• Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

Pomidorowa z makaronem

Bitka wieprzowa w sosie,kasza burgur,surówka

Barszcz czerwony

Kotlet mielony,ziemniaki,surówka

Kapuśniak ze słodkiej kapusty

Klops w sosie ciemnym,kasza pęczak,surówka

Zupa zacierkowa

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym,ryż,surówka

Rosół

Kluski leniwe

• Niesamowite historie

• Niesamowite historie opisane w ogólnopolskim tygodniku społeczno -oświatowym „Głos Nauczycielski ” to podsumowanie projektu „Warszawa na tropach kultury i  sztuki” realizowanego przez Stowarzyszenie Sercem Malowane.

Opowiadania naszych uczniów 6 klas są w książce „Nowe opowieści warszawskie” którą można wypożyczyć w Bibliotece naszej szkoły.

Katarzyna Nowak – Zawadzka

Niesamowite historie

(edytuj)

• Dzień Pluszowego Misia

• Dzisiaj 25 listopada obchodzimy święto najpopularniejszej zabawki na świecie. W ten dzień przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, które zostało ustanowione w 2002 roku. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija;)

Obchody tego święta stały się również tradycją naszej szkoły. Dzień Pluszowego Misia łączymy corocznie z tzw. Dniem Piżamowym, dlatego też dzieci po szkolnym korytarzu biegały w swoich ulubionych piżamkach!

W tym roku ze względów związanych z COVID-19 każda klasa świętowała w swojej sali. Nauczyciele przedstawili dzieciom historię związaną z pluszowym misiem oraz sylwetki różnych misiów ze znanych bajek. Zostały wykonane również prace plastyczne związane z misiem. Oczywiście jak każdego roku w ten dzień dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki : małe i duże, kolorowe, brązowe i białe, aby mogły im towarzyszyć podczas zajęć i przerw

Marta Hejduk

Paulina Turbiarz

• 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hello World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

W tym roku 21 listopada wypadł w niedziele, dlatego w naszej szkole świętowaliśmy go w piątek 19.11,2021r. Już przy wejściu do szkoły na wszystkich czekała niespodzianka w postaci wylosowanego miłego słowa. W tym dniu uczniowie klas 4 -8 byli ubrani w kolorach: żółtym lub pomarańczowym, aby zaznaczyć ten szczególny dzień. Klasy, które znalazły się na podium pod względem słonecznego ubioru to:

I miejsce – klasa 4b (93% uczniów ubranych w danych kolorach)

II miejsce – klasa 6a (78%)

III miejsce – klasa 4a (69%)

Każda klasa otrzymała od Samorządu Uczniowskiego kartkę papieru, na której wszyscy uczniowie napisali coś miłego i pozytywnego. Prace uczniów zostały wywieszone przed salami, żeby pamiętać, aby życzliwym być nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

Justyna Nowak-Maciejczyk

• Instrukcja jak odwołać obiad ? e-Rodzic

Pomidorowa z ryżem

Udzik pieczony, ziemniaki,surówka

23.10.2021

Kapuśniak z kiszonej kapusty

Schabowy z ziemniakami ,surówka

24.10.2021

Zupa z fasolki szparagowej

Strogonow drobiowy z ryżem

Zupa kalafiorowa

Mielony ,ziemniaki,surówka

Rosół

Paluszki rybne ,ziemniaki ,surówka

Pomidorowa z ryżem

Schab pieczony, kasza bulgur, surówka

Zupa szczawiowa

Pierś kurczaka w cieście, surówka

Zacierkowa

Kotlet pożarski , ziemniaki, surówka

Barszcz czerwony

Gołąbki bez zawijania w sosie pomidorowym ,ryż

Jarzynowa z soczewicą

Naleśniki z serem z polewą jogurtową

• Święto Niepodległości

• Święto  Niepodległości w naszej szkole to rozmowy z nauczycielami historii wychowawcami klas.Pamiętamy-przychodzimy w tym dniu w barwach narodowych.Drzwi klas w kolorach biało-czerwonych.W klasach 1-3 odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych.Dodatkowo konkurs na przebranie marszałka Józefa Piłsudskiego.Mamy zwycięzcę! Mamy też sobowtóra.Podobieństwo uderzające.Gratulacje za kreatywność i odwagę.

Kataryna Nowak - Zawadzka

• „Edukacja profilaktyczna w szkole”

• Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań profilaktycznych, wychowawczych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub używania innych substancji psychoaktywnych, w naszej szkole zostało podjętych szereg działań. Jednym z nich był konkurs „Palenie jest szkodliwe i niemodne”. Uczniowie klas 1-3 mieli wykonać zakładkę do książki, zaś uczniowie klas 4-8 plakat lub komiks związany z tematyką szkodliwości palenia papierosów. Otrzymałam dużo pomysłowych i estetycznych prac. Oto wyniki:- klasy 1-3:I miejsce - Anna Pol 3a, Jeremi Zawadzki 3bII miejsce - Fabian Veit-Stańczuk 1aIII miejsce - Maria Pietrucha 3b, Karmen Rumniak 3b, Dominika Ostrowska 2b- klasy 4-8:I miejsce - Karolina Rumniak 6aII miejsce - Maria Zych 4bIII miejsce - Witek Hejduk 7a, Franciszek Zawadzki 8a

Kolejnym działaniem było przedstawienie profilaktyczne „Planety nadzei”, w którym poprzez połączenie muzyki oraz gry aktorskiej ukazane zostały problemy współczesnego młodego człowieka. Odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, poznaje on tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia zdobywając wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia. Uczniowie klasy 5a wcielili się w trudne role i przekazali pożądany system wartości zarówno uczniom młodszym jak i młodzieży naszej szkoły. Motywy i charakter przedstawienia bazowały na lekturze „Mały książę”.

Beata Duda