• Innowacja w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2021/22
     • Innowacja w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2021/22

     • W oddziale przedszkolnym realizowana będzie innowacja pedagogiczna Zielnik prababci. Pod tym enigmatycznym tytułem kryć się będzie szereg zajęć praktycznych, w znakomitej większości odbywających się poza ławką szkolną, poruszających zagadnienia z obszaru przyrodniczo-społeczno-kulturalnego. Dzieci poznają tradycyjne domowe, czasem już powoli zapominane, ale sprawdzone i oparte na danych naukowych, sposoby na poprawę stanu zdrowia czy naturalne poradzenie sobie z niektórymi drobnymi dolegliwościami. Będą w trakcie zajęć terenowych samodzielnie rozpoznawać, odnajdywać, zbierać, materiał zielny oraz przygotowywać z niego później zdrowe syropy czy herbatki. Postaramy się odkurzyć ludową mądrość, łącząc ją jednak z praktyką badawczą i współczesną nauką.

     • "Warsztaty Stowarzyszenia Sercem Malowane we włochowskich szkołach"

     •  

       

      Dzięki powrotowi uczniów do szkół mogliśmy rozpocząć realizacje naszego projektu edukacji kulturalnej „Warszawa na tropach kultury i sztuki. Zajęcia z kreatywnego pisania i warsztaty teatralne”. Warsztaty realizowane są we włochowskich szkołach, które odpowiedziały na zaproszenie wejścia do projektu.

      Cieszymy się bo podczas każdego spotkania w klasach jest dużo pozytywnej energii, ciekawości dzieci, zaangażowania w tworzenie Nowych Opowiadań o Warszawie. Dzięki tym spotkaniom powstaną wykreowane przez uczniów opowieści, w których symbolika, miejsca, postacie nawiązują do naszej dzielnicy Włochy, ozdobione cudownymi rysunkami uczniów. Tak powstanie książka , jej autorami będą uczniowie, uczestnicy naszych spotkań.

      Uczniowie otrzymują „Podróżnik o Warszawie”. Dzięki niemu mogą kontynuować odkrywanie Warszawy (można z Rodzicami) uzupełniając swój podróżnik rysunkami, biletami, pamiątkami i tym co każde z nich chce w nim umieścić.

      Zapraszamy do oglądania zdjęć, czytania relacji z każdych warsztatów na Facebooku  Stowarzyszenia Sercem Malowane i Szkoły Nr 87

      https://www.facebook.com/StowarzyszenieSercemMalowane

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100054484058896

      Serdeczne podziękowania dla Anny Olej- Kobus prowadzącej warsztaty za zarażanie uczniów dobrą energią, aktywnością i dawanie im poczucia sprawczości.

      Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa Dzielnica Włochy.

      Katarzyna Nowak – Zawadzka

       

       

       

       

       

       

      (

    • Wyniki Warszawskiego Konkursu Plastycznego ,,Pomnik dla Papcia Chmiela"
     • Wyniki Warszawskiego Konkursu Plastycznego ,,Pomnik dla Papcia Chmiela"

     • Nagrody w kategorii klasy 0-3:

       

      I miejsce - Karolina Walasek, kl. 3a, Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

      II miejsce - Mateusz Walasek, kl. 1a, Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

      III miejsce - Lena Kublicka, kl. 1a, Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

       

      Nagrody w kategorii klasy 4-6:

       

      I miejsce - Gabriela Kamińska, kl 4a, Szkoła Podstawowa nr 313

      II miejsce - Julia Pietrzyk, kl. 5a, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

      III miejsce - Jzabela Jakimczuk, kl. 4b, Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

       

      Wyróżnienia w kategorii klasy 4-6:

       

      Witold Hejduk - kl. 6a, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

      Mateusz Seweryn - kl. 5d, Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

      Tymon Przytulski - kl. 4a, Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka

       

      Nagrody w kategorii klasy 7-8:

       

      I miejsce - Przemysław Olszewski, kl. 7b, Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

      II miejsce - Iwona Hejduk, kl. 8b, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

      III miejsce - Maria Andruszko, kl. 7j, Szkoła Podstawowa nr 369 im. A. B. Dobrowolskiego

       

       

      Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu szkoły od 1 czerwca.

