• Wycieczka do Łowicza

     • 19 października klasy 5 i 6 pojechały  na wycieczkę do Łowicza i Maurzyc. Najpierw poszliśmy na warsztaty, gdzie wykonaliśmy kartę pracy. Dowiedzieliśmy się jak ubierały się kobiety i mężczyźni  na przełomie XIX i XX w, a także jaki z czego robiono tkaniny. Po warsztatach wysłuchaliśmy wspaniałych i ciekawych historii opowiedzianych przez przewodnika muzeum w Łowiczu. Zobaczyliśmy pająki czyli ozdoby zwisające z sufitu chaty, hafty oraz przepiękne wycinanki. Potem pojechaliśmy  do  skansenu w Maurzycach. Zobaczyliśmy jak wyglądały wiejskie chaty wewnątrz i na zewnątrz, szkołę,  weszliśmy także do kościoła, oglądaliśmy stare piece  oraz narzędzia rolnicze.
      Na koniec wycieczki mieliśmy quizy i oczywiście pojechaliśmy do McDonalda. Tak zakończyliśmy jednodniową przygodę w Łowiczu.
      Największe wrażenie wywarło na mnie piękne suknie dziewczyn z tamtego wieku.
      Ania Phan Khanh Huyen 5c

     • Wycieczka do Łodzi

     • Co można ciekawego zobaczyć w Łodzi... Pewnie się zdziwicie, że miasto które jest w tak niedalekiej odległości od Warszawy jest tak mało znane. Całe szczęście, że mogliśmy się przekonać, że często zapomniana i niesprawiedliwie zaszufladkowana jako szara, bura, przemysłowa mało ciekawa Łódź jest zupełnie inna. W czasie jednodniowej wycieczki nie zobaczyliśmy wszystkich atrakcji, ale udało nam się zobaczyć: Księży Młyn (odrestaurowany kompleks fabryczny, część ulicy Piotrkowskiej, EC1 ( Muzeum Techniki), ZOO ( główna atrakcja - Orientarium), Manufakturę ( Muzeum Fabryki). Na pewno wrócimy, może do Łodzi filmowej?

     • Wioślarski Tytan Warszawy

     • Wioślarski Tytan Warszawy, to autorski projekt Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.Największa wioślarska impreza sportowa w Warszawie i jedna z największych w Polsce.W naszej dzielnicy również odbyły się takie zawody. Wiosłowaliśmy na ergometrach. Trzeba było przepłynąć jak najdłuższy dystans w zadanym czasie. Super zabawa, można było sprawdzić się indywidualnie i drużynowo. Wróciliśmy z medalami i pucharami! :)

    • Kolejne zawody sportowe i kolejne sukcesy!
     • Kolejne zawody sportowe i kolejne sukcesy!

     • We wtorek odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w Unihokeju dzieci.

      Chłopcy z naszej szkoły zajęli drugie miejsce, a dziewczęta zdobyły puchar i tytuł MISTRZYŃ DZIELNICY!

      Serdecznie gratulujemy!

      To jest wspaniały rok szkolny, który ledwo się zaczął a mamy już trzy puchary!

      Tomasz Maziarczyk

     • DZIELNICOWY KONKURS NA MAKIETĘ PRZEDSTAWIAJĄCĄ „SZCZYTY POLSKICH GÓR”

     • Wanda Rutkiewicz – Patron roku 2022

      Wanda Rutkiewicz - jedna z najwybitniejszych himalaistek świata, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na Mount Evereście, a jako pierwsza kobieta zdobyła K2. W 30. rocznicę jej śmierci Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd jednej z najwybitniejszych himalaistek świata i ustanawia Wandę Rutkiewicz patronem roku 2022.

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DZIELNICOWYM KONKURSIE

       NA MAKIETĘ PRZEDSTAWIAJĄCĄ  „SZCZYTY POLSKICH GÓR”

      w ramach ustanowienia roku 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz.


      Adresatami konkursu są uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu dzielnicy Warszawa Włochy w Warszawie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im 7 Pułku Piechoty Armii Krajowej „Garłuch”.

       

      Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci wiedzy o polskich górach, a także zachęcenie uczestników do kreatywności i aktywności artystycznej; rozwijanie przyrodniczych zainteresowań uczniów, popularyzacja wiadomości na temat zależności między matematyką i przyrodą, zachęcanie do samodzielnego zdobywania wiedzy oraz popularyzacja współpracy szkół.

      Na Zwycięzców czekają nagrody!

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

      Regulamin konkursu: REGULAMIN_KONKURSU_DZIELNICOWEGO_NA_MAKIETE.docx​​​​​​​

      Organizator konkursu: SP nr 87 w Warszawie.


    • Światowy Dzień Żywności
     • Światowy Dzień Żywności

     • W ciepły, słoneczny dzień 17.10.2022 roku klasy 0-3 obchodziły Światowy Dzień Żywności. Uczniowie przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe potrawy. Można było delektować się szaszłykami warzywnymi i owocowymi, sałatkami, kanapkami i wieloma innymi zdrowymi posiłkami. Nie zabrakło ciepłej zupy dyniowej, a nawet szarlotki wyjętej wprost z piekarnika! Dzieci przypomniały sobie także, że jedzenia nie można marnować. Całość przygotowań została zwieńczona wspólnym ucztowaniem. Uczniowie z pełnymi brzuchami, wypełnionymi tym, co smaczne i zdrowe, wrócili na kolejne lekcje. Wszyscy byli zadowoleni i chętni na kolejne tego typu dni organizowane w szkole.

