• Na tropach … w Łazienkach Królewskich.

     •  

      10 maja klasa 3a wybrała się do Łazienek Królewskich. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się: czym różnią się tropy od śladów, jakie ślady wskazują na obecność zwierząt w okolicy, czym różni się poroże od rogu i jakie zwierzęta gubią poroże.

      Uczniowie mieli możliwość wzięcia do ręki wylinki z węża, zęba dzika, poroża jelonka. Zobaczyli szyszkę obgryzioną przez wiewiórkę, oraz pawią rodzinę i usłyszeli ich głos. Podczas spaceru tropem parkowych zwierząt dzieci próbowały nakarmić wiewiórki – niektóre były bardzo odważne i chętnie podchodziły bliżej.

      Spacer po Łazienkach w towarzystwie pani przewodnik był bardzo miły i pouczający. Dzieci zrobiły wiele ciekawych obserwacji, chętnie zadawały pytania i interesowały się otaczającym je krajobrazem.

      Marta Hejduk

       

     • Podziękowania

     • Serdecznie dziękujemy FIRMIE HP INC POLSKA za DAR SERCA oraz Stowarzyszeniu Sercem Malowane i ... Panu Piotrowi Nauczycielowi Informatyki za to, że możemy korzystać z takiego sprzętu wykorzystując go do  nauki,  integracji, rozwoju.Firma Inc Polska przekazała poprzez Stowarzyszenie Sercem Malowane laptopy dla uczniów naszej szkoły. 

      Zostały zainstalowane interfejsy użytkownika w każdym ojczystym języku naszych uczniów.  

      Nasza Biblioteka staje się Multimedialną na całego. 

      Kasia Nowak-Zawadzka

    • Bezpieczna relacja z dzieckiem
     • Bezpieczna relacja z dzieckiem

     • :1. Rodzaj bycia ze sobą oparty na zaufaniu, otwartości i autentyczności

      .2. „Miejsce” na wszystkie uczucia – i te przyjemne i te trudne. W bezpiecznej relacjiwszystkie emocje są uznawane.

      3. Aktywny czas z dzieckiem

      .4. Dostępność emocjonalna dorosłego, czyli gotowość na otarcie łez, przytulasy i dobre słowo.

      5. Słuchanie, żeby zrozumieć dziecko, a nie żeby na szybko mu odpowiedzieć.

      6. Zgoda na to, że nasze dziecko może być niedoskonałe i na to, że my też nie zawszepostępujemy idealnie.

      7. Prawo do popełniania błędów i uczenia się na nich.

      8. To dbanie o własne granice – bo dbając o granice u siebie, uczymy dziecko jak maszanować siebie i innych – ponieważ wszystkie zasady, regulaminy są niczym i nie działają,jeżeli nie ma bezpiecznej relacji

      .PO CO NAM TAK NAPRAWDĘ RELACJA?

      1. Ponieważ to fundament do porozumienia w późniejszych latach.

      2. Żeby zyskać zaufanie swojego dziecka

      .3. Żeby móc rozmawiać w razie wystąpienia problemu.

      4. Ponieważ jak dziecko od najmłodszych lat będzie czuło, że jest akceptowane takie jakim jest, nie będzie potem szukało akceptacji w sieci.

      5. Ponieważ jeżeli maluch ma dostępnego emocjonalnie rodzica, to nie będzie uciekał w światekranów.https://odlaczsie-polaczsie.pl/obudz-relacje/

     • 3a w Muzeum Farmacji

     •  

      W piątek 29 kwietnia klasa 3a wybrała się do Muzeum Farmacji. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się: Co to są zioła i rośliny lecznicze? Gdzie możemy je zbierać, jak pachną, jak je suszymy i na co stosujemy? Co pachnie bardziej – olejek uzyskany z danej rośliny czy ususzona roślina?Podczas zajęć nasi uczniowie poznali podstawowe gatunki ziół (np. mięta, rumianek, lawenda, koper włoski), mieli możliwość powąchania wybranych suszonych ziół oraz olejków. Przyglądnęli się również wnętrzu starej apteki i zobaczyli jak kiedyś przechowywano zioła oraz jakich narzędzi używano do ich obróbki.Każdy uczestnik zajęć mógł samodzielnie utrzeć w moździerzu własną mieszankę ziół „Herbatka na dobry sen” i zabrać ją ze sobą do domu.

      Marta Hejduk

     • Finał dzielnicowego etapu Małej Olimpiady Matematycznej

     • W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się dzielnicowy etap Małej Olimpiady Matematycznej. Gościliśmy łącznie 44 laureatów etapu szkolnego z 5 włochowskich placówek: SP nr 66, SP nr 88, SP nr 94, SP nr 227 oraz SP nr 359. Nie zabrakło również uczniów klas trzecich, którzy reprezentowali naszą szkołę.

      Komisja zakwalifikowała do kolejnego etapu 16 uczniów. Wśród nich znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Marysia Pietrucha z klasy 3b i Alan Kuczyński z klasy 3c. Zmierzą się oni w matematycznych potyczkach w Rembertowie podczas ostatniego etapu - miejskiego.

      Serdecznie gratulujemy Marysi i Alanowi życząc dalszych sukcesów.

      Dorota Bąkała

      Karolina Trojga

       

       

     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • 22 kwietnia - w piątek - obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

      Od ponad 50 lat Dzień Ziemi stanowi okazję do głębszej refleksji nad sytuacją naszej planety.

      Inicjatywa obchodów powstała już w 1969 podczas konferencji UNESCO. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 22 kwietnia jako datę Międzynarodowego Dnia Ziemi. Obecnie jest obchodzony w ponad 190 państwach.

      Głównym celem święta jest przybliżenie całej społeczności szkolnej wszelkich problemów związanych z troską o naszą planetę, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju - edukacja klimatyczna, ekologiczna i zdrowotna.

      W ramach szkolnych obchodów uczniowie wykonali okolicznościowe plakaty dotyczące współczesnych zagrożeń naszej planety – ich przyczyn, skutków i możliwości ich uniknięcia.

      W holu głównym szkoły powstała wystawa prezentująca prace uczniów. Podejmuje ona tematy związane z antropopresją – działaniem człowieka i jego wpływem na atmosferę, hydrosferę, litosferę, pedosferę i biosferę. Wśród prac dominowały się tematy dotyczące zmian klimatu, wylesiania, troski o wodę, zanieczyszczeń środowiska - powietrza, wody i gleby, segregacji odpadów, bioróżnorodności oraz ochrony gatunkowej roślin i zwierząt.

      W ramach zajęć z przyrody, biologii, geografii, fizyki i chemii – uczniowie uczestniczyli w okolicznościowej lekcji prowadzonej przez nauczycieli przyrodników.

      Przyszłość naszej planety zależy od nas!!! Kochamy naszą Ziemię i jest ona naszym wspólnym domem.

      Jak pomóc naszej KOCHANEJ ZIEMI?

      • Sadź drzewa wokół siebie

      • W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom

      • Załóż hotel dla owadów

      • Zrezygnuj z koszenia trawnika

      • Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu

      • Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru

      • Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe

      • Pamiętaj o segregacji śmieci

      • Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach

      • Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło

      • Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie – wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony

      Sylwester Adamus

     • Życzenia Wielkanocne

     • Radosnych, pełnych nadziei, wiary i miłości Świąt Wielkanocnych, wiosennego optymizmu, wiary w lepsze jutro, wielu ciepłych i radosnych chwil z rodziną

      Życzy Dyrekcja I pracownicy  Szkoły Podstawowej nr 87

     • 3 c na wycieczce w Muzeum Zydów Polskich - Polin

     • W piątek 7 kwietnia klasa 3 c wybrała się do Muzeum Polin. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak gra się w klipę i w drejdla? I czemu słychać jidysz w niektórych polskich wyliczankach? Kim była trójka przyjaciół – Hana, Szlomo i Michał – jak mieszkali w jednej kamienicy i należeli do Bractwa Podwórkowej Przyjaźni.

      Podczas warsztatów uczniowie oraz uczennice też zostali członkami Bractwa i poznali świat przedwojennych zabaw. Na wystawie stałej zobaczyli, jak wyglądały wtedy ulice i podwórka, i nauczyły się gier z dawnych czasów. Każde dziecko wykonało też własną zabawkę, którą zabrało ze sobą do domu.

      Małgorzata Krzemińska

       

       

       

       

       

       

       

       

      (edytuj)

     • 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu

     • Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole 1 kwietnia obchody  zainicjowali uczniowie  z  klas 1-3.   Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko, oglądaliśmy film, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu i rozmawialiśmy na ten jakże ważny temat. Niektórym udało stworzyć się plakat dotyczący autyzmu.    

        Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Mocno wierzymy, że poprzez budowanie zrozumienia i akceptacji, razem możemy zmienić nastawienie ludzi do osób z autyzmem. 

      Mały Samorząd Uczniowski


     • Dzień bez plecaka

     • 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły wykazali się inwencją twórczą i przyszli do szkoły bez plecaków. Wszystkie niezbędne rzeczy takie, jak książki, zeszyty czy przybory były zapakowane w różne, inne „opakowania”. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zastąpili swój plecak: walizką, koszykiem, wózkiem, skrzynką na narzędzia, a nawet chlebakiem. Pomysłów było sporo, chociaż z niektórymi pojemnikami ciężko było się poruszać po szkole, nie przeszkadzało to naszym uczniom i świetnie się bawili.

      Justyna Nowak - Maciejczyk

       

     • Kopciuszek na wesoło w klasie 4a

     • Dzisiejsza lekcja języka polskiego w klasie 4a zamieniła się w salę teatralną. Uczniowie zabawili się w twórców przedstawienia teatralnego. Dobrani wcześniej w grupy napisali scenariusz opierając się na tekście Wandy Chotomskiej „Kopciuszek”. Oczywiście wszyscy zadbali o stroje, rekwizyty, plakaty zapraszające na przedstawienie oraz solidnie przygotowali się do odegrania swoich ról. Taka wyjątkowa lekcja była doskonałą okazją do zdobycia przez uczniów nowych doświadczeń. Pokazała, że po przez zabawę można się uczyć.

      Justyna Nowak-Maciejczyk