      Joanna Jarząbek

       

       

      https://view.genial.ly/60a8e119271fb90d44006558/video-presentation-warszawski-konkurs-plastyczny-moj-pomnik-dla-papcia-chmiela-wystawa

       

       

       

       

       

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach pierwszych
     • Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach pierwszych

     • Uczniowie klas pierwszych  zakończyli realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego„ Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole w Internecie.

      Wiedza uczniów została sprawdzona podczas udziału w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Gratulujemy !

      Karolina Trojga

      Certyfikat Akademia Bezpiecznego Puchatka

      (edytuj)

       

    • Poznajemy Kampinoski Park Narodowy
     • Poznajemy Kampinoski Park Narodowy

     • Poznajemy Kampinoski Park Narodowy

       

      20 maja klasa 2a i 2b wyruszyły na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Była to pierwsza, długo wyczekiwana wyprawa po pandemii. Tego dnia powitała nas piękna, słoneczna pogoda. W Kampinoskim Parku Narodowym czekała na nas niespodzianka – instruktorzy Nordic Walking, którzy nie tylko pokazali nam jak chodzić z kijami, ale również oprowadzili po ścieżce edukacyjnej i opowiedzieli wiele ciekawostek przyrodniczych.

      Trasa najpierw zaprowadziła nas na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę parku. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie skansenu budownictwa puszczańskiego, Alei III Tysiąclecia i cmentarza wojennego w Granicy.

      Wdychaliśmy piękny zapach puszczy, pachnących konwalii i wonnych ziół. Udało nam się również zobaczyć przedstawicieli fauny kampinoskiej. Wyprawę zakończyliśmy piknikiem i opalaniem się w wiosennych promieniach słońca.

      Elżbieta Szczepkowska

      Marta Hejduk

    • Wianki w klasie 1a
     • Wianki w klasie 1a

     • Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. W klasie 1a dzieci zdobywały wiedzę na temat majowej łaki roślin i owadów na niej żyjących. Jeśli majowa łąka, to nie może na niej zabraknąć mniszka lekarskiego. To właśnie  z niego zostały uwite wianki. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Efekt prac zachwyca......

      Agnieszka Osińska-Jarmul

    • I Warszawski Konkurs Przyrodniczy ,,PHYCICUS”
     • I Warszawski Konkurs Przyrodniczy ,,PHYCICUS”

     • 12 maja 2021roku w naszej szkole gościliśmy uczestników I Warszawskiego Konkursu Przyrodniczego ,,Phycicus.”

      W zmaganiach finałowych wzięło udział 5 drużyn z warszawskich szkół.Laureaci wykazali się ogromna wiedzą z zakresu przyrody-rozpoznawali rośliny, zwierzęta,ptaki i maszyny ogrodnicze.Uczestnikom najbardziej podobało się zadanie praktyczne polegające  na sadzeniu roślin.Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się stacyjna formuła konkursu. Dziękujemy fundatorowi nagród Burmistrzowi Dzielnicy Włochy. Za rok będziemy kontynuować nasz konkurs .Serdecznie zapraszamy.

      Elżbieta Szczepkowska

      Dorota Bakała

      Karolina Trojga

      Agnieszka Osińska-Jarmul

    • Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej Falenty
     • Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej Falenty

     • Praca strażaka jest bardzo odpowiedzialna. Uczniowie klas 1c i 2a mieli szansę zobaczyć, na czym polega ten zawód. W piękny, słoneczny piątek, 14 maja, pojechali odwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną Falenty. W drodze do straży przespacerowali się rezerwatem przyrody Stawy Raszyńskie i odpoczęli przy Pałacu w Falentach. Po dotarciu do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej uczniowie zobaczyli pełne wyposażenie dwóch wozów strażackich. Obserwowali, jak wysoko można wyciągnąć strażacki podnośnik. Usłyszeli, że strażackie sygnały są bardzo głośne. Mogli również poczuć się strażakami, dzięki przymierzaniu kurtek i hełmów, co okazało się nie takie łatwe z powodu wagi tych ubrań. Zwieńczeniem wycieczki był relaks na placu zabaw. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły, a za największą atrakcję uznały możliwość lania wodą z węża strażackiego i oblewania nią rówieśników.

