• Szkolny projekt z języka niemieckiego Made in DACHL

     • Prezentujemy prace uczniów klas 5 i 6 przygotowane w ramach szkolnego projektu z j. niemieckiego - Made in DACHL. Uczniowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z j. niemieckim, przygotowywali w grupach (lub samodzielnie) prace plastyczne z wykorzystaniem produktów wyprodukowanych w krajach niemieckojęzycznych. Na plakatach przy każdym produkcie znajdziemy informację o kraju pochodzenia oraz nazwę produktu w j. niemieckim. Celem projektu było m.in. wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim, poznanie firm i marek, wywodzących się z krajów niemieckojęzycznych, zachęcenie uczniów do korzystania ze słownika internetowego, wzbogacenie słownictwa w j. niemieckim, rozwinięcie umiejętności społecznych, a także rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych uczniów.

      Karolina Mendak 

     • Uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci

     • W piątek 20.10.2023 uczniowie klasy 1b odwiedzili miejsce pamięci.Przy al. Krakowskiej 110/114 ,w budynku Instytutu Lotnictwa znajduje się Tablica ku czci żołnierzy i ofiar terroru. We wrześniu 1939 roku na tym terenie bohatersko walczyli żołnierze Wojska Polskiego. W sierpniu 1944 roku podczas walk o Warszawę na terenie obecnego Instytutu Lotnictwa hitlerowcy rozstrzelali kilkudziesięciu polskich patriotów.Tym Miejscem Pamięci Narodowej opiekują się uczniowie naszej szkoły. Mimo deszczowej pogody  dzieci z klasy 1b - udały się tam, aby zapalić znicze i uczcić poległych minutą ciszy.W wychowaniu młodego człowieka bardzo istotne jest kształtowanie postaw patriotycznych,dlatego od najmłodszych należy je kształtować.

     • Wesołe, zdrowe kanapki!

     • 11 października  ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 2b brali udział w zajęciach kulinarnych Wesołe, zdrowe kanapki. Nauczycielki pokazały dzieciom wiele sposobów na urozmaicenie codziennego śniadania, tak żeby było zdrowo i kolorowo. Tworzyliśmy ciekawe dekoracje, układaliśmy kanapkowe postacie. Okazało się, że warzywa i inne produkty z naszej lodówki  np.pietruszka,koperek, rukola itp.mogą malować ludziki, owady. Po samodzielnym przygotowaniu kanapek częstowaliśmy siebie nawzajem. To była zabawna i smaczna lekcja.

     • Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej

     • W Stołecznym  Centrum Sportu w Warszawie odbył się Wojewódzki Finał gry 1x1 piłki nożnej.

      Iwona Daraż uczennica naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP 87

     • 14 października  to dzień rocznicy  utworzenia Komisji  Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. W naszej szkole świętowaliśmy 16 października. W związku z tym tego dnia nie zabrakło podziękowań, uśmiechu, kwiatów i drobnych upominków wręczanych przez uczniów nauczycielom. W tym roku uczniowie klas 6-7 przygotowały humorystyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski klas 4- 8 zorganizował  plebiscyt nauczyciela na piątkę. Oto wyniki: 

      Kategoria 1 - „OSTOJA SPOKOJU”  czyli nauczyciela cierpliwego,  opanowanego, którego trudno go wyprowadzić z równowagi.

      Zwycięzcą w tej kategorii został – Pan Damian Marciniak

       Kategoria 2 – „GORĄCY UŚMIECH” – temu nauczycielowi uśmiech  nie schodzi z twarzy. Nigdy nie traci humoru.

      Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Przemysław Gołąb

      Kategoria 3 – „RZEŹBIARZ  UMYSŁU” – ta nauczycielka świetnie tłumaczy. Wszystko można zrozumieć na jej lekcji.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Anna Skomiał

      Kategoria 4 – „SERCE NA DŁONI” – ten nauczyciel wspiera, słucha, pomaga. Można z nim o wszystkim porozmawiać.

      Zwycięzcą w tej kategorii został Pan Damian Marciniak

      Kategoria 5 – „MISTRZ KREATYWNOŚCI” – na lekcji tej nauczycielki nigdy się nie nudzisz. Ma ciekawe pomysły na lekcje i zadania domowe.

      Zwycięzcą  została  Pani Joanna Jarząbek

      Kategoria 6 – „ BRATNIA DUSZA MALUCHA” - nauczycielka pełna ciepła i cierpliwości. Jako pierwsza kształtuje małe serduszka i umysły, zawsze można na niej polegać.

      I miejsce w tej kategorii otrzymała  Pani Marta Hejduk

       W tym dniu uczniowie mogli także przebrać się za swojego ulubionego nauczyciela.  W imieniu całej braci szkolnej przewodnicząca szkoły podziękowała nauczycielom za ich poświęcenie i trud włożony w opiekę i edukację uczniów naszej szkoły.

       

     • Piłka nożna dziewcząt - Mistrzostwa Dzielnicy Włochy

     • Uczennice naszej szkoły zmierzyły się z pozostałymi szkołami z Dzielnicy Włochy. Dwa spotkania zakończyły się wynikami remisowymi 1:1, jeden mecz wygrała SP94. 

      Na uwagę zasługuje sportowa postawa naszych dziewczyn i twarda rywalizacja do samego końca.

      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dziewczęta wywalczył dla naszej szkoły miejsce na podium! 

      W ostatecznej klasyfikacji mamy 3 miejsce. 

       

      Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne osiągnięcia!