      Agnieszka Osińska-Jarmul

      Dominika Duralska-Malczewska

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP 87

     • 14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 13 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 5 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela.
       

      Samorząd Uczniowski klas 4- 8 zorganizował  plebiscyt nauczyciela na piątkę. Oto wyniki: 

      Kategoria 1 - „OSTOJA SPOKOJU”  czyli nauczyciela cierpliwego,  opanowanego, którego trudno go wyprowadzić z równowagi.

      Zwycięzcą w tej kategorii został – Pan Damian Marciniak

       Kategoria 2 – „GORĄCY UŚMIECH” – tej nauczycielce uśmiech  nie schodzi z twarzy. Nigdy nie traci humoru.

      Zwycięzcą w tej kategorii została Pani Justyna Hołdaś

      Kategoria 3 – „RZEŹBIARZ  UMYSŁU” – ta nauczycielka świetnie tłumaczy. Wszystko można zrozumieć na jej lekcji.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Iwona Bojanowicz

      Kategoria 4 – „SERCE NA DŁONI” – ta nauczycielka wspiera, słucha, pomaga. Można z nią o wszystkim porozmawiać.

      Zwycięzcą w tej kategorii została  Pani Justyna Hołdaś

      Kategoria 5 – „MISTRZ KREATYWNOŚCI” – na lekcji tej nauczycielki i tego nauczyciela nigdy się nie nudzisz. Ma ciekawe pomysły na lekcje i zadania domowe.

      Zwycięzcami zostali  Pani Joanna Jarząbek i Pan Grzegorz Dytrych

      Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, jeszcze raz życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

    • Kolejne zawody sportowe, kolejne sukcesy
     • Kolejne zawody sportowe, kolejne sukcesy

     • UWAGA, uwaga. Wzięliśmy udział w Mistrzostwach Dzielnicy Włochy w piłce nożnej. Nasi uczniowie mieli możliwość zagrania na murawie prawdziwego stadionu sportowego. Mecze odbyły się na naturalnej trawie stadionu RKS Okęcie.
      Nasi reprezentanci bardzo dzielnie walczyli i robili co w ich mocy aby wygrać. Opłacało się. Dziewczęta wygrały i zdobyły tytuł MISTRZYŃ DZIELNICY Włochy w piłce nożnej w kategorii młodzież (klasy 7-8).

      Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za naszych! Niebawem kolejne zmagania sportowe - rozpiska zawodów znajduje się obok małej sali gimnastycznej oraz obok pokoju trenerów przy dużej hali sportowej.

      Tomasz Maziarczyk

     • Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W piątek 7 października odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Komisje egzaminacyjne zawitały w tym roku  do  klas 3-5. Okazało się, że znajomością tabliczki mnożenia może pochwalić się zdecydowana większość uczniów. Otrzymali oni odznakę eksperta tabliczki mnożenia i ocenę bardzo dobrą z matematyki. Nie zabrakło również słodkości. Na ulicach Okęcia można było spotkać patrol egzaminacyjny, który odpytywał chętnych przechodniów. Odwiedził on również takie miejsca jak salon Hondy, McDonalds i Urząd Dzielnicy. Święto to było okazją do powtórzenia tabliczki mnożenia i dobrej zabawy. 

    • Wycieczka klasy 3c
     • Wycieczka klasy 3c

     • W piękny, jesienny dzień 5.10.2022 roku klasa 3c wybrała się na wycieczkę do lasu w Starym Sękocinie. Uczniowie wzięli udział w lekcji „Budowa warstwowa lasu” zorganizowanej przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Przypomnieli sobie takie terminy jak runo leśne, ściółka, podszyt, drzewa. Byli ciekawi otaczającej ich przyrody, zbierali jesienne liście, słuchali leśnych zwierząt.
      To był miło spędzony czas.

      Dominika Duralska-Malczewska
      Kamila Radziszewska

     • 29 IX: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

     •                   29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

      Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      W ramach akcji odbyło się spotkanie, podczas którego wspólnie przeczytaliśmy w fragmenty „Małego księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry’ego.

     • Pierwsze zawody, pierwsze sukcesy.

     • Odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w biegach przełajowych. To pierwsze zawody w tym roku szkolnym a już mamy pierwsze sukcesy. Wystartowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Byli młodsi oraz starsi. Każdy biegł ile tylko miał sił, dzięki czemu udało się zebrać sporo punktów dla szkoły. Mało tego, Filip Woźniak wygrał w swojej konkurencji i przybiegł na metę z uśmiechem jako pierwszy!

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom, ponieważ starali się jak tylko mogli.

      Przed nami kolejne zawody. Tym razem będzie to piłka ręczna. Trzymajmy kciuki za naszych.

      Hasło kibiców w naszej szkole brzmi: Wygrać może tylko jeden, nasza szkoła osiem siedem!

      Tomasz Maziarczyk