• Karnawałowy tydzień mody w SP 78

     • Samorząd Uczniowski w minionym tygodniu zorganizował tydzień mody. Każdego dnia zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli przyjść ubrani w różnych strojach. W poniedziałek po weekendzie, na luzie wszyscy byli ubrani w dresy. We wtorek królowały stroje z dawnych lat – od długich sukni do kostek po dzwony i legginsy. Środa była dniem mody dyskotekowej. W tym dniu odbył się także kiermasz ciast zorganizowany przez klasy 7 oraz mini dyskoteka na przerwach. W czwartek uczniowie i nauczyciele ubierali wszystko, co jest jeansowe. Ostatni dzień tygodnia był dniem mody eleganckiej, gdzie chłopcy założyli koszule a dziewczyny piękne, gustowne sukienki i spódnice.

     • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

     • Z okazji ich święta, Wszystkim naszym wspaniałym babciom i dziadkom  życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

      Czyście  blisko, na wyciągnięcie ręki. Czyście daleko na drugim końcu Polski, Europy czy nawet świata. Przyjmijcie od dzieci z oddziału przedszkolnego piosenkę i ciepło małych serduszek.

    • Podsumowanie projektu CHRISTMAS CARDS EXCHANGE
     • Podsumowanie projektu CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

     • W grudniu uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w międzynarodowym projekcie CHRISTMAS CARDS EXCHANGE.

      Na lekcjach plastyki i języka angielskiego własnoręcznie wykonali świąteczne kartki z życzeniami w języku angielskim, które wysłaliśmy do szkół we Włoszech, Francji i Grecji. Nasi uczniowie również otrzymali kartki z tych szkół.
      W projekcie wzięło udział łącznie 14 szkół z Włoch, Grecji, Słowacji, Turcji, Francji i Polski.

      Zapraszamy do obejrzenia międzynarodowej wirtualnej galerii kartek świątecznych:https://liblink.pl/3JBOGU5r18

     • Koncert kolęd i pastorałek

     • 21 grudnia w klasach 0-3 odbył się koncert kolęd i pastorałek. Usłyszeliśmy kolędy tradycyjne, takie jak „Cicha

      noc” „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, oraz pastorałki przybliżające atmosferę Bożego Narodzenia. Koncert

      pokazał rozliczne talenty naszych uczniów, którzy nie tylko śpiewali, ale i grali na skrzypcach.

       

      Małgorzata Krzemińska

      Paulina Turbiarz

     • Pieczenie pierniczków

     • 20 grudnia w klasie 1 c miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. Uczniowie postanowili
      trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W miłej i gwarnej atmosferze uczniowie
      przygotowali piernikowe smakołyki. Wcześniej przygotowane przez mamy ciasta, trzeba było najpierw
      rozwałkować, a potem foremkami wycinać z ciasta przyszłe słodkości. Podczas pieczenia pierników w całej
      szkole unosił się cudownie aromatyczny zapach, który kojarzył się wszystkim ze świąteczną atmosferą.

      Małgorzata Krzemińska

     • Tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia na świecie.

     • W piątek 16 grudnia uczniowie klas 0-3 zaprezentowali tradycje i zwyczaje Bożego
      Narodzenia na świecie. Dzieci opowiedziały jak ludzie w różnych państwach obchodzą to
      piękne święto. Jakie potrawy przygotowują, kto przynosi prezenty, jakie zwyczaje panują w
      różnych zakątkach świata. Uczniowie klasy1b zaśpiewały również popularną kolędę w języku
      hiszpańskim. Podczas występów dzieci można było usłyszeć Wesołych Świat w różnych
      językach.

      Małgorzata Krzemińska

     • Przygotowania do Świąt w klasie 3a

     • W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w naszej klasie udało nam się dużo zrobić.Na poczatku ubieraliśmy choinkę i robiliśmy gwiazdy z papierowych torebek.Kilka dni później piekliśmy pierniki. Następnym krokiem było udekorowanie tych pyszności ,które pieknie zapakowaliśmy i przyczepilismy małą kartkę z napisem:,,Wesołych Świąt". Dla rodziców przygotowalismy jasełka.Ja byłam pasterzem, który miał na imię Kuba. Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia były nadzwyczaj wesołe, ale przed występem miałam tremę.