      Dominika Duralska

      Marta Hejduk

      Beata Charchan

    • Wycieczka do Warszawskiego Zoo
     • Wycieczka do Warszawskiego Zoo

     • Maj to doskonały miesiąc, aby udać się na wycieczkę. Pogoda dopisuje, kwitną kwiaty, magnolie, kasztany.

      Dnia 11 maja klasy 1a i 1c wybrały się na autokarową wycieczkę do warszawskiego zoo. Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie to piękna, zielona wyspa w środku miasta, miejsce pełne niesamowitych zwierząt. Warszawski Ogród Zoologiczny przy ulicy Ratuszowej powstał 90 lat temu. Można w nim poszerzyć wiedzę, wypocząć pośród pięknej przyrody i obserwować wiele gatunków zwierząt. W warszawskim zoo mieszka ich ponad 12 000 i reprezentują one około 500 gatunków, z czego blisko 50 jest objętych Europejskim Programem Ochrony Zwierząt (EEP). Niestety nie zobaczyliśmy wszystkich.

      Niełatwo jest powiedzieć, które zwierzęta zachwyciły dzieci najbardziej, ponieważ większość mieszkańców zoo wprawiła uczniów w zachwyt. Gdyby jednak mieli wskazać najciekawsze zwierzęta, byłyby to małpy, goryle, żyrafy i słonie. Zwierzęta również były ciekawe, kto ich odwiedził i obserwowały zwiedzających zoo. Jedynie król zwierząt, lew, nie zainteresował się gośćmi i spokojnie wygrzewał się na słońcu. Na koniec wycieczki nie mogło zabraknąć lodów i pamiątkowych medali, a także szaleństw na placu zabaw. Wizyta w zoo była wspaniałą atrakcją dla dzieci oraz dorosłych.

      Dominika Duralska

      Julija Grochowska

      Agnieszka Osińska-Jarmul

       

       

       

       

     • Rozstrzygnięcie konkursu pt:,,W barwach biało-czerwonych”

     •  

      Konkurs „W barwach BIAŁO-CZERWONYCH” został zorganizowany dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK „Garłuch” w Warszawie, w dniach 20-29 kwietnia 2021 roku. Jego głównym celem było kształtowanie wartości i postaw patriotycznych oraz wzmacnianie tożsamości narodowej uczniów, wyrażanie pozytywnych emocji i twórczej ekspresji poprzez fotografię, rozwijanie umiejętności fotograficznych, a także popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

      Organizatorzy mieli na uwadze przede wszystkim fakt, że młodym ludziom, ale i nam wszystkim, warto przypominać, że dla współczesnego Polaka standardem osiągnięcia sukcesu nie jest wyłącznie życie na miarę postępowego Europejczyka, że nie wolno rezygnować z polskich tradycji i obrzędów w imię nowego kosmopolityzmu. Polacy, to naród świadomy odpowiedzialności za Ojczyznę, dumny ze swej tradycji i historii, hołdujący najwyższym wartościom!

      Konkurs „W barwach BIAŁO-CZERWONYCH” realizowany był w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VIII. Ogółem nadesłano 32 prace. Jury w składzie: Justyna Nowak-Maciejczyk, Edyta Turowicz i Agnieszka Kozińska po długiej i burzliwej naradzie wyłoniło laureatów.

      Kategoria I-III

      I miejsce – Tomasz Pawłowski, klasa Ia

      II miejsce - Alex Rynkiewicz, klasa Ib

      III miejsce – Wojciech Nosowicz, klasa IIb

      Wyróżnienia: Karmen Rumniak (IIb), Nikola Adamska (IIa), Franek Gontarczyk (IIb),Kewin Jędrzejewski (Ia), Jeremi Zawadzki (IIb), Patrycja Tarkowska (IIb), Julia Grzeszczak (Ia),Maja Litwinowicz (IIIa), Julia Zakroczymska (IIa), Kuba Jachimowski (IIa), Kacper Jachimowski (IIc),Szymon Wnuk (IIIb), Dominika Ostrowska (Ib), Antoni Lenart (Ia), Patrycja Górka (IIa),Zuzanna Górka (Ic), Aleksandra Laskowska (Ia), Maksymilian Olenderek (Ib), Tomasz Jaworski (Ia), Antoni Kaczyński (IIa), Aleksandra Synal (IIa), Damian Szczepaniak (IIa)

      Kategoria IV-VIII

      I miejsce – Karolina Rumniak, klasa Va

      II miejsce – Franciszek Zawadzki, klasa VIIa

      III miejsce – Adam Wasiak, klasa IVa

      Wyróżnienia: Filip Projs (VIIa), Mikołaj Cieśla (VIIa), Witold Hejduk (VIa), Patryk Tarkowski (Va)

      Nagrodzeni uczniowie otrzymali Super Tytuski, a wyróżnieni Dyplomy Tytuska.

      Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Dziadkom za zaangażowanie i udział w konkursie,a nagrodzonym i wyróżnionym składamy najszczersze gratulacje

    • Wyjście na Miejsce Pamięci Narodowej klasy 1a
     • Wyjście na Miejsce Pamięci Narodowej klasy 1a

     • ,,Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich,

      w wielkich ojczyznach ludzi. Kto nie broni i nie  rozwija tego, co bliskie – trudno uwierzyć, żeby  był zdolny do wielkich uczuć w stosunku do tego,co wielkie i największe w życiu i na świecie”.

      ks. Janusz S. Pasierb

      Przy al. Krakowskiej 110/114 (w budynku Instytutu Lotnictwa) znajduje się Tablica ku czci żołnierzy i ofiar terroru. We wrześniu 1939 roku na tym terenie  bohatersko walczyli żołnierze Wojska Polskiego. W sierpniu 1944 roku podczas walk o Warszawę na terenie obecnego Instytutu Lotnictwa hitlerowcy rozstrzelali kilkudziesięciu polskich patriotów.

      Tym Miejscem Pamięci Narodowej opiekują się uczniowie naszej szkoły. W kwietniowy poranek dzieci z klasy 1a – udały się  tam, aby zapalić znicze i uczcić poległych minutą ciszy.

      W wychowaniu młodego człowieka bardzo istotne jest kształtowanie postaw patriotycznych. Słowo patriotyzm pochodzi od łacińskiego słowa- patria – ojczyzna.,,Patriotyzm to  postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka”. Od najmłodszych lat uczymy tego dzieci w szkole.

      Aleksandra Józwiak

      Agnieszka Osińska-Jarmul

       

      (edytuj)

     • ŚWIĘTO DRZEWA

     • w SP 87 z Oddziałami Integracyjnymi im. 7PP Armii Krajowej „Garłuch” przy ul. Malowniczej 31 w Warszawie.

      W ramach „Warszawskiego Święta Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” posadziliśmy z dziećmi sadzonki drzewek jarząbu i jabłoni.

      Klasy 6 stworzyły plakat informacyjny o drzewach (ich rodzaje, sposoby pielęgnacji, ochrony, poznawały łacińskie nazwy, rolę drzew w życiu człowieka, ich walory estetyczne i zmysłowe).

      Podczas zajęć o charakterze rewalidacyjnym dzieci współtworzyły drzewo przestrzenne, które stanowiło czasową dekorację holu parteru naszej szkoły.

      W ramach obchodów Święta Drzewa nasi podopieczni zwiedzali Rezerwat Przyrody w Falentach. Wspólnie zbieraliśmy liście drzew do Kącika Przyrody i szkolnej gablotki przyrodniczej.

      Nauczyciele i uczniowie wszystkich klas i grup świetlicowych naszej szkoły, stworzyli ogromną wystawę „Drzewo”. Na drzwiach sal lekcyjnych i zajęć pojawiły się piękne ozdoby poparte ciekawostkami o wybranych gatunkach drzew.

