• Wrzesień w klasie 1a

     • Wrzesień w klasie 1 a był bardzo emocjonujący. Pierwsze dni w szkole to dużo wyzwań, ale i niepewności. Pierwszakom towarzyszyło wiele radości, ale też w oku nierzadko zakręciła się łza. Nowi koledzy i koleżanki, nowe panie, nowa klasa, ławki, książki i zeszyty...wszystko nowe, inne, czasem zaskakujące. Zaczęliśmy od zwiedzania szkoły i ustalenia zasad , a potem mogliśmy już działać. Uczyliśmy się o zbiorach, poznaliśmy dwie cyfry i 4 litery, były pląsy i nauka piosenek i wierszyków na nadchodzące ślubowanie. Włączyliśmy się w szkolną akcję Sprzątanie Świata.

      Postanowiliśmy zabawić się w małych kucharzy i upiekliśmy pizzę, a na Dzień Jabłka, który obchodziliśmy w klasach 29 września rogaliki z jabłkami. Byliśmy na wycieczce w Łazienkach Królewskich, gdzie karmiliśmy wiewiórki i pawie. Dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, zobaczyć Pałac na Wodzie, Starą Pomarańczarnię, zegar słoneczny i zjeść pyszne lody. A pod koniec miesiąca udaliśmy się do Stolarni na Starym Mieście, gdzie młodzi stolarze samodzielnie wykonali drewniane zabawki. Były to potwory. Pierwszaki świetnie poradziły sobie ze szlifowaniem drewna, przybijaniem nóg, skrzydeł i rogów, choć niektórzy młotek trzymali pierwszy raz w życiu. Przed nami kolejne miesiące przygody ze szkołą...bo w szkole może być zawsze ciekawie. Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu integrację zespołu klasowego, kształtowanie umiejętności społecznych w praktycznym działaniu oraz samodzielność.

      Aleksandra Józwiak

      Agnieszska Osińska-Jarmul

     • 79. rocznica deportacji mężczyzn z Włoch

     •             W sobotę 16 września w Parku Kombatantów odbyły się Dzielnicowe Obchody 79. rocznicy deportacji mężczyzn z Włoch do niemieckich obchodów koncentracyjnych.

                  W uroczystościach udział wzięła delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pana Sylwestra.

      16 września 1944 roku hitlerowcy spędzili 4293 mężczyzn na skwer parkowy – dziś Park Kombatantów u zbiegu ul. ks. J. Chrościckiego i ul. Świerszcza, których wywieziono do Auschwitz-Birkenau i innych obozów koncentracyjnych. W obozach śmierć poniosły 2072 osoby.

                  Podczas uroczystości kwiaty składali przedstawiciele władz samorządowych, różnych organizacji,  szkół, oraz innych placówek oświatowo-kulturalnych działających w dzielnicy Włochy. W imieniu naszej szkoły kwiaty złożyła Pani Dyrektor Grażyna Karbowiak wraz z uczniami.

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 na dużej sali gimnastycznej

      godz. 9.00 - klasy 0-1

      godz. 10.00 - klasy 2-3

      godz. 10.45 - klasy 4-8

      Serdecznie zapraszamy

     • FINAŁ Warszawskiego Międzyszkolnego Konkursu Fizyczno-Chemiczno-Geograficznego „3XE” Energia. Edukacja. Ekologia. Pokłosie obchodów Ignacego Łukasiewicza

     • W obecnych czasach Polska, Europa i świat zmagają się z wieloma wyzwaniami dotyczącymi celów zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, zmian klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego. 

      Geozagrożenia, problemy społeczno—gospodarcze oraz niestabilna sytuacja polityczna w wielu regionach świata wymagają od nas zdecydowanych działań opartych na wiedzy. Tak powstała idea konkursu łączącego wiele przedmiotów i dziedzin życia.

      Celem Konkursu było upamiętnienie Ignacego Łukasiewicza – jego życia i działa – jako pokłosie roku 2022 – obchodzonego jako Rok Ignacego Łukasiewicza, rozwijanie zainteresowania naukami przyrodniczymi: fizyką, chemią i geografią oraz poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu energetyki, konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii, ekologii i ekoenergetyki.

      Warszawscy uczniowie zmagali się z zagadnieniami konkursowymi dotyczącymi węglowodorów, energetyki w Polsce i Europie, występowaniem i wydobyciem surowców energetycznych, wykorzystaniem energii i jej przemianami. Ponadto musieli wykazać się wiedzą z zakresu prądu elektrycznego oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań z zakresu fizyki i chemii. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i warszawskiego.

      Finał odbył się 31 maja 2023 roku w którym wzięli udział uczniowie warszawskich szkół: SP 236, SP 88, SP 52, SP 380, SP 271, SP 227 i SP 87.

      Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca.

       

      A oto zwycięzcy:

      1. miejsce Gruchała Barbara SP 52

      2. miejsce Pachla Kacper SP 380

      3. miejsce Szpunar Andrzej SP 227

      4. miejsce Żuczek Weronika SP 271

      5. miejsce Drobczyński Bartosz SP 52

      6. miejsce Bielewski Karol SP 380

      Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz szkołom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy

      wygranej.

