• Wyjście do Teatru Guliwer

      W dniu 27 października klasa 1c wybrała się do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.:Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka. Przedstawienie powstało na motywach książki dla dzieci Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa. Rondo to Miasto Kwiatów, które niegdyś było miejscem idealnym - kwiaty odgrywały koncerty w oranżerii, a udzie żyli z nimi w idealnej harmonii. Do momentu, gdy nadeszła chmura i zabrała miastu słońce. Pogrążeni w ciemności mieszkańcy - w tym główni bohaterowie: Danek, Fabian i Gwiazdka - starają się odtworzyć miasto takim, jakie było przed kataklizmem. Próba przypomnienia sobie miasta i własnych przeżyć związanych z poszczególnymi miejscami pomaga im w zbudowaniu maszyny, dzięki której spróbują odzyskać Rondo. Czy bohaterowie ostatecznie zwyciężą ciemność?

     • Klasa 1c na wycieczce

      W dniu 18 października klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Stawy Raszyńskie.
      Spacerujący po tym pięknym obszarze chronionym dzieci mogły poznać jego mieszkańców,
      zrozumieć zależności pomiędzy gatunkami w nim występującymi, a także sprawdzić swoją
      wiedzę. Dzieci podpatrywały ptaki, które pływały po wodzie, szukały oznak jesieni, słuchały odgłosów
      zwierząt i ptaków.
      Małgorzata Krzemińska

     • Pasowanie na ucznia

      14 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny
      dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie
      przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią
      pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy
      czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panie Dyrektor Szkoły Grażynę
      Karbowiak i v-ce Dyrektor Małgorzatę Wierzbicką.
      Uczniowie klas 1 złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i
      Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i
      nauczycielom. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne
      upominki.

     • Poznajemy tradycje innych państw

      Poznajemy tradycje innych państw – HALLOWEEN

      28 października uczniowie klas 4-8 naszej szkoły jak co roku, mogli poznać tradycje i zabawy związane ze świętem Halloween obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani inaczej niż zwykle. Nie zabrakło wiedźm, dyń, duchów oraz innych straszydeł. Przebrania stały się okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci. Podczas imprezy zorganizowanej przez nauczycieli języka angielskiego oraz Samorząd Uczniowski dzieciaki zmierzyli się z quizem na temat Halloween. Zabawę urozmaiciły konkursy: wyścig pająków, wiszące jabłka, mumia oraz muzyczne krzesła. Główna atrakcją była moda halloweenowa i konkurs na najlepsze przebranie. Nie zabrakło dobrego humoru i fantastycznej zabawy.

     • Wycieczka do Łowicza

      19 października klasy 5 i 6 pojechały na wycieczkę do Łowicza i Maurzyc. Najpierw poszliśmy na warsztaty, gdzie wykonaliśmy kartę pracy. Dowiedzieliśmy się jak ubierały się kobiety i mężczyźni na przełomie XIX i XX w, a także jaki z czego robiono tkaniny. Po warsztatach wysłuchaliśmy wspaniałych i ciekawych historii opowiedzianych przez przewodnika muzeum w Łowiczu. Zobaczyliśmy pająki czyli ozdoby zwisające z sufitu chaty, hafty oraz przepiękne wycinanki. Potem pojechaliśmy do skansenu w Maurzycach. Zobaczyliśmy jak wyglądały wiejskie chaty wewnątrz i na zewnątrz, szkołę, weszliśmy także do kościoła, oglądaliśmy stare piece oraz narzędzia rolnicze.
      Na koniec wycieczki mieliśmy quizy i oczywiście pojechaliśmy do McDonalda. Tak zakończyliśmy jednodniową przygodę w Łowiczu.
      Największe wrażenie wywarło na mnie piękne suknie dziewczyn z tamtego wieku.
      Ania Phan Khanh Huyen 5c

     • Wycieczka do Łodzi

      Co można ciekawego zobaczyć w Łodzi... Pewnie się zdziwicie, że miasto które jest w tak niedalekiej odległości od Warszawy jest tak mało znane. Całe szczęście, że mogliśmy się przekonać, że często zapomniana i niesprawiedliwie zaszufladkowana jako szara, bura, przemysłowa mało ciekawa Łódź jest zupełnie inna. W czasie jednodniowej wycieczki nie zobaczyliśmy wszystkich atrakcji, ale udało nam się zobaczyć: Księży Młyn (odrestaurowany kompleks fabryczny, część ulicy Piotrkowskiej, EC1 ( Muzeum Techniki), ZOO ( główna atrakcja - Orientarium), Manufakturę ( Muzeum Fabryki). Na pewno wrócimy, może do Łodzi filmowej?

     • Wioślarski Tytan Warszawy

      Wioślarski Tytan Warszawy, to autorski projekt Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.Największa wioślarska impreza sportowa w Warszawie i jedna z największych w Polsce.W naszej dzielnicy również odbyły się takie zawody. Wiosłowaliśmy na ergometrach. Trzeba było przepłynąć jak najdłuższy dystans w zadanym czasie. Super zabawa, można było sprawdzić się indywidualnie i drużynowo. Wróciliśmy z medalami i pucharami! :)

    • Światowy Dzień Żywności
     • Światowy Dzień Żywności

      W ciepły, słoneczny dzień 17.10.2022 roku klasy 0-3 obchodziły Światowy Dzień Żywności. Uczniowie przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe potrawy. Można było delektować się szaszłykami warzywnymi i owocowymi, sałatkami, kanapkami i wieloma innymi zdrowymi posiłkami. Nie zabrakło ciepłej zupy dyniowej, a nawet szarlotki wyjętej wprost z piekarnika! Dzieci przypomniały sobie także, że jedzenia nie można marnować. Całość przygotowań została zwieńczona wspólnym ucztowaniem. Uczniowie z pełnymi brzuchami, wypełnionymi tym, co smaczne i zdrowe, wrócili na kolejne lekcje. Wszyscy byli zadowoleni i chętni na kolejne tego typu dni organizowane w szkole.

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP 87

      14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 13 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 5 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela.

    • Kolejne zawody sportowe, kolejne sukcesy
     • Kolejne zawody sportowe, kolejne sukcesy

      UWAGA, uwaga. Wzięliśmy udział w Mistrzostwach Dzielnicy Włochy w piłce nożnej. Nasi uczniowie mieli możliwość zagrania na murawie prawdziwego stadionu sportowego. Mecze odbyły się na naturalnej trawie stadionu RKS Okęcie.
      Nasi reprezentanci bardzo dzielnie walczyli i robili co w ich mocy aby wygrać. Opłacało się. Dziewczęta wygrały i zdobyły tytuł MISTRZYŃ DZIELNICY Włochy w piłce nożnej w kategorii młodzież (klasy 7-8).

     • Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      W piątek 7 października odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Komisje egzaminacyjne zawitały w tym roku do klas 3-5. Okazało się, że znajomością tabliczki mnożenia może pochwalić się zdecydowana większość uczniów. Otrzymali oni odznakę eksperta tabliczki mnożenia i ocenę bardzo dobrą z matematyki. Nie zabrakło również słodkości. Na ulicach Okęcia można było spotkać patrol egzaminacyjny, który odpytywał chętnych przechodniów. Odwiedził on również takie miejsca jak salon Hondy, McDonalds i Urząd Dzielnicy. Święto to było okazją do powtórzenia tabliczki mnożenia i dobrej zabawy.

    • Wycieczka klasy 3c
     • Wycieczka klasy 3c

      W piękny, jesienny dzień 5.10.2022 roku klasa 3c wybrała się na wycieczkę do lasu w Starym Sękocinie. Uczniowie wzięli udział w lekcji „Budowa warstwowa lasu” zorganizowanej przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Przypomnieli sobie takie terminy jak runo leśne, ściółka, podszyt, drzewa. Byli ciekawi otaczającej ich przyrody, zbierali jesienne liście, słuchali leśnych zwierząt.
      To był miło spędzony czas.

     • Pierwsze zawody, pierwsze sukcesy.

      Odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w biegach przełajowych. To pierwsze zawody w tym roku szkolnym a już mamy pierwsze sukcesy. Wystartowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Byli młodsi oraz starsi. Każdy biegł ile tylko miał sił, dzięki czemu udało się zebrać sporo punktów dla szkoły. Mało tego, Filip Woźniak wygrał w swojej konkurencji i przybiegł na metę z uśmiechem jako pierwszy!

     • Dzień chłopaka w klasie 5a

      W tym roku Dzień chłopaka w klasie 5a obchodzono bardzo wesoło. Oprócz prezentów dziewczynki zorganizowały swoim kolegom wiele konkursów, z którymi radzili sobie doskonale. Chłopcy mogli zaprezentować swoje umiejętności na wybiegu, chodząc na szpilkach. Wcielili się też w role szefa kuchni, gdzie z zamkniętymi oczami po zapachu i smaku rozpoznawali smakołyki i przyprawy przygotowane przez koleżanki z klasy. Jako, że każdy dżentelmen potrafi zawiązać krawat chłopcy zmierzyli się także z tą trudna sztuką. Na koniec mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w salonie kosmetycznym, w którym malowali dziewczynkom paznokcie. Wspólna zabawa dała wszystkim dużo radości i sprawiła, że był to naprawdę wspaniały dzień.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 06.12.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych