• ŻYCZENIA

     • Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Uczniom, Rodzicom,Pracownikom, Absolwentom i Przyjaciołom Szkoły

      składają

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 87 i Grono pedagogiczne

     • Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową

     • Prezentujemy prace Naszych uczniów oraz wyniki konkursu plastyczno-językowego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w j. niemieckim:

       

      I miejsce - Karolina Rumniak 6a

      II miejsce - Kinga Stykowska 8b

      III miejsce - Brygida Ostrowska 6b

       

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów!

       

      Kartki świąteczne wykonane przez laureatów zostaną wysłane do władz krajów niemieckojęzycznych. Pozostałe prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu.

     • Rozstrzygnięcie konkursu ,,Choinka instalacja prosto z wyobraźni"

     • Przedstawiamy wyniki Konkursu:PIERWSZE miejsce :1. Choinka Baletnica- Karolina 6a i Karmen Rumniak 3bDRUGIE miejsce (dwa równorzędne miejsca)2. Okęcka Śnieżynka - Jakub Chrzanowski 3a2. Choinki Braciszki- Jeremi 3b i Franek Zawadzki 8aTRZECIE miejsce (dwa równorzędne miejsca)3. Magiczne Miasteczko Mikołaja- Karmen Rumniak 3b3. Leśny Mech - Adam Machczyński 3bWYRÓŻNIENIA:Piórkowa Śnieżynka- Piotr Piechal 4bChoinka Laura - Kinga Stykowska 8bChoinka Deseczka - Hubert Żelechowski 2cNie łatwe to były obrady jury, w którym brali udział uczniowie, pracownicy administracji i obsługi, nauczyciele i studentki pedagogiki- praktykantki.Każdy uczestnik konkursu otrzymuje:- ocenę 6 z plastyki lub techniki, edukacji plastycznej w kl. 1-3 i fizyki w kl. 8- Wygrani i wyróżnieni- Dyplomy Super Tytuski- wszyscy pozostali uczestnicy Dyplomy TytuskiWygrani i wyróżnieni otrzymują nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone po Świętach Bożego Narodzenia.SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY - SZCZEGÓLNIE RODZICOM UCZESTNIKÓW, KTÓRZY JAK WIDAĆ BARDZO ZAANGAŻOWALI SIĘ I WSPARLI W TWORZENIU INSTALACJI CHOINKOWYCH SWOJE DZIECI .Stowarzyszenie Sercem Malowane

       

     • Aukcja choinek

     • Szanowni Rodzice,zapraszamy na 7. Aukcję Choinek wykonanych przez dzieci.Odbędzie się ona online poprzez Teams w środę 17:30 .Link poniżej.Link umieszczam również w librusie klas.Można się połączyć z konta uczniów lub jeśli macie Państwo swoje to zapraszamy.https://liblink.pl/nyx2AsBuLVAukcja jest wewnątrzszkolna.Poprowadzi ja jak co roku pan Sylwester Adamus z pomocą nauczycieli.Licytować będziemy na czacie.Środki przeznaczone będą na cele statutowe Stowarzyszenia Sercem Malowane (zrobimy szkolny budżet partycypacyjny wśród uczniów na co spożytkować pieniądze z aukcji)Choinki można obejrzeć na FB szkolnym i Stowarzyszenia Sercem Malowane.https://liblink.pl/LgeqXin3Sphttps://liblink.pl/rn6Ck7pJhxZapraszamy do wykonania choinek, konkursu oraz do licytacji w czasie Aukcji.serdecznie pozdrawiamyStowarzyszenie Sercem Malowane

    • Czarodziejskie Mikołajki, czyli ostatnie Mikołajki w sali 209 – historia klasowa w dwunastu zdaniach pisana prozą 10 grudnia 2021
     • Czarodziejskie Mikołajki, czyli ostatnie Mikołajki w sali 209 – historia klasowa w dwunastu zdaniach pisana prozą 10 grudnia 2021

     • Warszawa, 2021

      W piątek, 3 grudnia, klasa 8a zorganizowała imprezkę na godzinie wychowawczej z okazji Mikołajek. Gdy wróciłem z obiadu, klasa już skończyła przygotowania. Na początek były przekąski – babeczki, paluszki, prażynki, cukierki i żelki (pychotka). Tuż przed rozdaniem prezentów do sali dotarł długo wyczekiwany Radek. Każdy losował tydzień wcześniej osobę, którą miał obdarować prezentem (nieobecni losowali we wtorek lub później). Ja wylosowałem Olgę, jedną z „bliźniaczek ksero”. Koledzy obdarowywali się różnych rozmiarów prezentami. Jednym z nich był samochodzik (zdalnie sterowany McQueen). Mój prezent – który mi ofiarowała Wiktoria – nie był największy ani najmniejszy, była to książka „Rowerem przez II RP” oraz paczka żelków. Na koniec klasa zorganizowała parę kahootów. Impreza zakończyła się na początku 7 lekcji, kiedy poszliśmy na wuef (zastępstwo zamiast biologii), na którym graliśmy w koszykówkę. Wszyscy czerpali niezapomniane wrażenia z ostatnich mikołajek klasowych i dobrze się bawili.

      Franciszek Kośka klasa 8a

     • W Mikołajki wszystko zdarzyć sie może...

     • W poniedziałek 6 grudnia klasy 3a i 3b zostały zaproszone do Urzędu Dzielnicy Włochy, aby udekorować piękny świerk w ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

      Mikołajki to czas czarów i niespodzianek. Do urzędu zabrał naszych uczniów sam Święty Mikołaj. Wiedział, że będzie dużo dzieci, więc tym razem zamiast saniami podjechał świątecznym, pachnącym piernikami tramwajem.

      Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem. Nie minęło wiele czasu, a już stanął w holu zielony, pachnący lasem świerk pełen odblaskowych ozdób. W dekorowaniu pomagał pan Jarosław Karcz – Burmistrz Dzielnicy Włochy.

      Za dobrze wykonaną pracę wszyscy otrzymali słodkie nagrody, no i oczywiście odblaski.

      To były niesamowite Mikołajki😊

      Marta Hejduk

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Mikołajki w SP 87

      Dnia 6 grudnia, kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole MIKOŁAJKI. Samorząd Uczniowski klas 4 -8 zorganizował zabawę pod hasłem – „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Uczniowie, którzy tego dnia mieli czerwone czapki lub opaski w świątecznym stylu nie byli odpytywani i uniknęli niezapowiedzianych kartkówek. Dodatkowo można było zrobić sobie oryginalną, świąteczną fotografię ze wspaniałymi Mikołajami, Elfami i Śnieżynkami.

      Justyna Nowak - Maciejczyk

    • Jadłospis
     • Jadłospis

     • Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

      PONIEDZIAŁEK

      06.12.2021

      Rosół

      Spaghetti bolognese

      WTOREK

      07.12.2021

      Zupa zacierkowa

      Gulasz z kaszą gryczaną

      ŚRODA

      08.12.2021

      Zupa ogórkowa

      Kotlet schabowy,ziemniaki

      CZWARTEK

      09.12.2021

      Krupnik

      Polędwiczki z kurczaka w cieście,ryż

      PIĄTEK

      10.12.2021

      Zupa pieczarkowa z makaronem

      Paluszki rybne,ziemniaki

     • Pracowite Elfy

     • Dziś w Fabryce Elfów wielkie poruszenie…trwa produkcja gwiazd, gwiazdeczek i domków z papieru. Ania z Chau robią elementy gwiazdek, Szymon swym magicznym dziurkaczem spina je w całość. Timur, Mila, Emilia, Edytka, Amelia i Pola z szybkością błyskawicy wycinają gwiazdki i domki.  Elf Wojciech jest magazynierem i sprawnie segreguje wycięte   gwiazdki w odpowiednie miejsca magazynu. Głowna księgowa Urszula zwinnie  przelicza i skrzętnie notuje wszystkie powstałe gwiazdki, domki i górki. Praca wre …A efekt…zobaczcie sami…

       

      Agnieszka Osińska-Jarmul

      P.S. Bardzo dziękuję uczniom świetlicy klas czwartych i piątych za wielkie zaangażowanie w przygotowanie zimowej dekoracji.