      Aniela Stryjakiewicz uczennica klasy 3a

      W klasie 3 a trwały ciężkie przygotowania do Świat Bożego Narodzenia. W czwartek zostalismy po lekcjach i dekorowalismy sale.Na początek ubieralismy choinkę, którą dostalismy od taty Leona. Ubraliśmy ją w białe, złote i bordowe bombki i powiesiliśmy nowe lampki, które kupiła mama Oli.Ubieranie choinki było przyjemne, ale była jeszcze fajniejsza zabawa, bo robiliśmy gwiazdy z papierowych toreb.Pani Agnieszka weszła na drabinę i wieszała je na lampach, a dzieci trzymały drabinę, lub nawlekały na nitkę gwiazdy, żeby je powiesić. W piatek, następnego tygodnia piekliśmy pierniki.Gdy my mieliśmy lekcje to pani zagniatała ciasto. Pod koniec zajęć wycinalismy pierniki, niektóre miały dziurkę, zeby je powiesić na choince.Wycieliśmy bardzo dużo pierniczków. Były pyszne. Codziennie mieliśmy próby jasełek. Brali w nich udział: trzej królowie, śmierć, Herod,diabły, pasterze, anioły i Święta Rodzina. Próby były męcząe. W piatek o 8.00 pan Grzegorz nagrywał całe jasełka, a o 10.00 cała szkoła nas oglądała. Po lekcjach było jeszcze jedno przedstawienie dla rodziców. Przygotowania do świąt były trudne i przyjemne.

      Magdalena Mateja uczennica klasy 3a

       

       

    • Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
     • Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

     • Na początku grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.
      Uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu geografii, historii i szeroko rozumianej kultury krajów DACHL.

      Dziś poznaliśmy zwycięzców:

      I miejsce – Brygida Ostrowska z kl. 7b
      II miejsce – Anna Galas z kl. 8b
      III miejsce – Zuzanna Drabek z kl. 8a oraz Kinga Kopeć z kl. 8b

      Zwyciężczynie, oprócz dyplomów, tytusków oraz pozytywnych ocen z j. niemieckiego, otrzymały także nagrody rzeczowe, którymi obdarowały nas: Ambasada Niemiec, Instytut Austriacki, oraz Wydawnictwo PWN. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

      Karolina Mendak

     • Wyniki konkursów SZCZYTY POLSKICH GÓR

     • W związku z obchodami Roku Wandy Rutkiewicz, w naszej szkole odbyły się dwa konkursy. Dzielnicowy konkurs na makietę przedstawiającą  SZCZYTY POLSKICH GÓR  skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu dzielnicy Warszawa Włochy w Warszawie.
      A oto wyniki konkursu:
      Synthia Nguyen Dang, SP nr 94
      Zofia Stoma, SP nr 94
      Kateryna Kasianenko, SP nr 87

      Szkolny konkurs plastyczny SZCZYTY POLSKICH GÓR adresowany był do uczniów klas I-III naszej szkoły.
      Zwycięzcy:
      Jeremi Michalski, klasa II b
      Dominika Ostrowska, klasa III b
      Magdalena Mateja, III a

      Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Powstały przepiękne makiety oraz prace plastyczne, z których niełatwo było wyłonić zwycięzców. Wszystkim uczestnikom Konkursów dziękujemy za wspaniałe prace, estetykę wykonania orazpomysłowość.
      Zwycięzcom GRATULUJEMY!
      Nagrody zostaną wręczone podczas spotkania z Panem Januszem Kalinowskim Wiceprezesem Klubu Sportowego Polskie Himalaje im. W. Rutkiewicz.

     • Lekcja przyrody w świetlicy

     • 15 grudnia na szkolnej świetlicy odbyła się lekcja przyrody z udziałem sów. Nasi mali goście byli bardzo grzeczni i nie mogli się doczekać aż zostaną pogłaskani. Dzieci dowiedziały się co sowy lubią jeść najbardziej oraz jak wygląda ich polowanie.

     • "Wyżej tylko niebo. 2022 rok Wandy Rutkiewicz”

     • Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Wandy Rutkiewicz. W 30. rocznicę śmierci oddajemy hołd jednej z najwybitniejszych himalaistek świata i kobiecie o wyjątkowym charakterze. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "GARŁUCH" w Warszawie postanowiła włączyć się aktywnie w kultywowanie pamięci o wybitnej Polce, jednocześnie propagując turystykę górską wśród uczniów.

      W dniach 5 – 15 grudnia br. w bibliotece naszej szkoły można obejrzeć edukacyjną objazdową wystawę przygotowaną przez Instytut Papieża Jana Pawła II pt. „Wyżej tylko niebo. 2022 Rok Wandy Rutkiewicz”. Wystawę wzbogaciły prace uczniów szkół podstawowych z dzielnicy Włochy w ramach konkursu na makiety przedstawiające szczyty polskich gór. Uzupełnieniem wystawy są również prace plastyczne najmłodszych uczniów naszej szkoły. Autorzy najlepszych prac zostali tematycznie nagrodzeni.
      Dzięki współpracy z „Klubem Sportowym Polskie Himalaje im. W. Rutkiewicz” pozyskano niezwykłe eksponaty – wyposażenie polskich „lodowych wojowników” – raki, puchowe odzienie, czekan. Wystawę wzbogacił również zebrany wśród nauczycieli, rodziców ekwipunek wspinaczkowo -turystyczny oraz górska literatura wraz z mapami. Z racji, że biblioteka to nie muzeum, wszystkich tych eksponatów podczas lekcji pokazowych nasze dzieci i inni odwiedzający mogli dotknąć, co mamy nadzieję lepiej utrwaliło przedstawiony materiał.
      Wystawa przybliżyła uczniom ważną dla historii polskiego sportu, postać Wandy Rutkiewicz. Podczas lekcji bibliotecznych  uczniowie zapoznają się z warunkami, jakie są do pokonania przez wspinaczy w Himalajach, ale przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi również i w polskich górach. Z kolei mapy turystyczne i makiety gór zachęcają dzieci do zdobywania szczytów i pokonywania górskich szlaków, których w naszej Polsce nie brakuje.

