• Jadłospis
     • Jadłospis

     • Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

      PONIEDZIAŁEK

      29.11.2021

      Pomidorowa z makaronem

      Bitka wieprzowa w sosie,kasza burgur,surówka

      WTOREK

      30.11.2021

      Barszcz czerwony

      Kotlet mielony,ziemniaki,surówka

      ŚRODA

      01.12.2021

      Kapuśniak ze słodkiej kapusty

      Klops w sosie ciemnym,kasza pęczak,surówka

      CZWARTEK

      02.12.2021

      Zupa zacierkowa

      Kurczak w sosie słodko-kwaśnym,ryż,surówka

      PIĄTEK

      03.12.2021

      Rosół

      Kluski leniwe

     • Niesamowite historie

     • Niesamowite historie opisane w ogólnopolskim tygodniku społeczno -oświatowym „Głos Nauczycielski ” to podsumowanie projektu „Warszawa na tropach kultury i  sztuki” realizowanego przez Stowarzyszenie Sercem Malowane.

      Opowiadania naszych uczniów 6 klas są w książce „Nowe opowieści warszawskie” którą można wypożyczyć w Bibliotece naszej szkoły.

      Katarzyna Nowak – Zawadzka

      Niesamowite historie

      (edytuj)

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dzisiaj 25 listopada obchodzimy święto najpopularniejszej zabawki na świecie. W ten dzień przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, które zostało ustanowione w 2002 roku. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija;)

      Obchody tego święta stały się również tradycją naszej szkoły. Dzień Pluszowego Misia łączymy corocznie z tzw. Dniem Piżamowym, dlatego też dzieci po szkolnym korytarzu biegały w swoich ulubionych piżamkach!

      W tym roku ze względów związanych z COVID-19 każda klasa świętowała w swojej sali. Nauczyciele przedstawili dzieciom historię związaną z pluszowym misiem oraz sylwetki różnych misiów ze znanych bajek. Zostały wykonane również prace plastyczne związane z misiem. Oczywiście jak każdego roku w ten dzień dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki : małe i duże, kolorowe, brązowe i białe, aby mogły im towarzyszyć podczas zajęć i przerw

      Marta Hejduk

      Paulina Turbiarz

       

    • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hello World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

      W tym roku 21 listopada wypadł w niedziele, dlatego w naszej szkole świętowaliśmy go w piątek 19.11,2021r. Już przy wejściu do szkoły na wszystkich czekała niespodzianka w postaci wylosowanego miłego słowa. W tym dniu uczniowie klas 4 -8 byli ubrani w kolorach: żółtym lub pomarańczowym, aby zaznaczyć ten szczególny dzień. Klasy, które znalazły się na podium pod względem słonecznego ubioru to:

      I miejsce – klasa 4b (93% uczniów ubranych w danych kolorach)

      II miejsce – klasa 6a (78%)

      III miejsce – klasa 4a (69%)

      Każda klasa otrzymała od Samorządu Uczniowskiego kartkę papieru, na której wszyscy uczniowie napisali coś miłego i pozytywnego. Prace uczniów zostały wywieszone przed salami, żeby pamiętać, aby życzliwym być nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

      Justyna Nowak-Maciejczyk

       

       

       

     • Jadłospis

     • Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

      PONIEDZIAŁEK

      22.10.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Udzik pieczony, ziemniaki,surówka

      WTOREK

      23.10.2021

      Kapuśniak z kiszonej kapusty

      Schabowy z ziemniakami ,surówka

      ŚRODA

      24.10.2021

      Zupa z fasolki szparagowej

      Strogonow drobiowy z ryżem

      CZWARTEK

      25.10.2021

      Zupa kalafiorowa

      Mielony ,ziemniaki,surówka

      PIĄTEK

      26.10.2021

      Rosół

      Paluszki rybne ,ziemniaki ,surówka

     • Jadłospis

     •  

      PONIEDZIAŁEK

      15.11.2021

      Pomidorowa z ryżem

      Schab pieczony, kasza bulgur, surówka

      WTOREK

      16.11.2021

      Zupa szczawiowa

      Pierś kurczaka w cieście, surówka

       

      ŚRODA

      17.11.2021

      Zacierkowa

      Kotlet pożarski , ziemniaki, surówka

      CZWARTEK

      18.11.2021

      Barszcz czerwony

      Gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym ,ryż

      PIĄTEK

      19.11.2021

      Jarzynowa z soczewicą

      Naleśniki z serem z polewą jogurtową

     • Święto Niepodległości

     • Święto  Niepodległości w naszej szkole to rozmowy z nauczycielami historii wychowawcami klas.Pamiętamy-przychodzimy w tym dniu w barwach narodowych.Drzwi klas w kolorach biało-czerwonych.W klasach 1-3 odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych.Dodatkowo konkurs na przebranie marszałka Józefa Piłsudskiego.Mamy zwycięzcę! Mamy też sobowtóra.Podobieństwo uderzające.Gratulacje za kreatywność i odwagę.

      Kataryna Nowak - Zawadzka

       

     • „Edukacja profilaktyczna w szkole”

     • Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań profilaktycznych, wychowawczych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub używania innych substancji psychoaktywnych, w naszej szkole zostało podjętych szereg działań. Jednym z nich był konkurs „Palenie jest szkodliwe i niemodne”. Uczniowie klas 1-3 mieli wykonać zakładkę do książki, zaś uczniowie klas 4-8 plakat lub komiks związany z tematyką szkodliwości palenia papierosów. Otrzymałam dużo pomysłowych i estetycznych prac. Oto wyniki:- klasy 1-3:I miejsce - Anna Pol 3a, Jeremi Zawadzki 3bII miejsce - Fabian Veit-Stańczuk 1aIII miejsce - Maria Pietrucha 3b, Karmen Rumniak 3b, Dominika Ostrowska 2b- klasy 4-8:I miejsce - Karolina Rumniak 6aII miejsce - Maria Zych 4bIII miejsce - Witek Hejduk 7a, Franciszek Zawadzki 8a

      Kolejnym działaniem było przedstawienie profilaktyczne „Planety nadzei”, w którym poprzez połączenie muzyki oraz gry aktorskiej ukazane zostały problemy współczesnego młodego człowieka. Odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, poznaje on tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia zdobywając wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia. Uczniowie klasy 5a wcielili się w trudne role i przekazali pożądany system wartości zarówno uczniom młodszym jak i młodzieży naszej szkoły. Motywy i charakter przedstawienia bazowały na lekturze „Mały książę”.

       

      Beata Duda