MALOWIANKI
Wystawa „80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”.
W naszej szkolnej bibliotece w dniach 11 – 31 października br. była prezentowana wystawa pod tytułem „80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”. Uczniowie mogli zapoznać się z planszami, na których zaprezentowano zdjęcia z powstania. Dodatkowo w bibliotece zostały przeprowadzone lekcji historii z wykorzystaniem informacji zawartych na planszach.
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wystawę przygotował i udostępnił naszej placówce Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie.
3
Klasa 1 b udała się z wizytą do Zamku Królewskiego
30 października klasa 1 b udała się z wizytą do Zamku Królewskiego. Tematem spotkania był "Król i jego dwór".
Zwiedzając zamek uczniowie mogli się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o życiu ostatniego króla Stanisława Augusta i jego czasach.
Podczas zajęć dzieci mogły otrzymać odpowiedź na takie pytania jak : Czym różnią się oficjalne sale od tych prywatnych? Jak należało wykonać
wytworny ukłon czy dlaczego łoże króla jest takie małe? Spacerując po zamku dzieci zachwycały się oglądanymi apartamentami i narzędziami codziennego użytku dawnego króla.
To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja!
Zapraszamy do udziału w konkursie konstrukcyjnym „Bądź jak Leonardo – stwórz makietę naszej szkoły”!
Czy fascynuje Cię świat odkryć Leonarda da Vinci? Chciałbyś/chciałabyś stworzyć coś wyjątkowego, co połączy sztukę z nauką? Teraz masz okazję, aby wcielić się w rolę wynalazcy i pokazać swoją kreatywność! Ogłaszamy konkurs konstrukcyjny w ramach projektu „Leonardo. Odkrywca”!
Cel konkursu:
- Wykonanie przestrzennej makiety naszej szkoły wraz z przylegającym terenem.
- Promowanie dorobku Leonarda da Vinci i rozwijanie umiejętności konstrukcyjnych oraz artystycznych.
Kto może wziąć udział? Uczniowie klas 4-8, którzy mogą pracować indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie:
- Uczniowie z klas 4-6
- Uczniowie z klas 7-8
Zasady i przebieg konkursu:
- Technika wykonania jest dowolna – wykorzystajcie swoje ulubione materiały i twórzcie przestrzennie!
- Wymiary: skala 1:500 lub 1:200.
- Termin dostarczenia prac: od 29 października do 22 listopada 2024 r. w bibliotece szkolnej.
- Na makiecie powinna znajdować się kartka z imieniem, nazwiskiem autora/autorów, klasą oraz tytułem pracy.
Nagrody: Dla trzech najlepszych prac z każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz Tytuski, a także możliwość zdobycia dodatkowych wyróżnień!
Ogłoszenie wyników: 27 listopada 2024 r.
Dołącz do nas i stwórz coś wyjątkowego! Pytania kierujcie do koordynatorów konkursu: Pani Kamili Usiądek oraz Pani Magdy Łasiewickiej.
___Badz_jak_Leonardo_____stworz_makiete_naszej_szkoly___(1).pdf
Projekt edukacyjny „Leonardo da Vinci” pod patronatem Ministerstwa Edukacji
Informujemy, że w klasach 4-6 oraz dla chętnych uczniów klas 7-8 naszej szkoły będzie realizowany wyjątkowy projekt edukacyjny „Leonardo da Vinci”. Dzięki niemu uczniowie odkryją fascynujący świat jednego z największych artystów i wynalazców wszechczasów! W ramach projektu zaplanowane są:
- Wyjścia do kina na film „Leonardo. Odkrywca”, by lepiej poznać postać renesansowego mistrza.
- Warsztaty w Łazienkach Królewskich pt. „Nieznane oblicze Leonarda”. Posłuchamy opowieści o niezwykłych dokonaniach Leonarda da Vinci. Dowiemy się, jak dorobek mistrza wpłynął na kolejne pokolenia artystów, wynalazców i konstruktorów. Stworzymy budynki inspirowane jego projektami.
- Konkurs konstrukcyjny pt. „Bądź jak Leonardo – stwórz makietę naszej szkoły” na wykonanie makiety szkoły, inspirowany twórczością Leonarda, skierowany do uczniów klas 4-8.
- Lekcje tematyczne na języku polskim i plastyce, podczas których uczniowie poznają twórczość i idee Leonarda da Vinci.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tej pasjonującej podróży po śladach Leonarda da Vinci!
Kamila Usiądek
ogloszenie_Projekt_edukacyjny____Leonardo_da_Vinci____.pdf
PASOWANIE NA UCZNIA
Poniedziałek 14 października był niezwykłym dniem dla pierwszoklasistów z naszej szkoły. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia.
Zebrani na sali gimnastycznej odświętnie ubrani i przejęci pierwszoklasiści , w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.
Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Grażyna Karbowiak wraz z p. wicedyrektor Małgorzatą Wierzbicką dokonały symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramiona naszych pierwszoklasistów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez wychowawców pamiątkowych dyplomów i książek, a także pamiątkowe zdjęcia.
Projekt "Made in DACHL" w wykonaniu klas 5
W ramach II edycji projektu z j. niemieckiego "Made in DACHL" uczniowie klas 5a, 5b i 5c przygotowali plakaty prezentujące produkty pochodzące z państw niemieckojęzycznych, tj. z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu. Uczniowie, pracując w grupach, parach lub indywidualnie, przez cały miesiąc gromadzili produkty wyprodukowane w krajach niemieckojęzycznych. Następnie, dzieląc się w grupach zadaniami, przygotowali plakaty, na których umieścili opakowania po zagranicznych produktach, wraz z podpisami w języku niemieckim, informującymi z jakiego państwa dany produkt pochodzi. Poprzez udział w projekcie uczniowie m.in. doskonalili umiejętność współpracy w grupie, podziału zadań i efektywnego komunikowania się z rówieśnikami; nauczyli się rozpoznawać pochodzenie produktów i zdali sobie sprawę z tego, jak wiele artykułów codziennego użytku pochodzi z krajów niemieckojęzycznych; mieli okazję praktykować język niemiecki w kontekście rzeczywistym.
Karolina Mendak
9
PRZYJACIELE ZIPPIEGO
Program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5 – 7 lat. Jest to międzynarodowy program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Program był gruntownie badany i ewaluowany w Danii oraz na Litwie. W trakcie sześcioletniego okresu testowania i udoskonalania powstała jego obecna wersja.
Zapraszam do zapoznania się dodatkowymi informacjami w zawartymi w załączniku.
Stacja Muzeum - lekcja muzealna z klasą 2b
- 17
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Dnia 4 października 2024 r. odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej szkolnej biblioteki.
Zanim uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek.
Po takim wprowadzeniu dzieci, skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z nich po raz pierwszy wypożyczyło wybraną samodzielnie książkę do domu. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy i książki.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną, czerpiąc z książek wiele mądrości i przyjemności.
Dorota Bąkała
Wiktoria Kajko
Paulina Turbiarz
Europejski Dzień Języków
Jak co roku, 26 września, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Była to świetna okazja do zwiększenia świadomości na temat znaczenia nauki języków obcych w dzisiejszym świecie oraz promowania wielojęzyczności i różnorodności językowo-kulturowej w Europie.
Z tej okazji zorganizowaliśmy międzyklasowy quiz o krajach i językach europejskich dla klas 4-8. Zwycięzcami w kategorii kl. 4-6 zostali uczniowie z kl. 5c, a w klasach starszych I miejsce zajęły ex aequo klasy 7c i 8b.
Uczniowie zaangażowali się w szkolne obchody EDJ także poprzez przygotowanie plakatów prezentujących flagi państw europejskich. Niektórzy zaś podzielili się swoimi sposobami na naukę języków i zdradzili powody, dla których uczą się języków obcych. Prace uczniów zostały zapreztowane na terenie szkoły.
Dodatkowo na szkolnych korytarzach rozmieściliśmy kody QR do quizów, ankiet, ciekawostek językowych, liczb, powitań i pożegnań w różnych językach.
Organizatorki:
Anna Skomiał
Karolina Mendak
3
Dzień Jabłka
27 września obchodziliśmy w klasach 0-III Dzień Jabłka. Dzieci wspólnie z wychowawcami zgromadziły się wspólnie, na szkolnym korytarzu, ubrani w kolory jabłka. Rozmawialiśmy o zdrowotnych właściwościwosciach jabłka, wyglądzie smaku i zapachu. Znalazła się chwila na krótką zabawę integrującą klasy. Na koniec każdy mógł zjeść przyniesione przez siebie jabłko. Wydarzenie to upamiętniliśmy na wspólnych zdjęciach. Kolejne dni przed nami.
5
2024 – Rok Czesława Miłosza – konkurs dzielnicowy
Z okazji ustanowienia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2024 Rokiem Czesława Miłosza, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie dzielnicowym na napisanie opowiadania na podstawie dowolnego wiersza Czesława Miłosza. Zachęcam do zapoznania się twórczością poety i napisania na jej podstawie opowiadania. Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Z poważaniem
Magdalena Łasiewicka
REGULAMIN_KONKURSU_DZIELNICOWEGO____OPOWIADANIE_NA_PODSTAWIE_WIERSZA_CZESLAWA_MILOSZA___.pdf
List od Dyrektora SZPZLO dotyczący szczepień HPV
Szanowni Państwo,
poniżej załączamy informację oraz list od Dyrektora SZPZLO dotyczący szczepień HPV.
W pierwszej kolejności chcemy zorientować się jakie zainteresowanie będzie w/wymienionymi szczepieniami. W późniejszych etapach jeśli będzie zainteresowanie tymi szczepieniami to będziemy organizować punkty szczepień dla chętnych dzieci.
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego
Warszawa Bemowo - Włochy
01-315 Warszawa
ul. gen. M.C. Coopera 5
NIP 522-25-86-517
22 163 71 42
Pierwsze zebranie zerówki
Szanowni Państwo,
pierwsze zebranie zerówki obędzie się w środę - 4 września o godz. 17:00 w sali nr 2 na parterze w starym budynku.
Serdecznie zaprszamy.
Stołówka
Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazujemy dokumenty:
- Regulamin stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 87 w Warszawie
- Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 87 w Warszawie w roku szkolnym 2024/2025.
Świetlica
Szanowni Państwo,
poniżej załączamy dokumenty związane z funkcjonowaniem świetlicy.
Zapraszamy do zapoznania się.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Program zajęć w ramach akcji "Lato w mieście 2024" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch" w dniach 08.07. - 12.07.2024 r.
Informacje dla rodziców dzieci uczestniczących w przedszkolnym dyżurze wakacyjnym
DYŻUR WAKACYJNY - INFORMACJE DLA RODZICÓW
Dyżur wakacyjny oddziału przedszkolnego trwa od 01 lipca do 19 lipca 2023 r. w godzinach 7:00 – 17:00
Sala nr 2 („stary budynek”, parter).Przed powierzeniem nam dziecka, pierwszego dnia pobytu, prosimy wypełnić (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami) KARTĘ INFORMACYJNĄ. Można wydrukować ją wcześniej we własnym zakresie (wzór w załączeniu).
Nie dotyczy dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego SP nr. 87 w roku szkolnym 2023/2024.Osoba odbierająca dziecko z oddziału przedszkolnego, winna mieć przy sobie i na prośbę opiekuna grupy okazać dokument tożsamości lub inny dokument ze zdjęciem. Bez możliwości zweryfikowania tożsamości osoby odbierającej dziecko nie zostanie wydane.
Jeśli dziecko będzie odbierane przez osobę inną niż rodzic/opiekun prawny, konieczne jest wypełnienie (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami) DEKLARACJI UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU. Osoby upoważnionej dotyczy zapis punktu 3.
Przyprowadzając dziecko należy na liście w sali wpisać godzinę przyjścia, natomiast osoba odbierająca winna na ww liście podać godzinę wyjścia dziecka i potwierdzić ją własnoręcznym podpisem. Przy odebraniu dziecka prosimy o zwrot imiennej wizytówki nauczycielowi.
Szafki w szatni przydzielone są imiennie i niezamykane. Nie ma możliwości zmiany szafki na inną.
- Dziecko powinno mieć ze sobą (lub donieść najpóźniej drugiego dnia pobytu):
- Wygodne obuwie na zmianę, dobrze trzymające się stopy (adidasy, trampki lub sandały; nie klapki/japonki)
- Ubrania i bieliznę na zmianę dostosowane do pogody, spakowane w podpisany worek.
- Wodę (nie smakową, nie sok) w małej butelce.
- Nakrycie głowy.
- Piórnik z kredkami, ołówkiem, temperówką, gumką i klejem w sztyfcie
- Prosimy bezwzględnie nie dawać dzieciom:
- Telefonów komórkowych, smartwatchy i innych urządzeń elektronicznych
- Słodyczy
- Zabawek przyniesionych z domu
- Leków (w tym wszystkich preparatów posiadających substancję czynną a nie mających statusu prawnego leku), np. tabletki/lizaki na ból gardła, kremy na oparzenia słoneczne z pantenolem itp.
Wszystkie wymienione wyżej w punkcie 8 rzeczy będą przechowywane przez opiekunów do momentu odbioru przez rodziców.
Informacje_dla_rodzicow_-_dyzur.pdf
Karta_informacyjna_-_dyzur_wakacyjny.pdf
Upowaznienie_do_dobioru_-_dyzur_wakacyjny.pdf
- Dziecko powinno mieć ze sobą (lub donieść najpóźniej drugiego dnia pobytu):
Archiwum Aktualności