• Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild”

     • Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego z języka niemieckiego „Deutsches Wort im Bild” 

       

      I miejsce - Piotr z 8b 

      II miejsce - Dawid z 6b 

      III miejsce - Julia z 7a, Witek z 8a 

       

      Wyróżnienia otrzymali: 

      Karolina z 8b, Kateryna z 7b, Zuzia z 7a 

       

      Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy!

    • Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2023”
     • Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2023”

     • Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.


      Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.


      Jak się zapisać?


      Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.


      Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.


      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).


      Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl  

       

      Termin akcji w naszej szkole:

      31.07 - 11.08.2023 (dwa tygodnie)

       

       

     • Spacerkiem po Starym Mieście

     • W dniu 28 kwietnia uczniowie klasy 1 c udali się na wycieczkę po Starym Mieście, gdzie mogli zgłębiać warszawskie legendy. Zaznajamianie z warszawskimi legendami rozpoczęto od zwiedzania Starego Miasta i Starówki gdzie uczniowie wysłuchali legend o Bazyliszku, Syrence, Niemym Dzwonie, Warsie i Sawie. Poznawali charakterystyczne dla tej części miasta obiekty: Kolumnę Zygmunta, mury obronne, Barbakan, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca. Po intensywnym zwiedzaniu uczniowie zjedli pyszne paczki i lody.

      Małgorzata Krzemińska

       

    • Wielcy Polacy
     • Wielcy Polacy

     • W kwietniu podczas kolejnego spotkania z cyklu Wielcy Polacy klasa 4c poznała bliżej sylwetkę Janusza Korczaka.

      Janusz Korczak - prekursor praw dziecka i twórca innowacyjnego systemu wychowawczego opierającego się na potrzebach i dążeniach dziecka.

      Z wykształcenia był lekarzem, miał także talent do pisania. Pracował również jako wychowawca i pedagog.

      Janusz Korczak - naprawdę Henryk Goldszmit - aby dowiedzieć się więcej m.in.: skąd wziął się pseudonim ten i inne serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii przy sali 209.

      Klasa 4c wraz z wychowawcą

     • Dzielnicowy Konkurs Plastyczno-Geograficzny „Mikołaj Kopernik i jego dzieło”

     • Rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika (1473-1543)

      Jest to związane z pięćset pięćdziesiątą rocznicą urodzin oraz czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wielkiego Polaka.

      Mikołaj Kopernik w swoim dziele „De revolutionibus orbium coelestium” przedstawił założenia teorii heliocentrycznej według której, w centrum Układu Słonecznego jest Słońce, a wszystkie planety razem z Ziemią je obiegają. Odkrycie to zburzyło ówczesny obraz świata i stało się swoistą rewolucją naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.

       

      Wstrzymał Słońce – ruszył Ziemię – polskie wydało go plemię.

      Uczniowie naszej szkoły włączyli się w dzieło popularyzowania wiedzy o wielkim astronomie z Torunia. Wykonali plakaty dotyczące życia i działa Mikołaja Kopernika. Warto podkreślić, że Kopernik był nie tylko wybitnym astronomem i fizykiem, ale również prawnikiem, lekarzem, ekonomistą, duchownym i urzędnikiem. Prace dotyczyły wszystkich aspektów jego życia i działa.

      Nasza szkoła była organizatorem Dzielnicowego Konkursu Plastyczno-Geograficznego. Uczniowie klas I-III wykonywali portrety Mikołaja Kopernika natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli za zadanie wykonać grę planszową dotyczącą wybitnego astronoma i jego odkryć.

       

      Wyniki konkursu dzielnicowego

       

      W kategorii portret:

       

      Antoni Lenart

      Wiktoria Kamińska

      Ania Dobrzańska

       

      Wyróżnienie: Nela Wójtowicz

       

      W kategorii gra planszowa:

       

      Brygida Ostrowska

      Witold Hejduk

      Maja Litwinowicz

       

     • Wyniki konkursu na okładkę ulubionej książki

     • Wyniki konkursu na okładkę ulubionej książki:

      I miejsce - Stefan Doroszewski 1a, Wojciech Chodosz 2b

      II miejsce - Jeremi Michalski 2b, Bartosz Gromulski 3c

      III miejsce - Anastazja Roicka 3c, Oskar Kozłowski 3c

       

      Gratulujemy!

       

      Dominika Duralska-Malczewska

      Kamila Radziszewska

      Emilia Stanisławska

    • Dzień Ziemi 2023 "Inwestujmy w naszą planetę"
     • Dzień Ziemi 2023 "Inwestujmy w naszą planetę"

     • Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzimy pod hasłem „Inwestujmy w naszą planetę”. Światowy Dzień Ziemi został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1971 roku.  W 2009 roku ONZ ustanowił 22 kwietnia
      Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Co roku święto to  ma na celu promowanie ochrony środowiska i uczenia o ekologii. 

      Co możemy zrobić dla naszej planety?

      • segreguj śmieci
      • zamiast plastikowych butelek używaj szklanych
      • zrezygnuj z jednorazowych, foliowych „siatek” na rzecz toreb
      • wielokrotnego użytku 
      • zamiast samochodu wybierz rower
      • oszczędzaj wodę
      • oszczędzaj energię (prąd) – używaj energooszczędnych urządzeń i
      • żarówek


      W walce z ociepleniem klimatu ważne jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych zwłaszcza CO2. To wyzwanie dla wszystkich światowych gospodarek.


      A oto niektóre hasła, które wypisali nasi uczniowie na wykonanych okolicznościowych plakatach:

      Myśl globalnie- działaj lokalnie

      Ekologicznie znaczy logicznie

      Jak ratować Ziemię?

      Spraw, by Ziemia była zdrowa.

      Mądre dzieci kontra śmieci

      Jest jeszcze nadzieja…

      Stop kopciuchom!

      W naszych codziennych działaniach sprawmy, aby Dzień Ziemi trwał CAŁY ROK.

     • Elementy robotyki w 3a

     • W tym tygodniu zamiast wtorkowej lekcji religii w klasie, spotkaliśmy się w szkolnym Laboratorium Przyszłości na zajęciach z robotyki (też na “R”). Uczennice i uczniowie podzielone na trzy drużyny, uruchamiały programy, parowały urządzenia (robot-laptop), kodowały trasy przejazdu oraz zachowania robota i, co bardzo ważne, testowały swoje projekty - vide przejazd przez “żywy” tunel.

      Piotr Krawczyk

    • Wielcy Polacy
     • Wielcy Polacy

     • W marcu klasa 4c poznała bliżej historię wielkiej Polski - Marii Skłodowskiej - Curie.Maria Skłodowska - Curie była polsko-francuską uczoną zajmująca się fizyką doświadczalną i chemią fizyczną.Podwójna noblistka - laureatka Nagrody Nobla z fizyki i chemii.Do jej dokonań należą: rozwinięcie teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków - radu i polonu.Ciekawostką jest fakt, że nazwa pierwiastka polon jest nawiązaniem do pochodzenia noblistki.  Nazwa ta bezpośrednio wiązała się z Polską i nadana została na jej cześć od łacińskiego słowa polonium.Aby dowiedzieć się więcej serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii przy sali 209.Klasa 4c wraz z wychowawcą

    • Zaproszenie na konferencję pt. "Autyzm - wiedzieć więcej "
     • Zaproszenie na konferencję pt. "Autyzm - wiedzieć więcej "

     • Serdecznie zapraszamy  rodziców, nauczycieli, specjalistów do udziału w konferencji pt. "Autyzm- wiedzieć więcej". Jest ona wynikiem konsultacji i potrzeb pedagogów wokół tematu jakim jest spektrum autyzmu. Wydarzenie jest organizowane przez dyrektorów i nauczycieli Szkoły Podstawowej  nr 66, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogiczna nr 22. Swój udział ma również przyszkolne Stowarzyszenie Sercem Malowane. Będziemy gościć wyjątkowych prelegentów.

