• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 na dużej sali gimnastycznej

      godz. 9.00 - klasy 0-1

      godz. 10.00 - klasy 2-3

      godz. 10.45 - klasy 4-8

      Serdecznie zapraszamy

     • FINAŁ Warszawskiego Międzyszkolnego Konkursu Fizyczno-Chemiczno-Geograficznego „3XE” Energia. Edukacja. Ekologia. Pokłosie obchodów Ignacego Łukasiewicza

     • W obecnych czasach Polska, Europa i świat zmagają się z wieloma wyzwaniami dotyczącymi celów zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, zmian klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego. 

      Geozagrożenia, problemy społeczno—gospodarcze oraz niestabilna sytuacja polityczna w wielu regionach świata wymagają od nas zdecydowanych działań opartych na wiedzy. Tak powstała idea konkursu łączącego wiele przedmiotów i dziedzin życia.

      Celem Konkursu było upamiętnienie Ignacego Łukasiewicza – jego życia i działa – jako pokłosie roku 2022 – obchodzonego jako Rok Ignacego Łukasiewicza, rozwijanie zainteresowania naukami przyrodniczymi: fizyką, chemią i geografią oraz poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu energetyki, konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii, ekologii i ekoenergetyki.

      Warszawscy uczniowie zmagali się z zagadnieniami konkursowymi dotyczącymi węglowodorów, energetyki w Polsce i Europie, występowaniem i wydobyciem surowców energetycznych, wykorzystaniem energii i jej przemianami. Ponadto musieli wykazać się wiedzą z zakresu prądu elektrycznego oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań z zakresu fizyki i chemii. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i warszawskiego.

      Finał odbył się 31 maja 2023 roku w którym wzięli udział uczniowie warszawskich szkół: SP 236, SP 88, SP 52, SP 380, SP 271, SP 227 i SP 87.

      Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca.

       

      A oto zwycięzcy:

      1. miejsce Gruchała Barbara SP 52

      2. miejsce Pachla Kacper SP 380

      3. miejsce Szpunar Andrzej SP 227

      4. miejsce Żuczek Weronika SP 271

      5. miejsce Drobczyński Bartosz SP 52

      6. miejsce Bielewski Karol SP 380

      Wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz szkołom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy

      wygranej.

    • Pamiętamy!
     • Pamiętamy!

     • 7 czerwca 1923 roku urodził się przyjaciel naszej szkoły Jan Henryk Chmielewski znany jako Papcio Chmiel

       

      Był częstym gościem w naszej szkole i bardzo chętnie odwiedzał jej mury..świętował razem znami niejdne urodziny.

       

      Dzisiaj obchodził by z nami swoje 100 lat! Nie ma go z nami ale nasza szkolna społeczność pamięta.. uczciliśmy to krótkim apelem i minuta ciszy.

       

      Papcio Chmiel był nie tylko publicysta, grafikiem oraz komiksopisarzem..był przede wszystkim żołnierzem walczącym w szeregach Armii Krajowej Garłuch i walczył o wolność.. Okęcia i Polski.

       

      Zostawił po sobie wiele śladów i symboli, które możemy podziwiać w naszej szkole.. to liczne murale..ściany pamięci oraz sala imienia Henryka Chmielewskiego. Zachęcamy do obejrzenia.

    • Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!
     • Kolejny sukces sportowy - Uczniowie naszej szkoły znów Mistrzami Dzielnicy Włochy!

     • We wtorek 6.06.2023 w naszej szkole zorganizowaliśmy Mistrzostwa Dzielnicy Włochy w piłce nożnej klas 4 i młodszych o nazwie Piątki piłkarskie. Nazwa pochodzi od ilości zawodników w drużynie (4+bramkarz).

       

      Nasi uczniowie bardzo dzielnie walczyli wygrywając prawie wszystkie mecze a jeden remisując. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 87 po raz kolejny sięgnęła po tytuł Mistrza Dzielnicy Włochy!

       

      Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział, gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

       

      To były ostatnie zawody sportowe w roku szkolnym 2022/2023.

       

      Tomasz Maziarczyk

    • Święto Warszawy
     • Święto Warszawy

     • Drodzy Przyjaciele,

       

      zapraszam Was wszystkich do wspólnego, radosnego świętowania.

