• Wyjście do Rezerwatu Przyrody w ramach projektu Zielnik Prababci.

• W ostatni wtorek, 21 września dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Rezerwatu Przyrody „Stawy Raszyńskie” . Wyjście odbyło się w ramach całorocznego projektu „Zielnik prababci”. Ostatni dzień lata uraczył nas pogodą typowo jesienną – było trochę słońca, trochę chmur i wiatr ale na szczęście deszcz nas nie zmoczył. W trakcie wycieczki dokonaliśmy mnóstwa odkryć i obserwacji przyrodniczych. Jak wygląda czarny bez, orzech włoski, leszczyna, chmiel, czym się równi dzika róża od jarzębiny, do czego te wszystkie rośliny mogą służyć człowiekowi. Czy każdy spotkany grzyb możemy zrywać i jak rozpoznawać te jadalne? Tego oraz mnóstwa innych rzeczy dowiedziały się dzieci i co więcej prawie wszystko zapamiętały ;)

Dodatkowo przywieźliśmy ze sobą cała torbę kasztanów oraz innych jesiennych darów natury, które posłużą nam do nauki, zabawy i dekoracji.

Emilia Stanisławska

• Wycieczka klasy 2a

• Gdzie można szlifować, wbijać, wiercić, heblować i tworzyć piękne rzeczy z drewna ? W stolarni. Wydawałoby się, że ta praca może  zbyt trudna dla uczniów klasy drugiej. A jednak nie. Dzieci świetnie poradziły sobie z wbijaniem gwoździ, wierceniem otworów w drewnie, wkręcaniem i szlifowaniem. Powstały wspaniałe samoloty z drewna, które teraz mogą odbijać przestworza. Wycieczka do stolarni bardzo podobała się uczniom klasy 2a, tym bardziej że pogoda dopisywała, słońce mocno świeciło, a pobliski plac zabaw był bardzo atrakcyjny.Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po Starym Mieście i lody.

Aleksandra Jóżwiak

• Jadłospis

• PONIEDZIAŁEK

Pomidorowa z ryżem

Chilli con carne z fasolą i ryżem

Zupa ogórkowa

Pleskownica drobiowa , ziemniaki

Barszcz czerwony zabielany

Spaghetti

Żurek

Roladki schabowe z serem żółtym

Rosół z makaronem

Makaron z serem i polewą jogurtową

• Wycieczka do Wilanowa

• Dnia 20 września 2021  klasa 2a odwiedziła pałac w Wilanowie.Uczestniczyliśmy w lekcji pt:,,Z wizytą u króla". Poznaliśmy historię pałacu oraz jego rozbudowy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Jana III Sobieskiego, jego żony Marysieńki oraz reszty rodziny. Zobaczyliśmy, a nawet przymierzyliśmy strój szlachecki.

Była to tez cenna lekcja sztuki barokowej.Z zachwytem podziwialiśmy kunszt malarski i rzeźbiarski tamtego okresu.Podziwialiśmy piękno architektoniczne pałacu i ogrodu go okalającego.Na zakończenie wycieczki poszliśmy na ucztę integracyjną do pobliskiej restauracji.Zadowoleni, choć trochę zmarznięci wróciliśmy do szkoły.

Aleksandra Józwiak

• Wyjście do Teatru Guliwer

• W czwartek 16 września wszystkie klasy młodsze udały się na wycieczkę do Teatru Guliwer. „Różowy Gość” to humorystyczna i nieco groteskowa historia....Do pewnego domu przybywa tajemniczy gość, który robi rewolucję w życiu rodziny. Gość wygląda nietuzinkowo i wprawia w zachwyt dzieci, niestety rodzice są nim mniej zachwyceni. W domu przeżywa wiele przygód i zabawnych perypetii.Muzyka na żywo, elementy teatru cieni, humor i śmiech to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą ale trochę jak z innej planety.Przedstawienie bardzo się nam podobało.

• Jadłospis

• PONIEDZIAŁEK

Rosół z makaronem

Kotlet mielony, ziemniaki , surówka sezonowa

Krupnik

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym, surówka sezonowa

Pieczarkowa z makaronem

Antrykot z ziemniakami,mizeria

Zupa koperkowa

Strogonow drobiowy, kasza gryczana, ogórek kiszony

Zupa neapolitanka

Paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty

• Klasa 3c na wycieczce w magicznym miejscu.

W poniedziałek klasa 3c odwiedziła magiczne miejsce, rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie. Podczas tej wyprawy dzieci zobaczyły 11 stawów, a na nich mnóstwo ptaków: łabędzi, kaczek, perkozy, mewyśmieszki, kormorany czarne. Przez rezerwat przyrody prowadzi ścieżka przy której stoją wieże widokowe. Dzieci bardzo chętnie wchodziły na nie i obserwowały przyrodę z góry. Spacerowaliśmy bardzo piękną aleją Hrabską, podziwialiśmy dziką przyrodę, piękne stare drzewa. Aleja ta wiedzie brzegami stawów, porośniętymi szuwarami i groblami. W tym dniu dzieci miały wypoczynek na świeżym powietrzu oraz możliwość obcowania z naturą.

Małgorzata Krzemińska

• Dzwonki