      Serdecznie zapraszamy uczniów/klasy do odwiedzenia wystawy, najlepiej po wcześniejszym umówieniu terminu. Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety dostępna będzie tylko do 15.12.

     • Mikołajki

     • 6 grudnia obchodzimy MIKOŁAJKI! Z tej okazji w naszej szkole było wiele atrakcji. Był Mikołaj  ze Śnieżynkami, świąteczne piosenki i oczywiście prezenty. Ten dzień osłodził nam kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

    • Konkurs na choinkę oraz AUKCJA CHOINEK
     • Konkurs na choinkę oraz AUKCJA CHOINEK

     • Kochani Uczniowie,

      po raz ósmy ogłaszamy konkurs na choinkę, która jest wytworem Waszej wyobraźni- można ją zrobić ze wszystkiego co uznacie.
      W ubiegłych latach były choinki z szyszek, piórek, tasiemek, rolek papieru, z włóczki, deseczek, pianki montażowej, liści laurowych, z łyżeczek i popcornu... i z wielu innych rzeczy, których nie wymieniłam.

      Zachęcam bardzo do udziału.

      Uczestnicy otrzymują ocenę z plastyki/ techniki lub fizyki (kl. 8). Każdy wykonawca otrzyma WEJŚCIÓWKE DO PARKU TRAMPOLIN - OKĘCIE.
      3 PIERWSZE MIEJSCA NAGRODY RZECZOWE.

      ZABIERAJCIE SIĘ DO PRACY!!!!

      Czekamy na Wasze choinki.

      14 grudnia będzie AUKCJA CHOINEK- już teraz zapraszamy.

      Pozdrawiam i czekam na dzieła choinkowe,
      Katarzyna Nowak Zawadzka, pedagog szkolna


      Regulamin: 8_konkurs_i_aukcja_choinek_2022_(1).docx​​​​​​​

    • CHRISTMAS CARDS EXCHANGE
     • CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

     • Uczniowie klas 4 i 5 biorą udział w międzynarodowym projekcie CHRISTMAS CARDS EXCHANGE, w ramach którego własnoręcznie wykonają świąteczne kartki z życzeniami w języku angielskim i wymienią się nimi z uczniami z innych krajów europejskich.

      Wspólnie utworzą też wirtualną galerię swoich prac.

      W projekcie weźmie udział 14 szkół z 6 krajów: Włoch, Grecji, Słowacji, Turcji, Francji i Polski.

      Projekt będzie realizowany na lekcjach plastyki i języka angielskiego.

     • 1c z wizytą w Pałacu Wilanowskim

     • 2 grudnia klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie, na zajęcia
      edukacyjne „Pierwsza gwiazdka”. To zajęcia o tradycjach bożonarodzeniowych,
      związanych z dekorowaniem domu, potrawami wigilijnymi, muzyką świąteczną. Dzieci
      dowiedziały się, że postać Świętego Mikołaja powszechnie przedstawianego dziś jako
      gruby krasnal w czerwonym palcie ma niewiele wspólnego z pierwowzorem – biskupem
      w ornacie i mitrze. Zastanawiały się też, jak dawniej ubierano choinkę i skąd wziął się
      ten zwyczaj, dlaczego Święty Mikołaj przynosi prezenty oraz jak w przeszłości
      celebrowano Gwiazdkę.

      Małgorzata Krzemińska

     • Andrzejki w SP 87

     • Andrzejki  to czas, kiedy wiele osób organizuje imprezy, gdzie główną rolę pełnią wróżby. Tak też dzisiaj było w naszej szkole. Szkolny korytarz zamienił się w SALON WRÓŻB. Czarodziejki i wróżki, w które przemieniły się dziewczyny z klasy 8 i 7, przepowiadały wszystkim chętnym, wspaniałą i bogatą przyszłość. Wróżono z kart, kości do gry, magicznych serc oraz zaczarowanych kubeczków. Uczestnicy andrzejkowych uciech mogli dowiedzieć się, co przyniesie najbliższa i trochę dalsza przyszłość. Z niecierpliwością czekano jakie będzie imię ich sympatii, zawód, który będą wykonywać oraz kto pierwszy z klasy zmieni swój stan cywilny. Wszyscy bawili się wspaniale i kto wie, może przepowiadana przez wróżki przyszłość kiedyś się spełni.