      Celem wydarzenia oprócz poszerzenia wiedzy jest spotkanie i integracja. 

      Konferencja odbędzie się stacjonarnie w małej sali gimnastycznej SP87, a udział w nieju jest bezpłatny.

      Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc zapraszamy do rejestracji poprzez zgłoszenie mailowe na adres: konferencjaautyzm.sp87@eduwarszawa.pl

      Więcej informacji w programie i na plakacie informacyjnym.

     • Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr …

     • Wszyscy czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Nareszcie przyszła – wiosna!!! Znowu będzie pięknie i kolorowo.  Dni staną się cieplejsze i dłuższe,  a słońce wyzwoli w nas energie do działania.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski klas 4 – 8 zorganizował wiele zabaw na sali gimnastycznej.  Uczniowie brali udział w bitwie na balony, precyzyjnym przenoszeniu kartek za pomocą klamerek, zmagali się z hula –hop na czas oraz quizach dotyczących wiosny i szkoły. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie na wiosenne nakrycie głowy lub kolorową , kwiecistą fryzurę. Ten wyjątkowy dzień minął w miłej atmosferze, sprawiając radość wszystkim uczestnikom zabawy.

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • 22 marca obchodziliśmy w klasach 0-3 Światowy Dzień Wody pod hasłem: "Oszczędzanie wody to zamało". Klasa 1c przygotowała część artystyczną poświęconą obchodom Dnia Wody. Dzieci
      przekazały wiele cennych informacji na temat: Jak oszczędzać wodę? Czy można oszczędzać wodę ?
      W tym dniu w ubraniach królował kolor niebieski. Uczniowie klas 0-3 przygotowali plakaty na temat
      wody.

      Małgorzata Krzemińska

     • Wyjście na miejsce pamięci

     • W słoneczny dzień 17.03.2023 roku klasa 3c udała się na miejsce pamięci, które znajduje się przy ul. Żwirki i Wigury. Jest tam Pomnik Powstańców poległych w obronie lotniska Okęcie. Uczniowie zapalili znicz i oddali cześć pamięci Powstańcom.

       

      Dominika Duralska-Malczewska
      Kamila Radziszewska

    • Warsztaty dla uczennic  i uczniów szkół podstawowych #MojaKrew.
     • Warsztaty dla uczennic  i uczniów szkół podstawowych #MojaKrew.

     • Różowa Skrzyneczka we współpracy z marką ekologicznych produktów menstruacyjnych Vuokkoset na zaproszenie  Stowarzyszenia Sercem Malowane  zorganizowali  warsztaty dla uczennic  i uczniów szkół podstawowych #MojaKrew.
      W spotkaniu z cudowną panią Lekarz Gina wzięły udział starsze klasy.


      👉Cel: Edukacja młodzieży i normalizowanie tematu miesiączki w bezpieczny, rzetelny sposób .
      I o to chodzi o normalnych, ważnych sprawach trzeba rozmawiać.  


      Dziękujemy za ciekawe spotkanie❣️🤗
       

       

       

    • Wielcy Polacy
     • Wielcy Polacy

     • Klasa 4c serdecznie zaprasza na cykl spotkań pt.: „Wielcy Polacy”. 

      Raz w miesiącu zaprezentujemy zestaw wiadomości o wybitnych Polakach.

      Pierwszą postacią, którą chcemy przedstawić w lutym jest Mikołaj Kopernik – zaczynamy tak nie bez powodu.  Mikołaj Kopernik jest patronem roku 2023 – data powiązana jest z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wybitnego astronoma. 

      Aby dowiedzieć się więcej gorąco zapraszamy przed salę 209 – specjalnie dla Was została stworzona tablica, na której prezentujemy wiadomości na temat Mikołaja Kopernika.

      Już w marcu kolejne spotkanie… zapraszamy  :)


      Klasa 4c wraz z wychowawcą