁEK

      18.10.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Spaghetti

      WTOREK

      19.10.2021

      Pieczarkowa z makaronem

      Polędwiczki z piersi kurczaka , ziemniaki ,surówka

      ŚRODA

      20.10.2021

      Zupa ogórkowa

      Klops w sosie pomidorowym, ryż, surówka

      CZWARTEK

      21.10.2021

      Zupa zacierkowa

      Gulasz , kasza gryczana, surówka

     • Zielona Szkoła w Poraju „Na Szlaku Orlich Gniazd”

      W dniach 6-8 października wybraliśmy się na wycieczkę do Poraja Szlakiem Orlich Gniazd. Wraz z nami pojechały klasy: 6a ,7a oraz 8c. Naszym Pilotem był Pan Rafał, który bardzo ciekawie nam opowiadał o wszystkich rzeczach związanych z miejscami naszego pobytu. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym Poraj – położonym w Jastrzębiu k. Poraja przy zalewie wodnym Poraj. Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy zabytkową Sztolnię Czarnego Pstrąga, po której mieliśmy okazję płynąć łódkami (jest ona na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Następnego dnia wybraliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego (jest to najmniejszy Park Narodowy w Polsce). Zobaczyliśmy Maczugę Herkulesa oraz zamek na Pieskowej Skale. Na koniec dnia mieliśmy ognisko. Później zwiedziliśmy jaskinię Łokietka. Ostatniego dnia zobaczyliśmy zamek Bobolice oraz ruiny zamku w Mirowie. Niestety ten drugi był podawany prac

    • Dzień Nauczyciela
     • Dzień Nauczyciela

      Dzień Nauczyciela w 87

      14 października w szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W naszej szkole już tradycyjnie Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował plebiscyt na najlepszego nauczyciela w różnych kategoriach . Oto wyniki:

    • Jadłospis
     • Jadłospis

      PONIEDZIAŁEK

      11.10.2021

      Rosół

      Gołąbek bez zawijania w sosie pomidorowym,ziemniaki

      WTOREK

      12.10.2021

      Zupa zacierkowa

      Pierś z kurczaka w sosie serowym,ryż

      ŚRODA

      13.10.2021

      Krupnik

      Kotlet mielony, buraki zasmażane , ziemniaki

      CZWARTEK

      14.10.2021

      Zupa szczawiowa

      Bitka wieprzowa, kasza gryczana

    • Uwaga konkurs!!!
     • Uwaga konkurs!!!

      Regulamin konkursu pt. : „Palenie jest niemodne i szkodliwe”

      dla uczniów klas I-VIII

      Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie.

      1. Cele konkursu:

      -uświadomienie szkodliwości palenia papierosów

      -zwiększanie wiedzy na temat negatywnych skutków palenia papierosów

      -kształtowanie postaw zdrowotnych

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 12.08.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych