• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

     • W dniu 9 czerwca 2022 roku pojechałam z klasa na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.Po długiej i wyczerpującej podróży dotarliśmy na miejsce.Tam czekała na nas pani przewodnik. Chodziliśmy po górach i słuchaliśmy historii o umieszczonych przy drodze posągach. Było dużo zwiedzania różnych miejsc.Oglądaliśmy ruiny zamku w Chęcinach oraz wchodziliśmy na zamkową wieżę.Widzieliśmy ogromna studnię i staroświecki skarbiec.Pojechaliśmy do Tokarni na obiad, byliśmy w skansenie, a potem w Kielcach na lodach. W skansenie widzieliśmy tez zwierzęta, a na koniec kupowaliśmy pamiątki.To była jedna z najlepszych wycieczek szkolnych!

      Aniela Stryjakiewicz klasa 2a

       

      9 czerwca z cała klasą jechaliśmy w Góry Świętokrzyskie. Rano 6.15 musieliśmy być w szkole.Jechaliśmy  autokarem gdzie było strasznie duszno. Potem wysiedliśmy z autokaru i zobaczyliśmy panią przewodnik.Opowiadała nam o dawnych postaciach, które były związane z zamkiem w Chęcinach. Potem poszliśmy do zamku.Tam były dwie wieże , ale wspięliśmy się tylko do jednej wieży, gdzie było ciemno i stromo.Wreszcie poczułam świeże powietrze i zobaczyłam piękny widok.Jak chodziliśmy z wieży to strasznie się bałam. Później zjedliśmy drugie śniadanie i dalej zwiedzaliśmy zamek.Potem pożegnaliśmy panią przewodniki poszliśmy kopić pamiątki.Ja kupiłam mała budowle zamku w Chęcinach.Poszliśmy potem do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie oprowadzał nas pan przewodnik.Zwiedzaliśmy tez młyn.Kiedy weszłam do młyna, to nie mogłam wejść na górę , bo już zaczął padać deszcz.Potem poszliśmy jeść obiad.Na obiad był rosół, kotlet z kurczaka, surówka i ziemniaki.Obiad był pyszny! Poprosiliśmy panią jeszcze żebyśmy poszli na lody.Pani powiedziała,że pojedziemy do Kielc.Tam wspinaliśmy się na górę i z stamtąd zobaczyliśmy lodziarnię.Więc poszliśmy na lody.Ja kupiłam loda o smaku śmietanki..Jak zjedliśmy lody to nagle zaczął padać deszcz.i szybciutko wbiegliśmy do autokaru.Potem już wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice.Po tej podróży byłam strasznie zmęczona.

      Quyen Nguyen Ngoc klasa 2a

      9 czerwca byłam na wycieczce w Górach Świętokrzyskich.Mieliśmy zbiórkę o 6,15.W autokarze było duszno.Gdy dotarliśmy na miejsce, to zwiedziliśmy zamek w Chęcinach, na początku szliśmy do zamku ścieżką w lesie i po drodze stały rzeźby z drewna.W zamku zwiedzaliśmy wieżę, w środku wieży było ciemno. Z wieży był ładny widok.Zjedliśmy śniadanie.Pani przewodnik pokazała skarbiec, w którym były pieniądze. Na końcu zwiedzania zamku pani nam pokazała inną wieżę. Gdy była wojna ludzie brali jedzenie i wchodzili do wież po drabinie (...)Po zwiedzaniu zamku pojechaliśmy do Muzeum Wsi Kieleckiej- inaczej skansenu.Oglądaliśmy dom lekarza , młyn, kościół, kaplice, dom zielarki oraz inne domy, w których dawno temu mieszkali ludzie.Następnie poszliśmy na obiad w ,,Kuźni Smaków" .Na obiad był rosół, ziemniaki, surówka, kotlety i sok.Na koniec poszliśmy na spacer oglądać jaskinię w Kielcach-Kadzielnia,ale nie udało się bo nie było miejsc, więc poszliśmy na lody.W drodze powrotnej do autokaru złapał nas deszcz. Potem śpiewaliśmy piosenki .Bardzo mi się podobała ta wycieczka.

                                                                                                                               Magdalena Mateja klasa 2a

       

     • 25 - lecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 87-Święto Szkoły

     • 25 lat minęło jak jeden dzień...To tak niewiele, a zarazem wiele chwil, wydarzeń tworzących historię tego miejsca-naszej szkoły. Szkoły, która od 25 lat szczyci się imieniem bohaterów walczących o naszą wolność podczas II Wojny Światowej.

      17 MAJA 1997 ROKU Szkoła Podstawowa nr87 oficjalnie uzyskała patrona oraz imię 7 Pułku Piechoty Armii Krajowej ,,Garłuch."

      Zgromadzeni goście,nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele 13  czerwca 2022 roku uroczyście świętowali 25 rocznicę nadania imienia.Tego dnia w obecności władz dzielnicy Włochy Burmistrza, Wiceburmistrza, naczelnika Oświaty oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy, odbyła się uroczysta akademia, na której nasi uczniowie zaprezentowali historię powstania szkoły oraz przedstawili jej wojenne losy.Wspólnie z duchami przeszłości i przyszłości zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami, które tworzą historię tego miejsca.Wspominaliśmy ważne momenty ze współczesności takie jak: wybudowanie szkoły przy ulicy Malowniczej, nadanie imienia, utworzenie klas integracyjnych, stworzenie Stowarzyszenia ,,Sercem Malowane", powstanie hymnu szkoły oraz wiele innych wydarzeń,które przyczyniły się do tego jaka jest ta szkoła ......a szkoła jest ,,Wielobarwna ,kolorowa, malowana sercem i uśmiechem". Warto podkreślić,że jesteśmy szkołą integracyjną. Ważne są dla nas wszystkie dzieci, a szczególnie te ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dostsowanie i indywidualizacja pracy z dzieckiem to nasza ścieżka pracy.Staramy się, aby każdy uczeń mógł odkrywać swoje talenty, przełamywać stres i uczył się prezentować przed większą społecznością.

      Mamy nadzieję,że przedstawiona przez nas historia szkoły pomoże nam jeszcze lepiej zapamiętać informacje o tym miejscu.Chcemy, aby nasza szkoła była miejscem, w którym uczniowie chcą i lubia przebywać, która daję wiarę w to,że ,,Możesz wszystko...jeśli tylko chcesz".

      Po dwóch latach pandemii oraz edukacji online docenilśmy ,że mamy możliwośc spotkać siena takiej uroczystości w większym gronie.Cenimy również naszych kolegów i koleżanki, z którymi mamy możliwość spędzać tutaj czas. Podkreślilismy,że przyjaciel to największy skarb.Nie sposób tez było nie wspomniec o żołnierzach Armii Krajowej, aprzedewszystkim przyjacielu tej szkoły Papciu Chmielu-Henryku Chmielewskim.Niestety tegoroczne świeto obchodzilismy bez jego obecności.

      Serdecznie dziękujemy naszym zdolnym,dzielnym, wytrwałym uczniom za dostarczenie nam wielu pozytywnych emocjipodczas akademii.

      życzymy Wam odpocynku na nadchodzące wakacje.Bo przecież ....,,Czerwiec kończy nasze trudy w 87 nie ma nudy|''

      Aleksandra Jóżwiak

    • Zadbaj o swoje zdrowie!!!!
     • Zadbaj o swoje zdrowie!!!!

     • UWAGA! ZBLIŻAJĄ SIĘ WAKACJE!W szkole ruszyła akcja upowszechniania wiedzy na temat czerniaka. Zwróć swoją uwagę na zmiany skórne na Twoim ciele.Czerniak to nowotwór złośliwy skóry. Wywodzi się z melanocytów – komórek wytwarzających barwnik zwany melaniną. Melanina sprawia, że skóra ciemnieje w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym, czyli np. w kontakcie z promieniowaniem słonecznych czy promieniowaniem stosowanym w solarium. Czerniaki najczęściej pojawiają się na skórze, ale mogą wystąpić także w obrębie ust, nosa czy gałki ocznej. W Polsce umieralność na tę chorobę jest o 20% wyższa niż w Europie, przy o 50% mniejszej częstości zachorowań. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest późna wykrywalność oraz brak świadomości na temat profilaktyki czerniaka. Co roku wzrasta również zapadalność na czerniaka wśród dzieci i osób poniżej 20 roku życia. W Polsce czerniaki są nowotworami o największej dynamice wzrostu zachorowań.Złote zasady ochrony przed czerniakiem:1.Raz w miesiącu dokładnie oglądaj swoją skórę – sprawdź, czy Twoje znamiona nie zmieniają się lub czy nie pojawiły się nowe.2.Jeśli zauważysz, że coś podejrzanego dzieje się z Twoim znamieniem, niezwłocznie udaj się do dermatologa lub chirurga-onkologa.3.Unikaj słońca w godzinach 11.00-16.004.Nie opalaj się w solarium!5.Przynajmniej raz na rok odwiedzaj kontrolnie dermatologa lub chirurga-onkologa.6.Jeśli chcesz się opalać, rób to z głową – pamiętaj o stosowaniu filtrów UV, noszeniu czapki i okularów przeciwsłonecznych.Zadbaj o Swoje ZDROWIE

      Justyna Hołdaś.

     • KAMPANIA ROWEROWY MAJ RAZEM DLA KLIMATU 2022

     • Zakończyła się piąta warszawska edycja kampanii Rowerowy Maj, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Dla klimatu”! We wspólnej zabawie w naszej szkole wzięło udział 122 uczniów z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-8.

      Najbardziej aktywnymi klasami zostały:

      I miejsce: IV a

      II miejsce: VI b

      III miejsce: II c

      Najaktywniejsza klasa otrzyma nagrodę w postaci wspólnej wycieczki, którą uczniowie wybiorą spośród propozycji organizatora.

      Każdy uczestnik kampanii może odebrać nagrody za swoją indywidualną aktywność w zamian za zebrane w trakcie Rowerowego Maja naklejki. Informacje o nagrodach indywidualnych znajdują się na stronie: https://rowerowymaj.eu/warszawa-2022/ w zakładce „Nagrody”.

      18 czerwca br. odbędzie się Finał Kampanii. Zapraszamy wszystkich uczestników Rowerowego Maja do udziału w pikniku ekologicznym, który odbędzie się na zielonych terenach otaczających Pawilon Edukacyjny Kamień w Warszawie. Pojedziemy na niego wspólnie, w ramach wielkiego przejazdu rowerowego ulicami Warszawy. Na pikniku zostaną wręczone nagrody dla najaktywniejszych klas i grup z najaktywniejszych placówek, po czym wszyscy zostaną zaproszeni do udziału w grze terenowej, spacerach przyrodniczych oraz licznych atrakcjach przygotowanych przez partnerów akcji.

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie! Do zobaczenia za rok!

      Kamila Usiądek