• Dzień chłopaka w klasie 5a

     • W tym roku Dzień chłopaka w klasie 5a obchodzono bardzo wesoło. Oprócz prezentów dziewczynki zorganizowały swoim kolegom wiele konkursów, z którymi radzili sobie doskonale. Chłopcy mogli zaprezentować swoje umiejętności na wybiegu, chodząc na szpilkach. Wcielili się też w role szefa kuchni, gdzie z zamkniętymi oczami po zapachu i smaku rozpoznawali smakołyki i przyprawy przygotowane przez koleżanki z klasy. Jako, że każdy dżentelmen potrafi zawiązać krawat chłopcy zmierzyli się także z tą trudna sztuką. Na koniec mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w salonie kosmetycznym, w którym malowali dziewczynkom paznokcie. Wspólna zabawa dała wszystkim dużo radości i sprawiła, że był to naprawdę wspaniały dzień.

     • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

     • Wraz z nowym rokiem szkolnym prowadzona jest rekrutacja w obu placówkach wsparcia dziennego (na ul. Rybnickiej 25 i ul. Naukowej 4)

      Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym od 6 do 18 roku życia.


      Wychowankom placówek oferujemy:

      • opiekę od godziny 13 do godziny 19 od poniedziałku do piątku,
      • wsparcie edukacyjne, pomoc w lekcjach,
      • co najmniej jeden ciepły posiłek w placówce,
      • zajęcia rozwijające zainteresowania, plastyczne i ruchowe,
      • zajęcia specjalistyczne grupowe i indywidualne:zajęcia z logopedą,konsultacje psychologiczne dla dzieci i rodziców,grupowe zajęcia socjoterapeutyczne,TUSy.

      Zapis do placówek jest finansowany ze środków urzędu dzielnicy Włochy i jest dla rodziców i opiekunów całkowicie bezpłatny.

      Dane Kontaktowe:

      SPOT Naukowa
      Ul. Naukowa 4
      spot.naukowa@gmail.com
      facebook: SPOT Naukowa
      797 843 074

      SPOT Rybnicka
      ul. Rybnicka 25
      spot.rybnicka@gmail.com
      facebook: SPOT Rybnicka
      797 843 074

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Dnia 15.09.2022 r. klasy 0-3 brały udział w grze terenowej zorganizowanej na Dzień Kropki. Zabawa polegała na odszukaniu zadań związanych z kropkami. Dzieciom bardzo spodobała się ta forma zabawy. Warto ją powtórzyć!

       

      Kamila Radziszewska

      Dominika Duralska-Malczewska

    • Bezpieczny wrzesień - bezpieczny cały rok
     • Bezpieczny wrzesień - bezpieczny cały rok

     • Wrzesień jest miesiącem rozpoczynającym rok szkolny. Witamy wtedy nowych uczniów oraz tych, którym szkoła jest już dobrze znana. To miesiąc niezwykle ważny, ze względu na adaptację najmłodszych członków naszej społeczności. Uczniowie poznają i wdrażają zasady funkcjonowania w placówce.

      Mały Samorząd zorganizował z tej okazji apel Bezpiecznie w drodze do szkoły - bezpiecznie w szkole.Uczniowie zostali zapoznani z zasadami jakich trzeba przestrzegać w drodze do szkoły. Przypomniane zostały zasady ruchu drogowego, pieszego z uwzględnieniem znaków drogowych oraz sygnalizacji  świetlnej. Przećwiczyliśmy ruch głową lewo-prawo-lewo by utrwalić umiejętność sprawdzania czy można przejść przez pasy. Dla bezpieczeństwa warto pamiętać o znakach odblaskowych. Utrwaleniu wiadomości posłużył również filmik, który uczniowie obejrzeli w klasach.

      Rozmawialiśmy również na temat tego, co możemy robić w szkole by czas miło nam upływał, żeby nic nie zagrażało nam oraz naszym kolegom. Najważniejsze żebyśmy byli dla siebie życzliwi, pracowali w ciszy i porządku, bawili się zgodnie i współpracowali z szacunkiem. Warto pamiętać o magicznych słowach proszę, przepraszam i dziękuje, oraz zasadach dobrego wychowania takich jak mówienie dzień dobry i do widzenia.Szczególnie podkreśliliśmy, że naszemu bezpieczeństwu nie służą zabawy z bieganiem oraz popychaniem, a także aktywność w miejscach do tego nieprzeznaczonych, takich jak schody oraz łazienki.

      Na korytarzach powstały gazetki prezentujące nasze zasady, dzięki nim na pewno będziemy o nich pamiętać.

      Życzmy bezpiecznego roku szkolnego

      Aleksandra Józwiak

      Paulina Turbiarz

      Mały Samorząd