      4 czerwca nasze Miasto ma swoje święto. Z tej okazji na najbliższy weekend przygotowaliśmy dla mieszkańców i turystów dwa fantastyczne wydarzenia:

       

      • Regaty o puchar Prezydenta Warszawy
       Prawdziwe żeglarskie wyścigi na Wiśle, SUP-y, kajaki, wyścigi żeglarskie, atrakcje dla dzieci, 3-4 czerwca 2023, Plaża Rusałka, Bulwar Jana Karskiego
      • Parada Syrenki
       Barwny, rozśpiewany i roztańczony korowód Warszawskich Syrenek przygotowanych przez Dzielnice i spółki miejskie, 3 czerwca 2023, godz. 13:00, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy

      Spotkajmy się i świętujmy razem!

       

      Rafał Trzaskowski

      Prezydent m.st. Warszawy

     • Żywe lekcje historii

     • 30 maja w naszej szkole przeprowadzane zostały żywe lekcje historii pt.: "Etos bohatera".
      W zajęciach uczestniczyły klasy 3b i 3c oraz wszystkie klasy 4.
       
      Podczas lekcji historii uczniowie wzięli udział w 3 blokach tematycznych - każdy z nich trwał 45 minut.
      Klasy zostały podzielone na 3 grupy i każda z grup co godzinę lekcyjną przechodziła do kolejnego tematu.
       
      Żywe lekcje historii obejmowały lekcję historyczną, w trakcie której uczniowie zapoznali się z rysem historycznym i postaciami na drodze prowadzącej do niepodległości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również z eksponatami i wyposażeniem żołnierzy - każdy osobiście mógł wcielić się w postać historyczną.
       
      Kolejnym działem były warsztaty ślusarskie w historycznej przyczepie z 1917 roku. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrze zabytkowego pojazdu od środka , a także wykonać odcisk znaku Polski Walczącej i breloczek do kluczy z łuski Mauser Mosin.
       
      Ostatnim blokiem tematycznym była wystawa sprzętu i łączności używanej na początku XX w. Podczas tych zajęć uczestnicy mieli wprowadzone i omawiane elementy musztry oraz możliwość posłużenia się naziemną linią łączności.
       
      Dzięki żywym lekcjom historii uczniowie mogli poznać bardzo wiele ciekawych faktów oraz poczuć się jak żołnierze - bardzo dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Warszawa - Włochy za możliwość skorzystania z bardzo pouczających warsztatów.
       

    • Wielcy Polacy
     • Wielcy Polacy

     • Podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c w maju zapoznała się bliżej z sylwetką Wisławy Szymborskiej .

      Wisława Szymborska - polska poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka.

      Pisarka była laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

      Założyła Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, została odznaczona Orderem Orła Białego. 

       

      Każdy powinien kojarzyć działa i zasługi wybitnej poetki, jednak nie każdy wie, że jedna z naszych noblistek otrzymała na swoje osiągnięcia niezwykłą pamiątkę - koci pomnik.

      Zaciekawieni ?

       

      Serdecznie zapraszamy przed salę 209, aby zapoznać się z wystawą poświęconą Wisławie Szymborskiej i dowiedzieć się innych ciekawych faktów.

       

      Klasa 4c wraz z wychowawcą

    • Święto Szkoły
     • Święto Szkoły

     • 17 maja 1997 roku jest ważnym dniem w historii naszej szkoły. To od tego dnia ma ona patrona oraz nosi imię 7 Pułku Piechoty Armii Krajowej Garłuch.

      W tym roku obchodziliśmy 26 rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji 19 maja 2023 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii, która miała wszystkim przybliżyć losy żołnierzy Armii Krajowej, z akcentem na przyjaciela naszej szkoły Papcia Chmiela - Henryka Chmielewskiego (byłego żołnierza).

      Należy pamiętać, że jako szkoła integracyjna przykładamy dużą wagę do rozwoju talentów naszych uczniów. Dlatego ostatnim punktem obchodów tegorocznego Święta Szkoły był Festiwal Talentów.

      W związku z tym, że w roku ubiegłym uroczyście obchodziliśmy okrągłą rocznice 25 lecia nadania naszej szkole imienia, w tym roku obchody miały charakter kameralny.

    • Młodzież z naszej szkoły Mistrzami Dzielnicy Włochy w RINGO!
     • Młodzież z naszej szkoły Mistrzami Dzielnicy Włochy w RINGO!

     • Szanowni Państwo.

       

      Ringo to dyscyplina sportu niezbyt znana ale wymagająca bardzo dużej sprawności fizycznej. Zwłaszcza szybkość oraz koordynacja wzrokowo ruchowa mają tutaj ogromne znaczenie.

       

      Drużyna z naszej szkoły dała z siebie wszystko a nawet więcej i pokonała wszystkie szkoły z dzielnicy wygrywając puchar!

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Dziękuję za zaangażowanie i ogromną chęć walki, pomimo momentów braku sił!

       

      Tomasz Maziarczyk