    • Pamiętamy!
     • Pamiętamy!

     • 7 czerwca 1923 roku urodził się przyjaciel naszej szkoły Jan Henryk Chmielewski znany jako Papcio Chmiel

       

      Był częstym gościem w naszej szkole i bardzo chętnie odwiedzał jej mury..świętował razem znami niejdne urodziny.

       

      Dzisiaj obchodził by z nami swoje 100 lat! Nie ma go z nami ale nasza szkolna społeczność pamięta.. uczciliśmy to krótkim apelem i minuta ciszy.

       

      Papcio Chmiel był nie tylko publicysta, grafikiem oraz komiksopisarzem..był przede wszystkim żołnierzem walczącym w szeregach Armii Krajowej Garłuch i walczył o wolność.. Okęcia i Polski.

       

      Zostawił po sobie wiele śladów i symboli, które możemy podziwiać w naszej szkole.. to liczne murale..ściany pamięci oraz sala imienia Henryka Chmielewskiego. Zachęcamy do obejrzenia.

    • Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!
     • Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!

     • We wtorek 6.06.2023 w naszej szkole zorganizowaliśmy Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w piłce nożnej klas 4 i młodszych o nazwie Piątki piłkarskie. Nazwa pochodzi od ilości zawodników w drużynie (4+bramkarz).

       

      Nasi uczniowie bardzo dzielnie walczyli wygrywając prawie wszystkie mecze a jeden remisując. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 87 po raz kolejny sięgnęła po tytuł Mistrza Dzielnicy Włochy!

       

      Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział, gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

       

      To były ostatnie zawody sportowe w roku szkolnym 2022/2023.

       

      Tomasz Maziarczyk

    • Święto Warszawy
     • Święto Warszawy

     • Drodzy Przyjaciele,

       

      zapraszam Was wszystkich do wspólnego, radosnego świętowania.

      4 czerwca nasze Miasto ma swoje święto. Z tej okazji na najbliższy weekend przygotowaliśmy dla mieszkańców i turystów dwa fantastyczne wydarzenia:

       

      • Regaty o puchar Prezydenta Warszawy
       Prawdziwe żeglarskie wyścigi na Wiśle, SUP-y, kajaki, wyścigi żeglarskie, atrakcje dla dzieci, 3-4 czerwca 2023, Plaża Rusałka, Bulwar Jana Karskiego
      • Parada Syrenki
       Barwny, rozśpiewany i roztańczony korowód Warszawskich Syrenek przygotowanych przez Dzielnice i spółki miejskie, 3 czerwca 2023, godz. 13:00, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy

      Spotkajmy się i świętujmy razem!

       

      Rafał Trzaskowski

      Prezydent m.st. Warszawy

     • Żywe lekcje historii

     • 30 maja w naszej szkole przeprowadzane zostały żywe lekcje historii pt.: "Etos bohatera".
      W zajęciach uczestniczyły klasy 3b i 3c oraz wszystkie klasy 4.
       
      Podczas lekcji historii uczniowie wzięli udział w 3 blokach tematycznych - każdy z nich trwał 45 minut.
      Klasy zostały podzielone na 3 grupy i każda z grup co godzinę lekcyjną przechodziła do kolejnego tematu.
       
      Żywe lekcje historii obejmowały lekcję historyczną, w trakcie której uczniowie zapoznali się z rysem historycznym i postaciami na drodze prowadzącej do niepodległości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również z eksponatami i wyposażeniem żołnierzy - każdy osobiście mógł wcielić się w postać historyczną.
       
      Kolejnym działem były warsztaty ślusarskie w historycznej przyczepie z 1917 roku. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrze zabytkowego pojazdu od środka , a także wykonać odcisk znaku Polski Walczącej i breloczek do kluczy z łuski Mauser Mosin.
       
      Ostatnim blokiem tematycznym była wystawa sprzętu i łączności używanej na początku XX w. Podczas tych zajęć uczestnicy mieli wprowadzone i omawiane elementy musztry oraz możliwość posłużenia się naziemną linią łączności.
       
      Dzięki żywym lekcjom historii uczniowie mogli poznać bardzo wiele ciekawych faktów oraz poczuć się jak żołnierze - bardzo dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Warszawa - Włochy za możliwość skorzystania z bardzo pouczających warsztatów.
       

    • Wielcy Polacy
     • Wielcy Polacy

     • Podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c w maju zapoznała się bliżej z sylwetką Wisławy Szymborskiej .

      Wisława Szymborska - polska poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka.

      Pisarka była laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

      Założyła Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, została odznaczona Orderem Orła Białego. 

       

      Każdy powinien kojarzyć działa i zasługi wybitnej poetki, jednak nie każdy wie, że jedna z naszych noblistek otrzymała na swoje osiągnięcia niezwykłą pamiątkę - koci pomnik.

      Zaciekawieni ?

       

      Serdecznie zapraszamy przed salę 209, aby zapoznać się z wystawą poświęconą Wisławie Szymborskiej i dowiedzieć się innych ciekawych faktów.

       

      Klasa 4c wraz z wychowawcą