• Wyjście do Rezerwatu Przyrody w ramach projektu Zielnik Prababci.

     • W ostatni wtorek, 21 września dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Rezerwatu Przyrody „Stawy Raszyńskie” . Wyjście odbyło się w ramach całorocznego projektu „Zielnik prababci”. Ostatni dzień lata uraczył nas pogodą typowo jesienną – było trochę słońca, trochę chmur i wiatr ale na szczęście deszcz nas nie zmoczył. W trakcie wycieczki dokonaliśmy mnóstwa odkryć i obserwacji przyrodniczych. Jak wygląda czarny bez, orzech włoski, leszczyna, chmiel, czym się równi dzika róża od jarzębiny, do czego te wszystkie rośliny mogą służyć człowiekowi. Czy każdy spotkany grzyb możemy zrywać i jak rozpoznawać te jadalne? Tego oraz mnóstwa innych rzeczy dowiedziały się dzieci i co więcej prawie wszystko zapamiętały ;)

      Dodatkowo przywieźliśmy ze sobą cała torbę kasztanów oraz innych jesiennych darów natury, które posłużą nam do nauki, zabawy i dekoracji.

       

      Emilia Stanisławska

     • Wycieczka klasy 2a

     • Gdzie można szlifować, wbijać, wiercić, heblować i tworzyć piękne rzeczy z drewna ? W stolarni. Wydawałoby się, że ta praca może  zbyt trudna dla uczniów klasy drugiej. A jednak nie. Dzieci świetnie poradziły sobie z wbijaniem gwoździ, wierceniem otworów w drewnie, wkręcaniem i szlifowaniem. Powstały wspaniałe samoloty z drewna, które teraz mogą odbijać przestworza. Wycieczka do stolarni bardzo podobała się uczniom klasy 2a, tym bardziej że pogoda dopisywała, słońce mocno świeciło, a pobliski plac zabaw był bardzo atrakcyjny.Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po Starym Mieście i lody.

      Aleksandra Jóżwiak

      Agnieszka Osińska-Jarmul

    • Jadłospis
     • Jadłospis

     • PONIEDZIAŁEK

      27.09.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Chilli con carne z fasolą i ryżem

       

      WTOREK

      28.09.2021

      Zupa ogórkowa

      Pleskownica drobiowa , ziemniaki

       

      ŚRODA

      29.09.2021

      Barszcz czerwony zabielany

      Spaghetti

       

      CZWARTEK

      30.09.2021

      Żurek

      Roladki schabowe z serem żółtym

       

      Piątek

      01.10.2021

      Rosół z makaronem

      Makaron z serem i polewą jogurtową

    • Wycieczka do Wilanowa
     • Wycieczka do Wilanowa

     • Dnia 20 września 2021  klasa 2a odwiedziła pałac w Wilanowie.Uczestniczyliśmy w lekcji pt:,,Z wizytą u króla". Poznaliśmy historię pałacu oraz jego rozbudowy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Jana III Sobieskiego, jego żony Marysieńki oraz reszty rodziny. Zobaczyliśmy, a nawet przymierzyliśmy strój szlachecki.

      Była to tez cenna lekcja sztuki barokowej.Z zachwytem podziwialiśmy kunszt malarski i rzeźbiarski tamtego okresu.Podziwialiśmy piękno architektoniczne pałacu i ogrodu go okalającego.Na zakończenie wycieczki poszliśmy na ucztę integracyjną do pobliskiej restauracji.Zadowoleni, choć trochę zmarznięci wróciliśmy do szkoły.

      Aleksandra Józwiak

    • Wyjście do Teatru Guliwer
     • Wyjście do Teatru Guliwer

     • W czwartek 16 września wszystkie klasy młodsze udały się na wycieczkę do Teatru Guliwer. „Różowy Gość” to humorystyczna i nieco groteskowa historia....Do pewnego domu przybywa tajemniczy gość, który robi rewolucję w życiu rodziny. Gość wygląda nietuzinkowo i wprawia w zachwyt dzieci, niestety rodzice są nim mniej zachwyceni. W domu przeżywa wiele przygód i zabawnych perypetii.Muzyka na żywo, elementy teatru cieni, humor i śmiech to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą ale trochę jak z innej planety.Przedstawienie bardzo się nam podobało.

    • Jadłospis
     • Jadłospis

     • PONIEDZIAŁEK

      20.09.2021

      Rosół z makaronem

      Kotlet mielony, ziemniaki , surówka sezonowa

      WTOREK

      21.09.2021

      Krupnik

      Kurczak w sosie słodko-kwaśnym, surówka sezonowa

       

      ŚRODA

      22.09.2021

      Pieczarkowa z makaronem

      Antrykot z ziemniakami,mizeria

       

      CZWARTEK

      23.09.2021

      Zupa koperkowa

      Strogonow drobiowy, kasza gryczana, ogórek kiszony

      PIĄTEK

      24.09.2021

      Zupa neapolitanka

      Paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty

    • Klasa 3c na wycieczce w magicznym miejscu.
     • Klasa 3c na wycieczce w magicznym miejscu.

     •  

      W poniedziałek klasa 3c odwiedziła magiczne miejsce, rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie. Podczas tej wyprawy dzieci zobaczyły 11 stawów, a na nich mnóstwo ptaków: łabędzi, kaczek, perkozy, mewyśmieszki, kormorany czarne. Przez rezerwat przyrody prowadzi ścieżka przy której stoją wieże widokowe. Dzieci bardzo chętnie wchodziły na nie i obserwowały przyrodę z góry. Spacerowaliśmy bardzo piękną aleją Hrabską, podziwialiśmy dziką przyrodę, piękne stare drzewa. Aleja ta wiedzie brzegami stawów, porośniętymi szuwarami i groblami. W tym dniu dzieci miały wypoczynek na świeżym powietrzu oraz możliwość obcowania z naturą.

       

      Małgorzata Krzemińska

     • Dzwonki

     •  

      Dzwonek przed lekcjami 7.50

       

      1 lekcja 8.00-8.45

      Przerwa 10 minut

      2 lekcja 8.55-9.40

      Przerwa 15 minut

      3 lekcja 9.55-10.40

      Przerwa 10 minut

      4 lekcja 10.50-11.35

      Przerwa 15 minut

      5 lekcja 11.50-12.35

      Przerwa 20 minut

      6 lekcja 12.55-13.40

      Przerwa 10 minut

      7 lekcja 13.50-14.35

      Przerwa 10 minut

      8 lekcja 14.45-15.30