      Tomasz Maziarczyk 

       

       

     • Dzień Jabłka

     • Może być czerwone, zielone, pomarańczowe lub żółte, kwaśne lub słodkie, twarde lub miękkie. Każdy lubi trochę inne. Czasem je obieramy, czasem pieczemy lub jemy ze skórką. Większość z nas uwielbia szarlotkę i to właśnie ona królowała dziś w naszych klasach z okazji Dnia Jabłka.

      Klasy 0-3 po raz pierwszy obchodziły ten dzień. Dzieci ubrały się w kolorach jabłek, przygotowały prace plastyczne związane z jabłkami. A potem odbyło się drugie śniadanie z jabłkiem w roli głównej.

      Jabłka zawierają szereg witamin między innymi: poprawiającą wzrok witaminę A oraz witaminę K, która wpłynie pozytywnie na krzepliwość krwi. Dzięki zawartości potasu jabłka poprawią pracę serca i pomogą zapanować nad wahaniami ciśnienia krwi. Jabłka są bogate w wapń, fosfor oraz kojący nerwy magnez. Dlatego warto je jeść.

      Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacje tego dnia.

      Agnieszka Osińska-Jarmul

      Aleksandra Józwiak

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

      Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      W ramach akcji odbyły się spotkania, podczas których wspólnie przeczytaliśmy  wybrane legendy i mity.

      Szkolna Biblioteka

     • Europejski Dzień Języków

     • - Czym jest Europejski Dzień Języków?

      Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku i od tej pory jest obchodzony corocznie 26 września. Jest to dzień, którego celem jest m.in. promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy, podnoszenie świadomości na temat znaczenia nauki języków, szerzenie idei wielojęzyczności oraz propagowanie uczenia się języków obcych przez całe życie - zarówno w szkole, jak i poza nią.

       

      - Jak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków w Naszej Szkole?

      * Uczniowie klas VII i VIII przygotowali mapy myśli dotyczące słownictwa oraz gramatyki w języku angielskim i/lub niemieckim.

      * Przygotowaliśmy słynne łacińskie sentencje i rozmieściliśmy je na szkolnych korytarzach.

      * We wtorek przyszliśmy do szkoły ubrani w kolory flag państw europejskich.

      * W środę klasy IV-VI oraz VII-VIII wzięły udział w quizie dotyczącym krajów i języków europejskich. Nasi zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych to: klasa 6c i 7b.

      Dziękujemy za wspólną zabawę!

      Danke/Thank you/Merci/Grazie/Gracias/спасибо/Tack/Paldies/Ďakujem/Дякую!

       

      Organizatorki:

      Anna Skomiał

      Karolina Mendak

     • Wrzesień w klasie 1a

     • Wrzesień w klasie 1 a był bardzo emocjonujący. Pierwsze dni w szkole to dużo wyzwań, ale i niepewności. Pierwszakom towarzyszyło wiele radości, ale też w oku nierzadko zakręciła się łza. Nowi koledzy i koleżanki, nowe panie, nowa klasa, ławki, książki i zeszyty...wszystko nowe, inne, czasem zaskakujące. Zaczęliśmy od zwiedzania szkoły i ustalenia zasad , a potem mogliśmy już działać. Uczyliśmy się o zbiorach, poznaliśmy dwie cyfry i 4 litery, były pląsy i nauka piosenek i wierszyków na nadchodzące ślubowanie. Włączyliśmy się w szkolną akcję Sprzątanie Świata.

      Postanowiliśmy zabawić się w małych kucharzy i upiekliśmy pizzę, a na Dzień Jabłka, który obchodziliśmy w klasach 29 września rogaliki z jabłkami. Byliśmy na wycieczce w Łazienkach Królewskich, gdzie karmiliśmy wiewiórki i pawie. Dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, zobaczyć Pałac na Wodzie, Starą Pomarańczarnię, zegar słoneczny i zjeść pyszne lody. A pod koniec miesiąca udaliśmy się do Stolarni na Starym Mieście, gdzie młodzi stolarze samodzielnie wykonali drewniane zabawki. Były to potwory. Pierwszaki świetnie poradziły sobie ze szlifowaniem drewna, przybijaniem nóg, skrzydeł i rogów, choć niektórzy młotek trzymali pierwszy raz w życiu. Przed nami kolejne miesiące przygody ze szkołą...bo w szkole może być zawsze ciekawie. Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu integrację zespołu klasowego, kształtowanie umiejętności społecznych w praktycznym działaniu oraz samodzielność.

      Aleksandra Józwiak

      Agnieszska Osińska-Jarmul

     • 79. rocznica deportacji mężczyzn z Włoch

     •             W sobotę 16 września w Parku Kombatantów odbyły się Dzielnicowe Obchody 79. rocznicy deportacji mężczyzn z Włoch do niemieckich obchodów koncentracyjnych.

                  W uroczystościach udział wzięła delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pana Sylwestra.

      16 września 1944 roku hitlerowcy spędzili 4293 mężczyzn na skwer parkowy – dziś Park Kombatantów u zbiegu ul. ks. J. Chrościckiego i ul. Świerszcza, których wywieziono do Auschwitz-Birkenau i innych obozów koncentracyjnych. W obozach śmierć poniosły 2072 osoby.

                  Podczas uroczystości kwiaty składali przedstawiciele władz samorządowych, różnych organizacji,  szkół, oraz innych placówek oświatowo-kulturalnych działających w dzielnicy Włochy. W imieniu naszej szkoły kwiaty złożyła Pani Dyrektor Grażyna Karbowiak wraz z uczniami.

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 na dużej sali gimnastycznej

      godz. 9.00 - klasy 0-1

      godz. 10.00 - klasy 2-3

      godz. 10.45 - klasy 4-8

      Serdecznie zapraszamy