• Andrzejki w SP 87

      Andrzejki to czas, kiedy wiele osób organizuje imprezy, gdzie główną rolę pełnią wróżby. Tak też dzisiaj było w naszej szkole. Szkolny korytarz zamienił się w SALON WRÓŻB. Czarodziejki i wróżki, w które przemieniły się dziewczyny z klasy 8 i 7, przepowiadały wszystkim chętnym, wspaniałą i bogatą przyszłość. Wróżono z kart, kości do gry, magicznych serc oraz zaczarowanych kubeczków. Uczestnicy andrzejkowych uciech mogli dowiedzieć się, co przyniesie najbliższa i trochę dalsza przyszłość. Z niecierpliwością czekano jakie będzie imię ich sympatii, zawód, który będą wykonywać oraz kto pierwszy z klasy zmieni swój stan cywilny. Wszyscy bawili się wspaniale i kto wie, może przepowiadana przez wróżki przyszłość kiedyś się spełni.

     • Warszawski Konkurs Przyrodniczy

      Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się II Warszawski Konkurs Przyrodniczy ,,Cztery pory roku w przyrodzie". Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem ,,Jesień w przyrodzie". Konkurs zainaugurował występ pierwszoklasistów,którzy przygotowali jesienną inscenizację. Oprócz uczestników konkursu na widowni pojawiły się również dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 29, które wkrótce staną się uczniami naszej szkoły.Na uczestników konkursu czekało 9 zadań, przygotowanych w formie stacyjnej.Trzyosobowe zespoły musiały wykazać sie między innymiznajomościa grzybów i roslin lesnych, wiedzieć z jakiego drzewa spadły liście, nazwać jadalne częsci warzyw, czy tez rozpoznać nasiona roślin. Oprócz niewiatpliwej wiedzy uczestnicy konkursu tworzyli zgrane zespoły i świetnie sie bawili. Zapewnili również, że z pewnością przystąpią do kolejnej edycji konkursu pt:,,Lato w przyrodzie". Do zobaczenia!

     • Rozstrzygnięcie konkursu „ Jesienny zielnik”

      W konkursie wzięło udział 28 uczniów klas 1-3. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.
      Powstały przepiękne prace zielnikowe, z których niełatwo było wyłonić zwycięzców.
      A oto wyniki konkursu:
      miejsce I – Jeremi Michalski kl. 2b
      miejsce II – Wiktoria Kamińska kl. 1c, Agata Harkawik kl. 1c
      miejsce III – Antek Pol kl. 1c, Antosia Powsińska kl. 3b
      wyróżnienie – Klaudia Trzcińska kl. 1c
      Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za wspaniałą znajomość roślin, estetykę wykonania
      zielników oraz pomysłowość.
      a zwycięzcom GRATULUJEMY!

    • Klasa 1c na wycieczce w Muzeum Narodowym
     • Klasa 1c na wycieczce w Muzeum Narodowym

      W piątek 18 listopada klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Uczestniczyła w
      zajęciach pt:”Witamy w muzeum”. W czasie wędrówki po galeriach dzieci rozmawiały o tym, czym jest
      Muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiedziały się, kto w nim pracuje i nauczyły się muzealnego słownika.
      Znają różnicę między zabytkiem a eksponatem. Poznały również odpowiedź na pytanie, co to jest
      arcydzieło?

     • Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w kl. 4-8

      Odzyskanie przez Polskę niepodległości świętowały również klasy 4-7. Pierwszą część pięknej uroczystość poprowadziła klasa 8A, która przypomniała wszystkim zebranym w jaki sposób doszło do rozbiorów Polski i jak po ponad stu latach niewoli udało się naszej ojczyźnie odzyskać wolność. Z okazji Odzyskania Niepodległości odbył się również uroczysty koncert, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Były występy solistów, duetów, grup wokalnych. Jeden występ zasługuje na szczególne wyróżnienie: Ola Łozowska z klasy 5b zaśpiewała przepiękną piosenkę Jutro Warszawa. Fragmenty występów można zobaczyć na naszym szkolnym fb.

     • Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

      Celebrować Święto Niepodległości można w rożny sposób. W naszej szkole już po raz drugi, w klasach młodszych został zorganizowany Przegląd Piosenki Patriotycznej.Spotkaliśmy się, aby pieśnią, radośnie czcić Polskę i Niepodległość. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Śpiewając ożywiamy pamięć o naszych przodkach, którzy ginęli za ojczyznę. Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska. W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani na na galowo, co podkreśliło wagę tego święta.

