• Aukcja choinek

     • Szanowni Rodzice,zapraszamy na 7. Aukcję Choinek wykonanych przez dzieci.Odbędzie się ona online poprzez Teams w środę 17:30 .Link poniżej.Link umieszczam również w librusie klas.Można się połączyć z konta uczniów lub jeśli macie Państwo swoje to zapraszamy.https://liblink.pl/nyx2AsBuLVAukcja jest wewnątrzszkolna.Poprowadzi ja jak co roku pan Sylwester Adamus z pomocą nauczycieli.Licytować będziemy na czacie.Środki przeznaczone będą na cele statutowe Stowarzyszenia Sercem Malowane (zrobimy szkolny budżet partycypacyjny wśród uczniów na co spożytkować pieniądze z aukcji)Choinki można obejrzeć na FB szkolnym i Stowarzyszenia Sercem Malowane.https://liblink.pl/LgeqXin3Sphttps://liblink.pl/rn6Ck7pJhxZapraszamy do wykonania choinek, konkursu oraz do licytacji w czasie Aukcji.serdecznie pozdrawiamyStowarzyszenie Sercem Malowane

    • Czarodziejskie Mikołajki, czyli ostatnie Mikołajki w sali 209 – historia klasowa w dwunastu zdaniach pisana prozą 10 grudnia 2021
     • Czarodziejskie Mikołajki, czyli ostatnie Mikołajki w sali 209 – historia klasowa w dwunastu zdaniach pisana prozą 10 grudnia 2021

     • Warszawa, 2021

      W piątek, 3 grudnia, klasa 8a zorganizowała imprezkę na godzinie wychowawczej z okazji Mikołajek. Gdy wróciłem z obiadu, klasa już skończyła przygotowania. Na początek były przekąski – babeczki, paluszki, prażynki, cukierki i żelki (pychotka). Tuż przed rozdaniem prezentów do sali dotarł długo wyczekiwany Radek. Każdy losował tydzień wcześniej osobę, którą miał obdarować prezentem (nieobecni losowali we wtorek lub później). Ja wylosowałem Olgę, jedną z „bliźniaczek ksero”. Koledzy obdarowywali się różnych rozmiarów prezentami. Jednym z nich był samochodzik (zdalnie sterowany McQueen). Mój prezent – który mi ofiarowała Wiktoria – nie był największy ani najmniejszy, była to książka „Rowerem przez II RP” oraz paczka żelków. Na koniec klasa zorganizowała parę kahootów. Impreza zakończyła się na początku 7 lekcji, kiedy poszliśmy na wuef (zastępstwo zamiast biologii), na którym graliśmy w koszykówkę. Wszyscy czerpali niezapomniane wrażenia z ostatnich mikołajek klasowych i dobrze się bawili.

      Franciszek Kośka klasa 8a

     • W Mikołajki wszystko zdarzyć sie może...

     • W poniedziałek 6 grudnia klasy 3a i 3b zostały zaproszone do Urzędu Dzielnicy Włochy, aby udekorować piękny świerk w ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

      Mikołajki to czas czarów i niespodzianek. Do urzędu zabrał naszych uczniów sam Święty Mikołaj. Wiedział, że będzie dużo dzieci, więc tym razem zamiast saniami podjechał świątecznym, pachnącym piernikami tramwajem.

      Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem. Nie minęło wiele czasu, a już stanął w holu zielony, pachnący lasem świerk pełen odblaskowych ozdób. W dekorowaniu pomagał pan Jarosław Karcz – Burmistrz Dzielnicy Włochy.

      Za dobrze wykonaną pracę wszyscy otrzymali słodkie nagrody, no i oczywiście odblaski.

      To były niesamowite Mikołajki😊

      Marta Hejduk

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Mikołajki w SP 87

      Dnia 6 grudnia, kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole MIKOŁAJKI. Samorząd Uczniowski klas 4 -8 zorganizował zabawę pod hasłem – „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Uczniowie, którzy tego dnia mieli czerwone czapki lub opaski w świątecznym stylu nie byli odpytywani i uniknęli niezapowiedzianych kartkówek. Dodatkowo można było zrobić sobie oryginalną, świąteczną fotografię ze wspaniałymi Mikołajami, Elfami i Śnieżynkami.

      Justyna Nowak - Maciejczyk

    • Jadłospis
     • Jadłospis

     • Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

      PONIEDZIAŁEK

      06.12.2021

      Rosół

      Spaghetti bolognese

      WTOREK

      07.12.2021

      Zupa zacierkowa

      Gulasz z kaszą gryczaną

      ŚRODA

      08.12.2021

      Zupa ogórkowa

      Kotlet schabowy,ziemniaki

      CZWARTEK

      09.12.2021

      Krupnik

      Polędwiczki z kurczaka w cieście,ryż

      PIĄTEK

      10.12.2021

      Zupa pieczarkowa z makaronem

      Paluszki rybne,ziemniaki

     • Pracowite Elfy

     • Dziś w Fabryce Elfów wielkie poruszenie…trwa produkcja gwiazd, gwiazdeczek i domków z papieru. Ania z Chau robią elementy gwiazdek, Szymon swym magicznym dziurkaczem spina je w całość. Timur, Mila, Emilia, Edytka, Amelia i Pola z szybkością błyskawicy wycinają gwiazdki i domki.  Elf Wojciech jest magazynierem i sprawnie segreguje wycięte   gwiazdki w odpowiednie miejsca magazynu. Głowna księgowa Urszula zwinnie  przelicza i skrzętnie notuje wszystkie powstałe gwiazdki, domki i górki. Praca wre …A efekt…zobaczcie sami…

       

      Agnieszka Osińska-Jarmul

      P.S. Bardzo dziękuję uczniom świetlicy klas czwartych i piątych za wielkie zaangażowanie w przygotowanie zimowej dekoracji.

    • Jadłospis
     • Jadłospis

     • Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

      PONIEDZIAŁEK

      29.11.2021

      Pomidorowa z makaronem

      Bitka wieprzowa w sosie,kasza burgur,surówka

      WTOREK

      30.11.2021

      Barszcz czerwony

      Kotlet mielony,ziemniaki,surówka

      ŚRODA

      01.12.2021

      Kapuśniak ze słodkiej kapusty

      Klops w sosie ciemnym,kasza pęczak,surówka

      CZWARTEK

      02.12.2021

      Zupa zacierkowa

      Kurczak w sosie słodko-kwaśnym,ryż,surówka

      PIĄTEK

      03.12.2021

      Rosół

      Kluski leniwe

     • Niesamowite historie

     • Niesamowite historie opisane w ogólnopolskim tygodniku społeczno -oświatowym „Głos Nauczycielski ” to podsumowanie projektu „Warszawa na tropach kultury i  sztuki” realizowanego przez Stowarzyszenie Sercem Malowane.

      Opowiadania naszych uczniów 6 klas są w książce „Nowe opowieści warszawskie” którą można wypożyczyć w Bibliotece naszej szkoły.

      Katarzyna Nowak – Zawadzka

      Niesamowite historie

      (edytuj)

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dzisiaj 25 listopada obchodzimy święto najpopularniejszej zabawki na świecie. W ten dzień przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, które zostało ustanowione w 2002 roku. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija;)

      Obchody tego święta stały się również tradycją naszej szkoły. Dzień Pluszowego Misia łączymy corocznie z tzw. Dniem Piżamowym, dlatego też dzieci po szkolnym korytarzu biegały w swoich ulubionych piżamkach!

      W tym roku ze względów związanych z COVID-19 każda klasa świętowała w swojej sali. Nauczyciele przedstawili dzieciom historię związaną z pluszowym misiem oraz sylwetki różnych misiów ze znanych bajek. Zostały wykonane również prace plastyczne związane z misiem. Oczywiście jak każdego roku w ten dzień dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki : małe i duże, kolorowe, brązowe i białe, aby mogły im towarzyszyć podczas zajęć i przerw

      Marta Hejduk

      Paulina Turbiarz

       

    • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hello World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

      W tym roku 21 listopada wypadł w niedziele, dlatego w naszej szkole świętowaliśmy go w piątek 19.11,2021r. Już przy wejściu do szkoły na wszystkich czekała niespodzianka w postaci wylosowanego miłego słowa. W tym dniu uczniowie klas 4 -8 byli ubrani w kolorach: żółtym lub pomarańczowym, aby zaznaczyć ten szczególny dzień. Klasy, które znalazły się na podium pod względem słonecznego ubioru to:

      I miejsce – klasa 4b (93% uczniów ubranych w danych kolorach)

      II miejsce – klasa 6a (78%)

      III miejsce – klasa 4a (69%)

      Każda klasa otrzymała od Samorządu Uczniowskiego kartkę papieru, na której wszyscy uczniowie napisali coś miłego i pozytywnego. Prace uczniów zostały wywieszone przed salami, żeby pamiętać, aby życzliwym być nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

      Justyna Nowak-Maciejczyk

       

       

       

     • Jadłospis

     • Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

      PONIEDZIAŁEK

      22.10.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Udzik pieczony, ziemniaki,surówka

      WTOREK

      23.10.2021

      Kapuśniak z kiszonej kapusty

      Schabowy z ziemniakami ,surówka

      ŚRODA

      24.10.2021

      Zupa z fasolki szparagowej

      Strogonow drobiowy z ryżem

      CZWARTEK

      25.10.2021

      Zupa kalafiorowa

      Mielony ,ziemniaki,surówka

      PIĄTEK

      26.10.2021

      Rosół

      Paluszki rybne ,ziemniaki ,surówka

     • Jadłospis

     •  

      PONIEDZIAŁEK

      15.11.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Schab pieczony, kasza bulgur, surówka

      WTOREK

      16.11.2021

      Zupa szczawiowa

      Pierś kurczaka w cieście, surówka

       

      ŚRODA

      17.11.2021

      Zacierkowa

      Kotlet pożarski , ziemniaki, surówka

      CZWARTEK

      18.11.2021

      Barszcz czerwony

      Gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym ,ryż

      PIĄTEK

      19.11.2021

      Jarzynowa z soczewicą

      Naleśniki z serem z polewą jogurtową

     • Święto Niepodległości

     • Święto  Niepodległości w naszej szkole to rozmowy z nauczycielami historii wychowawcami klas.Pamiętamy-przychodzimy w tym dniu w barwach narodowych.Drzwi klas w kolorach biało-czerwonych.W klasach 1-3 odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych.Dodatkowo konkurs na przebranie marszałka Józefa Piłsudskiego.Mamy zwycięzcę! Mamy też sobowtóra.Podobieństwo uderzające.Gratulacje za kreatywność i odwagę.

      Kataryna Nowak - Zawadzka

       

     • „Edukacja profilaktyczna w szkole”

     • Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań profilaktycznych, wychowawczych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub używania innych substancji psychoaktywnych, w naszej szkole zostało podjętych szereg działań. Jednym z nich był konkurs „Palenie jest szkodliwe i niemodne”. Uczniowie klas 1-3 mieli wykonać zakładkę do książki, zaś uczniowie klas 4-8 plakat lub komiks związany z tematyką szkodliwości palenia papierosów. Otrzymałam dużo pomysłowych i estetycznych prac. Oto wyniki:- klasy 1-3:I miejsce - Anna Pol 3a, Jeremi Zawadzki 3bII miejsce - Fabian Veit-Stańczuk 1aIII miejsce - Maria Pietrucha 3b, Karmen Rumniak 3b, Dominika Ostrowska 2b- klasy 4-8:I miejsce - Karolina Rumniak 6aII miejsce - Maria Zych 4bIII miejsce - Witek Hejduk 7a, Franciszek Zawadzki 8a

      Kolejnym działaniem było przedstawienie profilaktyczne „Planety nadzei”, w którym poprzez połączenie muzyki oraz gry aktorskiej ukazane zostały problemy współczesnego młodego człowieka. Odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, poznaje on tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia zdobywając wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia. Uczniowie klasy 5a wcielili się w trudne role i przekazali pożądany system wartości zarówno uczniom młodszym jak i młodzieży naszej szkoły. Motywy i charakter przedstawienia bazowały na lekturze „Mały książę”.

       

      Beata Duda

       

       

     • Jesteśmy tolerancyjni – tradycje innych państw HALLOWEEN

     • 29 października uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mogli poznać tradycje i zabawy związane ze świętem Halloween obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani inaczej niż zwykle. Nie zabrakło wiedźm, duchów, wampirów i różnych straszydeł. Przebrania stały się okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci. Podczas imprezy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dzieciaki zmierzyli się z quizem w języku angielskim na temat Halloween. Zabawę urozmaiciły konkursy: wyścig pająków, magiczne jabłka, mumia, malowanie na balonie oraz muzyczne krzesła. Na koniec odbyła się moda halloweenowa i konkurs na najlepsze przebranie. Nie zabrakło dobrego humoru i fantastycznej zabawy.

      Justyna Nowak - Maciejczyk

     • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

     • Dzisiaj byłam z klasą w Centrum Nauki Kopernik.Widzieliśmy wahadło, patrzyliśmy na latające chusty i leżeliśmy na łożu fakira.Bawiliśmy się wodą i patrzyliśmy na bakterie.Jeździliśmy na latającym dywanie.Patrzyliśmy na dziwne rowery, bawiliśmy się też magnesami.Dzięki dziwnemu urządzeniu mogliśmy formułować kształt sznurówki.Na koniec poszliśmy do Planetarium.Tam oglądaliśmy konstelacje gwiazd. Widzieliśmy mały i wielki wóz, który przypominał Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę.Dowiedzieliśmy się też jak w prosty sposób znaleźć Gwiazdę Polarną.Na końcu oglądaliśmy śmieszny film o kosmosie. Było bardzo fajnie!

      Aniela Stryjakiewicz klasa 2a

       

      W dniu 26.10.21 byliśmy na wycieczce z klasą w Centrum Nauki Kopernik. Po przybyciu na miejsce nasze panie zorganizowały nam czas na drugie śniadanie.Po śniadaniu zaczęliśmy zwiedzanie.Najpierw zobaczyliśmy wielka maszynę do robienia baniek i robota, który czytał. Potem panie zaprowadziły nas do stoiska z wodą, w której znajdowały się rożne zabawki.Następnie udaliśmy się do pomieszczenia gdzie bawiliśmy się świetnie kolorami. Bardzo mi się podobała ta zabawa. Po wejściu na drugie piętro zobaczyliśmy łóżko fakira.Potem zauważyliśmy cztery stanowiska z przyciskami, ekranami i szklanymi pojemnikami.W pojemnikach było coś podobnego do piasku. Gdy naciskałam przycisk piasek się poruszał.Na końcu zwiedzania byliśmy na seansie w Planetarium.Tam najbardziej mi się podobało.Potem wszyscy wróciliśmy bardzo zmęczeni do szkoły.

      Marysia Modrzejewska klasa 2a

       

     • WYNIKI WYBORÓW

     • 25 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8. Wszyscy uczniowie mogli się zapoznać z programem wyborczym poszczególnych kandydatów po przez plakaty, filmy oraz uczestnicząc w debacie.

      Po podliczeniu głosów Komisja Wyborcza stwierdziła, że w tym roku w wyborach wzięło udział 171 uczniów. Na kartach do głosowania zaznaczaliście krzyżykiem nazwisko jednego kandydata. A oto wyniki:

      Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8: Franciszek Zawadzki

      Zastępca: Wiktor Górski

      Zastępca: Wojciech Stasiulewicz

      Wszystkim kandydatom dziękujemy i życzymy owocnej pracy.

      Justyna Nowak Maciejczyk

       

       

    • Jadłospis
     • Jadłospis

     • PONIEDZIAŁEK

      25.10.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Schab pieczony w sosie własnym , kasza gryczana, surówka

      WTOREK

      26.10.2021

      Kapuśniak

      Strogonow drobiowy, kasza bulgur, surówka

       

      ŚRODA

      27.10.2021

      Ryżanka

      Kotlet schabowy , ziemniaki, surówka

       

      CZWARTEK

      28.10.2021

      Jarzynowa z soczewicą

      Kurczak w sosie słodko kwaśnym, ryż, surówka

      PIĄTEK

      29.10.2021

      Barszcz biały

      Makaron z serem , polewa jogurtowa