      W naszej szkole Dzień Drzewa” to nie tylko sadzenie i pielęgnacja drzew, ale przede wszystkim edukacja ekologiczna. Zbieramy makulaturę, szanujemy papier, a żołędzie z odwiedzanych przez naszych uczniów parków – były dostarczane do warszawskiego Zoo. Uczniowie naszej Szkoły uczą się poprzez obserwację, wiedzą, że drzewo, którego czas się kończy i w naturalny sposób obumiera – daje schronienie i pożywienie innym gatunkom.

      Za naszą wspólną pracę otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE

      Aneta Ceglińska

      Post navigation

     • Tulimy drzewa

     • W ramach Projektu PermaKultura – szkolna akcja „Tulimy drzewa”W naszej Szkole realizujemy Projekt PermaKultura. W ramach naszych działań z dziećmi, w tym roku szkolnym, uczymy się upiększania wspólnej przestrzeni. Praca z dziećmi i z młodzieżą na odległość ma dużo ograniczeń, brakuje nam przede wszystkim codziennego, realnego kontaktu. Wychodząc naprzeciw m.in. tym potrzebom, a także oczekiwaniom naszych podopiecznych postanowiliśmy wprowadzić na szkolne podwórko elementy Arteterapii.W ramach realizacji Projektu PermaKultura, a także wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów, w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy akcję „Tulimy drzewa”. Działania te, wykorzystujące elementy Arteterapii, miały na celu zintegrować społeczność naszej szkoły. Uczniowie, ich rodziny, a także nauczyciele przystąpili do wspólnego dzieła- szydełkowania/ dziergania. Szydełka i druty poszły w ruch, a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Oprócz ćwiczenia malej motoryki, koordynacji wzrokowo- słuchowej, spostrzegawczości i cierpliwości, dzieci i młodzież mogła poznać inne sposoby spędzania wolnego czasu, rozładowywania emocji i odtworzenia tego, co powoli odchodzi w zapomnienie- dziergania. Uczniowie inspiracji do tworzenia szukali nie tylko w Internecie, ale mogli się przekonać, że cennym źródłem informacji i najukochańszymi nauczyciela tej trudnej sztuki, mogą być rodzice i dziadkowie, a niekiedy sąsiedzi. Taka forma pracy niezwykle zacieśnia więzy, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkim czasie.Nieważne jak, nieważne w jakim kolorze, kształcie, ważne, aby kreatywnie, „po naszemu”, w myśl hasła: „Dziergać każdy może”. Tak powstawały nasze „otulinki”. Dzieciaki uczą się w kreatywny sposób ozdabiać wspólną przestrzeń szkolną, nie szkodząc jej i nie niszcząc. Otulinki na drzewach są przewiewne i dają drzewom swobodny dostęp do funkcji życiowych oraz kontaktu ze światem.Akcja „Tulimy drzewa” ma na celu nie tylko ozdobić w ciekawy sposób wspólną przestrzeń, ale też zachęcić do współpracy, być może wywołać dyskusję?W naszej Szkole, pomimo szalejącego na świecie wirusa, tulimy. „Tulimy drzewa” – pracą, czasem, talentem, poświęceniem, kolorem i miłością. W ten sposób chcemy dać innym odrobinę ciepła i koloru. Pragniemy pokazać, że w tych trudnych czasach możemy wspólnie nadal podejmować ciekawe i pozytywne przedsięwzięcia.Musimy jeszcze wspomnieć, że wydzierganki są przestrzenią wyłącznie dla chętnych. A jak widać po stale pojawiających się nowych kawałeczkach, chętni są! JNasze prace integrują społeczność szkolną, dają niecodzienną możliwość pozostawienia po sobie śladu, a przede wszystkim wywołują uśmiech i zainteresowanie przechodniów.Każdy może się do nas przyłączyć. Wystarczy zakupić motek, szydełko i intensywnie z nimi popracować. Prace w foliowych, podpisanych torebkach można zostawiać w naszym szkolnym sekretariacie. Akcja trwa do maja 2021.

      Aneta Ceglińska