     • Wyjście do Teatru Guliwer

      W dniu 27 października klasa 1c wybrała się do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.:Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka. Przedstawienie powstało na motywach książki dla dzieci Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa. Rondo to Miasto Kwiatów, które niegdyś było miejscem idealnym - kwiaty odgrywały koncerty w oranżerii, a udzie żyli z nimi w idealnej harmonii. Do momentu, gdy nadeszła chmura i zabrała miastu słońce. Pogrążeni w ciemności mieszkańcy - w tym główni bohaterowie: Danek, Fabian i Gwiazdka - starają się odtworzyć miasto takim, jakie było przed kataklizmem. Próba przypomnienia sobie miasta i własnych przeżyć związanych z poszczególnymi miejscami pomaga im w zbudowaniu maszyny, dzięki której spróbują odzyskać Rondo. Czy bohaterowie ostatecznie zwyciężą ciemność?

     • Klasa 1c na wycieczce

      W dniu 18 października klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Stawy Raszyńskie.
      Spacerujący po tym pięknym obszarze chronionym dzieci mogły poznać jego mieszkańców,
      zrozumieć zależności pomiędzy gatunkami w nim występującymi, a także sprawdzić swoją
      wiedzę. Dzieci podpatrywały ptaki, które pływały po wodzie, szukały oznak jesieni, słuchały odgłosów
      zwierząt i ptaków.
      Małgorzata Krzemińska

     • Pasowanie na ucznia

      14 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny
      dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie
      przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią
      pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy
      czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panie Dyrektor Szkoły Grażynę
      Karbowiak i v-ce Dyrektor Małgorzatę Wierzbicką.
      Uczniowie klas 1 złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i
      Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i
      nauczycielom. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne
      upominki.

     • Poznajemy tradycje innych państw

      Poznajemy tradycje innych państw – HALLOWEEN

      28 października uczniowie klas 4-8 naszej szkoły jak co roku, mogli poznać tradycje i zabawy związane ze świętem Halloween obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani inaczej niż zwykle. Nie zabrakło wiedźm, dyń, duchów oraz innych straszydeł. Przebrania stały się okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci. Podczas imprezy zorganizowanej przez nauczycieli języka angielskiego oraz Samorząd Uczniowski dzieciaki zmierzyli się z quizem na temat Halloween. Zabawę urozmaiciły konkursy: wyścig pająków, wiszące jabłka, mumia oraz muzyczne krzesła. Główna atrakcją była moda halloweenowa i konkurs na najlepsze przebranie. Nie zabrakło dobrego humoru i fantastycznej zabawy.

     • Wycieczka do Łowicza

      19 października klasy 5 i 6 pojechały na wycieczkę do Łowicza i Maurzyc. Najpierw poszliśmy na warsztaty, gdzie wykonaliśmy kartę pracy. Dowiedzieliśmy się jak ubierały się kobiety i mężczyźni na przełomie XIX i XX w, a także jaki z czego robiono tkaniny. Po warsztatach wysłuchaliśmy wspaniałych i ciekawych historii opowiedzianych przez przewodnika muzeum w Łowiczu. Zobaczyliśmy pająki czyli ozdoby zwisające z sufitu chaty, hafty oraz przepiękne wycinanki. Potem pojechaliśmy do skansenu w Maurzycach. Zobaczyliśmy jak wyglądały wiejskie chaty wewnątrz i na zewnątrz, szkołę, weszliśmy także do kościoła, oglądaliśmy stare piece oraz narzędzia rolnicze.
      Na koniec wycieczki mieliśmy quizy i oczywiście pojechaliśmy do McDonalda. Tak zakończyliśmy jednodniową przygodę w Łowiczu.
      Największe wrażenie wywarło na mnie piękne suknie dziewczyn z tamtego wieku.
      Ania Phan Khanh Huyen 5c

     • Wycieczka do Łodzi

      Co można ciekawego zobaczyć w Łodzi... Pewnie się zdziwicie, że miasto które jest w tak niedalekiej odległości od Warszawy jest tak mało znane. Całe szczęście, że mogliśmy się przekonać, że często zapomniana i niesprawiedliwie zaszufladkowana jako szara, bura, przemysłowa mało ciekawa Łódź jest zupełnie inna. W czasie jednodniowej wycieczki nie zobaczyliśmy wszystkich atrakcji, ale udało nam się zobaczyć: Księży Młyn (odrestaurowany kompleks fabryczny, część ulicy Piotrkowskiej, EC1 ( Muzeum Techniki), ZOO ( główna atrakcja - Orientarium), Manufakturę ( Muzeum Fabryki). Na pewno wrócimy, może do Łodzi filmowej?

     • Wioślarski Tytan Warszawy

      Wioślarski Tytan Warszawy, to autorski projekt Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.Największa wioślarska impreza sportowa w Warszawie i jedna z największych w Polsce.W naszej dzielnicy również odbyły się takie zawody. Wiosłowaliśmy na ergometrach. Trzeba było przepłynąć jak najdłuższy dystans w zadanym czasie. Super zabawa, można było sprawdzić się indywidualnie i drużynowo. Wróciliśmy z medalami i pucharami! :)

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 03.12.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych