• Finał dzielnicowego etapu Małej Olimpiady Matematycznej

     • W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się dzielnicowy etap Małej Olimpiady Matematycznej. Gościliśmy łącznie 44 laureatów etapu szkolnego z 5 włochowskich placówek: SP nr 66, SP nr 88, SP nr 94, SP nr 227 oraz SP nr 359. Nie zabrakło również uczniów klas trzecich, którzy reprezentowali naszą szkołę.

      Komisja zakwalifikowała do kolejnego etapu 16 uczniów. Wśród nich znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Marysia Pietrucha z klasy 3b i Alan Kuczyński z klasy 3c. Zmierzą się oni w matematycznych potyczkach w Rembertowie podczas ostatniego etapu - miejskiego.

      Serdecznie gratulujemy Marysi i Alanowi życząc dalszych sukcesów.

      Dorota Bąkała

      Karolina Trojga

       

       

     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • 22 kwietnia - w piątek - obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

      Od ponad 50 lat Dzień Ziemi stanowi okazję do głębszej refleksji nad sytuacją naszej planety.

      Inicjatywa obchodów powstała już w 1969 podczas konferencji UNESCO. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 22 kwietnia jako datę Międzynarodowego Dnia Ziemi. Obecnie jest obchodzony w ponad 190 państwach.

      Głównym celem święta jest przybliżenie całej społeczności szkolnej wszelkich problemów związanych z troską o naszą planetę, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju - edukacja klimatyczna, ekologiczna i zdrowotna.

      W ramach szkolnych obchodów uczniowie wykonali okolicznościowe plakaty dotyczące współczesnych zagrożeń naszej planety – ich przyczyn, skutków i możliwości ich uniknięcia.

      W holu głównym szkoły powstała wystawa prezentująca prace uczniów. Podejmuje ona tematy związane z antropopresją – działaniem człowieka i jego wpływem na atmosferę, hydrosferę, litosferę, pedosferę i biosferę. Wśród prac dominowały się tematy dotyczące zmian klimatu, wylesiania, troski o wodę, zanieczyszczeń środowiska - powietrza, wody i gleby, segregacji odpadów, bioróżnorodności oraz ochrony gatunkowej roślin i zwierząt.

      W ramach zajęć z przyrody, biologii, geografii, fizyki i chemii – uczniowie uczestniczyli w okolicznościowej lekcji prowadzonej przez nauczycieli przyrodników.

      Przyszłość naszej planety zależy od nas!!! Kochamy naszą Ziemię i jest ona naszym wspólnym domem.

      Jak pomóc naszej KOCHANEJ ZIEMI?

      • Sadź drzewa wokół siebie

      • W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom

      • Załóż hotel dla owadów

      • Zrezygnuj z koszenia trawnika

      • Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu

      • Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru

      • Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe

      • Pamiętaj o segregacji śmieci

      • Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach

      • Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło

      • Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie – wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony

      Sylwester Adamus

     • Życzenia Wielkanocne

     • Radosnych, pełnych nadziei, wiary i miłości Świąt Wielkanocnych, wiosennego optymizmu, wiary w lepsze jutro, wielu ciepłych i radosnych chwil z rodziną

      Życzy Dyrekcja I pracownicy  Szkoły Podstawowej nr 87

     • 3 c na wycieczce w Muzeum Zydów Polskich - Polin

     • W piątek 7 kwietnia klasa 3 c wybrała się do Muzeum Polin. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak gra się w klipę i w drejdla? I czemu słychać jidysz w niektórych polskich wyliczankach? Kim była trójka przyjaciół – Hana, Szlomo i Michał – jak mieszkali w jednej kamienicy i należeli do Bractwa Podwórkowej Przyjaźni.

      Podczas warsztatów uczniowie oraz uczennice też zostali członkami Bractwa i poznali świat przedwojennych zabaw. Na wystawie stałej zobaczyli, jak wyglądały wtedy ulice i podwórka, i nauczyły się gier z dawnych czasów. Każde dziecko wykonało też własną zabawkę, którą zabrało ze sobą do domu.

      Małgorzata Krzemińska

       

       

       

       

       

       

       

       

      (edytuj)

     • 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu

     • Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole 1 kwietnia obchody  zainicjowali uczniowie  z  klas 1-3.   Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko, oglądaliśmy film, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu i rozmawialiśmy na ten jakże ważny temat. Niektórym udało stworzyć się plakat dotyczący autyzmu.    

        Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Mocno wierzymy, że poprzez budowanie zrozumienia i akceptacji, razem możemy zmienić nastawienie ludzi do osób z autyzmem. 

      Mały Samorząd Uczniowski


     • Dzień bez plecaka

     • 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły wykazali się inwencją twórczą i przyszli do szkoły bez plecaków. Wszystkie niezbędne rzeczy takie, jak książki, zeszyty czy przybory były zapakowane w różne, inne „opakowania”. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zastąpili swój plecak: walizką, koszykiem, wózkiem, skrzynką na narzędzia, a nawet chlebakiem. Pomysłów było sporo, chociaż z niektórymi pojemnikami ciężko było się poruszać po szkole, nie przeszkadzało to naszym uczniom i świetnie się bawili.

      Justyna Nowak - Maciejczyk